-5.2 C
Panevėžys
Šeštadienis, 3 gruodžio, 2022

Siūloma leisti burtis daugiau žmonių, valanda ilginti barų darbo laiką

AutoriusIgnas Jačauskas (bns)FotoRimvydas ANČEREVIČIUS

Vyriausybė trečiadienį svarstys siūlymus valanda ilginti kavinių darbo laiką ir leisti į vidų galimybių pasą turinčius asmenis, leisti didesnius žmonių susibūrimus, dvigubinti žiūrovų lauko renginiuose skaičių.

Taip pat būtų leista savaitgaliais veikti prekybos centrams.

Sveikatos apsaugos ministerijos teikiamuose Karantino nutarimo pakeitimuose, kurie Vyriausybei pritarus įsigaliotų nuo kitos savaitės, numatytos šios naujovės:

Asmenų bendravimas. Siūloma atsisakyti daugiau nei vienos šeimos artimų kontaktų ribojimo – būtų leidžiama susitikti dviem šeimoms arba ne daugiau nei penkiems skirtingų namų ūkių asmenims uždarose erdvėse, lauke leidžiama būriuotis iki 10 asmenų – dvigubai daugiau, nei iki šiol. Dabar vienos šeimos ir atskirų asmenų susitikimai leidžiami tik „socialinio burbulo“ principu. Siūloma visiškai atsisakyti asmenų skaičiaus ribojimų ir vykstant automobiliais.

Kavinės ir barai. Viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų darbo laikas būtų ilginamas valanda – iki 22 valandos. Taip pat į vidų būtų leidžiami visi turintieji imunitetą ar jaunesni nei 16 metų. Švelninimai ir toliau negaliotų naktiniams klubams. Teikti maitinimo paslaugas būtų leista ir viešbučiuose.

Prekybos centrai. Siūloma atsisakyti draudimo savaitgaliais veikti prekybos centrams, paviljonams su dengtais stogais turgavietėse.

Paslaugos. Siūloma suvienodinti minimalaus ploto reikalavimus visoms paslaugų teikimo vietoms – nustatyti vienodą 10 kv. metrų paslaugos teikimo ploto reikalavimą vienam paslaugos gavėjui.

Baseinai ir pirtys. Siūloma pirčių paslaugas leisti teikti visose vietose ne daugiau nei dviem asmenims (iki šiol leista tik šeimai), o su jei paslaugos teikiamos turintiems galimybių pasą, asmenų skaičiaus siūloma neriboti. Baseinuose galėtų lankytis iki 50 asmenų, jei vienam jų užtikrinamas 20 kv. metrų plotas ir viename baseino takelyje yra ne daugiau kaip 5 asmenys. Baseinuose taip pat būtų neribojamas lankytojų su galimybių pasu skaičius.

Sporto klubai. Siūloma neriboti ploto vienam lankytojui sporto klubuose, kai juose lankosi turintys galimybių pasą.

Asmeninės šventės. Asmeninėse šventėse viduje leidžiama dalyvauti dviem šeimoms (iki šiol – vienai) arba ne daugiau nei penkiems asmenims iš skirtingų namų ūkių, lauke leidžiama švęsti dešimčiai asmenų. Turintiems vadinamąjį galimybių pasą, kaip ir numatyta anksčiau, bus galima švęsti grupėmis po 10 viduje, o lauke tokių švenčių dalyvių skaičius neberibojamas.

Renginiai. Renginiuose atvirose erdvėse leidžiama dvigubinti žiūrovų skaičių iki 300, uždarose erdvėse renginius toliau būtų leidžiama organizuoti su 150 žiūrovų, užpildant ne daugiau nei 30 proc. sėdimų vietų. Gyvūnų parodose būtų leidžiama užimti ne tik sėdimas vietas.

Eksperimentiniai renginiai. Taip pat svarstoma galimybė leisti ir eksperimentinius renginius su 2000 dalyvių atvirose ir uždarose erdvėse, kai juose dalyvauja tik galimybių pasą turintys asmenys. Visi, išskyrus persirgusius koronavirusu, kai nuo ligos diagnozavimo praėjo ne daugiau nei trys mėnesiai, prieš renginį turi pateikti neigiamą PGR ar antigeno tyrimo rezultatą.

Švietimas. Profesinis ir aukštasis mokslas galėtų vykti ir kontaktiniu būdu atliekant studentų ir darbuotojų profilaktinius COVID-19 tyrimus. Būtų leistos pamokos ar paskaitos su ne daugiau nei 10 moksleivių ar studentų, išlaikant bent 2 metrų atstumus. Jei patalpos didesnės ir įmanoma vienam asmeniui užtikrinti 10 kv. metrų plotą, būtų leista dalyvauti 11-30 moksleivių ar studentų grupėms.

Neformalusis ugdymas. Neformaliojo ugdymo užsiėmimus lauke būtų leidžiama rengti iki 25 vaikų grupėms, viduje užsiėmimuose galėtų dalyvauti iki 10 vaikų, jei vienam jų užtikrinamas 10 kv. metrų plotas. Tokios pat sąlygos taikomos suaugusiųjų neformaliajam švietimui. Vaikų stovyklose vienoje grupėje galėtų dalyvauti ne daugiau nei 15 vaikų, užtikrinant 10 kv. metrų ploto reikalavimą.

Galimybių pasas. Numatyta, kad visos nutarime apibrėžtos darbo, ūkinės veiklos ar kitos veiklos gali būti neribojamos arba ribojamos iš dalies turintiems galimybių pasą, t.y. persirgusiems COVID-19, pasiskiepijusiems, turintiems ne anksčiau nei prieš parą darytą COVID-19 neigiamą testą ir vaikams iki 16 metų. Siūloma numatyti darbdaviams galimybę patikrinti darbuotojų galimybių paso duomenis – iki šiol tokia galimybė buvo numatyta tik paslaugų teikėjams. Taip pat siekiama sudaryti sąlygas ir užsieniečiams pasinaudoti galimybių pasu.

Ekskursijos. Siūloma leisti ekskursijas tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse dalyvaujant iki 25 asmenų, vykdant jų išankstinę registraciją.

Laidotuvės. Siūloma padidinti laidotuvėse ir laidotuvių apeigose galinčių dalyvauti asmenų skaičių iki 50.

Užsieniečiai. Siekiant skatinti atvykstamąjį turizmą, siūloma leisti atvykti į Lietuvos Respubliką visiems užsieniečiams, pilnai paskiepytiems „Jonson & Jonson“, „Pfizer“, „Moderna“ ar „AstraZeneca“ vakcinomis.

Po kelių mėnesių griežto karantino Vyriausybė nuo balandžio 19-osios leido atidaryti visas parduotuves prekybos centruose, nuo gegužės 3-iosios – ir turgavietėse bei kitose viešose vietose, bet parduotuvės vis dar negali veikti savaitgaliais.

Nuo balandžio 22-osios leista 7-21 valandomis veikti lauko kavinėms, barams ir restoranams, kai prie vieno staliuko lauke sėdi ne daugiau nei du asmenys, išskyrus šeimas.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio bare buteliais ir bokalais sužaloti du vyrai

confident-noyce

Vyriausybė siūlo tikslinti ligos išmokų tvarką dėl infekcijos uždarius ugdymo įstaigą

confident-noyce

Vyriausybė dėl ligos išmokų švietimo įstaigose nesant karantino spręs vėliau

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau