Siūloma šiek tiek didinti socialines stipendijas, leisti į jas pretenduoti doktorantams

Siūloma šiek tiek didinti socialines stipendijas, leisti į jas pretenduoti doktorantams

Milena ANDRUKAITYTĖ (BNS) / DELFI nuotr.

E. Jovaiša.

Siūloma šiek tiek didinti studentams iš nepasiturinčių šeimų mokamas socialines stipendijas, leisti į jas pretenduoti ir doktorantams bei profesinių studijų programų studentams.

Tokioms pataisoms šią savaitę po pateikimo pritarė Seimas, toliau projektą svarstys Seimo Švietimo ir mokslo komitetas. Siūloma, kad pataisos įsigaliotų nuo rugsėjo.

„Vie­na iš svar­biau­sių švie­ti­mo sis­te­mos nuo­sta­tų yra švie­ti­mo pri­ei­na­mu­mas, kad kuo daugiau mū­sų jaunuo­lių ga­lė­tų siek­ti moks­lo. To­dėl tei­kiu pro­jek­tą, kad so­cia­li­nes sti­pen­di­jas gau­tų vi­sų stu­di­jų pa­ko­pų stu­den­tai ir stu­den­tai, stu­di­juo­jan­tys pa­gal pro­fe­si­nių stu­di­jų programas“, – pataisas pristatė komiteto vadovas Eugenijus Jovaiša.

BIC

„Vaiz­džiai ta­riant, svar­biau­sias mo­men­tas ši­ta­me pa­ke­te yra, kad anks­čiau tre­čio­sios pakopos stu­den­tai ar­ba dok­to­ran­tai ne­ga­lė­jo gau­ti so­cia­li­nių sti­pen­di­jų. Da­bar jie ga­lė­tų gau­ti“, – sakė jis.

Taip pat projektu socialinės stipendijos būtų didinamos nuo dabar mokamų 123,5 euro iki 133 eu­rų per mė­ne­sį.

Šiuo metu į socialines stipendijas gali pretenduoti tik pagal bakalauro, magistro ir vientisųjų studijų programas studijuojantys studentai iš nepasiturinčių šeimų, turintys negalią, tėvų neturintys studentai iki 25 metų. Stipendijos nemokamos studentams, turintiems daugiau nei tris akademines skolas.

E. Jovaišos duomenimis, 2017 metų pavasario semestrą Lietuvoje skirtos 3344 socialinės stipendijos, rudens semestrą – 2808 stipendijos. Iš viso 2017 metais išmokėta socialinių stipendijų už 4,2 mln. eurų. Pernai socialinėms stipendijoms numatyta apie 6,3 mln. eurų.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.