Siūloma, kad vairuotojai neprivalėtų su savimi vežiotis visų dokumentų

Vyriausybės iš esmės pritarė Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pakeitimo projektui, siūlydama nustatyti, kad tais atvejais, kai motorinės transporto priemonės vairuotojui Lietuvos Respublikoje yra išduotas ir galioja vairuotojo pažymėjimas, jis neprivalo su savimi turėti ir tikrinančio pareigūno reikalavimu pateikti vairuotojo pažymėjimo, jei pateikia galiojantį savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Priėmus įstatymo pataisas, vairuotojai taip pat neprivalėtų su savimi turėti ir tikrinančio pareigūno reikalavimu pateikti privalomosios techninės apžiūros dokumento ir transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo liudijimo (poliso).

Remiantis siūlomais įstatymo pakeitimais, tikrinančiam pareigūnui užteks pateikti tik savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, pagal kurį (taip pat pagal motorinės transporto priemonės valstybinio numerio ženklus) tikrinantis pareigūnas visą reikiamą informaciją gaus iš Transporto priemonių civilinės atsakomybės privalomojo draudimo duomenų bazės, Centralizuotos techninės apžiūros duomenų bazės, Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių registro ir Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių vairuotojų registro.

Ministrų kabinetas taip pat iš esmės pritarė Administracinių nusižengimo kodekso (ANK) pakeitimo projektui, kuriuo siūloma sugriežtinti administracinę atsakomybę už alkoholinių gėrimų gėrimą viešose vietose arba neblaivaus asmens pasirodymą viešose vietose – nustatant baudą nuo 20 iki 100 eurų (dabar – nuo 14 iki 30 eurų), o už tokių veikų padarymą pakartotinai – nuo 100 iki 200 eurų (dabar – nuo 30 iki 90 eurų).

Be to, siekiant skatinti atsakingą asmenų požiūrį į savo ir aplinkinių sveikatą ir gyvybę, atgrasyti asmenis nuo administracinių nusižengimų darymo ir paveikti administracinius nusižengimus padariusius asmenis, kad jie laikytųsi įstatymų ir vėl nedarytų pažeidimų, įvertinus dideles gelbėjimo darbų organizavimo ir vykdymo išlaidas, Vyriausybė siūlo numatyti administracinę atsakomybę už saugaus elgesio ant paviršinių vandens telkinių ledo taisyklių pažeidimus ir pavojingesnio pobūdžio saugaus elgesio paviršinių vandens telkinių vandenyje taisyklių pažeidimus (tokius, kaip maudymasis draudžiamose vietose arba draudžiamu laiku, apsvaigus nuo alkoholio, narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų) ir nustatyti baudą nuo 100 iki 500 eurų, o už tokių veikų pakartotinumą – baudą nuo 500 iki 900 eurų.

Taip pat ANK pakeitimo projektu siūloma numatyti, kad nesiėmimas priemonių reikiamai sutvarkyti maudymosi vietas žmonių masinio poilsio vietose, vandens telkinių nesutvarkymas, kai tai gali kelti pavojų žmonių gyvybei, užtraukia baudą nuo 100 iki 500 eurų (dabar – nuo 30 iki 60 eurų).

Visų įstatymų pataisų projektai bus teikiami svarstyti Seime.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Per parą – daugiau nei pustrečio tūkstančio greičio viršijimo atvejų

confident-noyce

Panevėžio kelių policijos pareigūnai dirbs naujoje vietoje

confident-noyce

Kelių policija: vairuotojai, pasirūpinkite savo transporto priemonių technine būkle

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau