6.3 C
Panevėžys
Penktadienis, 19 balandžio, 2024

Sinusitas: simptomai, priežastys ir 10 natūralių būdų jį išgydyti

Retas šaltuoju metu nesusiduria su sloga. Paprastai gydomės nosies lašais, keletu litrų arbatos ir gulėjimu po šilta antklode. Tačiau jei simptomai per 10-12 dienų nepraeina, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, kadangi diagnozė gali būti rimta – sinusitas.

Sinusais vadiname ertmes, išsidėsčiusias kauluose aplink nosį: po dvi yra kaktoje, ties skruostikauliais ir abiem nosies pusėmis, vienas sinusas plyti už nosies. Kai šias ertmes dengiančioje gleivinėje prasideda uždegimas, susergame sinusitu. Jis būna dviejų rūšių:

Ūminis sinusitas reiškia, kad infekcija vystosi greitai (per kelias dienas) ir tęsiasi trumpą laiką. Dažniausia trukmė – savaitė, rečiau 2-3 savaitės, labai retais atvejais sinusitas kankina ilgiau nei 3 savaites. Su įvairiomis sinusito formomis susiduriame kas kartą peršalę.

Lėtinis sinusitas diagnozuojamas tada, kai simptomai tęsiasi ilgiau nei 12 savaičių. Tiesa, ši ligos forma pasireiškia itin retai. Kaip ir ūminį, lėtinį sinusitą gali sukelti alergijos, virusinės, bakterinės ar grybelinės infekcijos, netaisyklinga nosies pertvara.

Sinusito simptomai:

Nuolatinis bukas sinusų skausmas (ties kakta, skruostikauliais ir nosimi), labai dažnai pareinantis į dantų ir galvos skausmą. Pastarasis itin sustiprėja rytais.

Užsikimšusi, arba, priešingai – varvanti nosis. Jei iš jos bėga žaliai gelsvos gleivės, greičiausiai susidūrėte su bakterinės infekcijos sukelta sinusitu.

Gleivės dažnai patenka į gerklę, tuomet juntamas perštėjimas, vakarais arba anksti ryte apima kosulys, užkimsta balsas. Kai kuriais atvejais perštėjimas perauga į stiprų gerklės skausmą.

Retai, tačiau gali pakilti kūno temperatūra, suprastėja burnos kvapas.

8 pagrindiniai sinusito sukėlėjai:

Paprastai sinusitas prasideda su peršalimu. Pastarąjį sukelia virusas, lemiantis nosies audinių tinimą ir taip užkemšantis sinusus. Šiuo atveju antibiotikai nepadės, kadangi jie nužudo tik bakterijas, todėl su sinusitu kovokite tomis pačiomis priemonėmis kaip su gripu ir peršalimu.

Alergijos – labai dažna sinusito priežastis, kadangi dėl uždegimo užsiblokuoja nosies ertmes. Tokiu atveju belieka vengti alergijos sukėlėjų arba vartoti gydytojo paskirtus vaistus.

Jei sinusitas nepraeina per 10-15 dienų, gali būti, jog dėl infekcijos kaltos ir bakterijos. Jas efektyviausiai „nužudys” antibiotikai.

Polipais vadinamos nosies gleivinės išaugos, sutrikdančios oro srautą ir taip iššaukiančios infekciją. Jei polipų neįveikia nosies purškalai, gali prireikti operacijos.

Alergenai ir orą teršiančios medžiagos, pavyzdžiui, dulkės, stiprūs kvapai, cigarečių dūmai, tarša ir t.t. dirgina nosį, sukelia uždegimą ir taip padidina sinusito riziką. Jei jau kenčiate nuo nosies gleivinės uždegimo, būtinai venkite aukščiau išvardintų medžiagų.

Nusilpus organizmui pradeda augti grybeliai, o sinusai – jiems bene pati palankiausia terpė. Būtent dėl alerginės reakcijos grybeliams kai kurie žmonės suserga lėtiniu sinusitu.

Nosies purškalai – pirmoji pagalba paburkus nosies gleivinei. Tačiau kai jų vartojate pernelyg daug, tampate atsparesni jų efektui, todėl gleivinė ir vėl patinsta.

Nuo sinusito dažniau kenčia turintys netaisyklingą nosies pertvarą.

shutterstock_542128069

10 natūralių vaistų nuo sinusito

Vanduo – pirmasis vaistas nuo sinusito, kadangi suskystina gleives ir taip tampa jas lengviau pašalinti iš sinusų. Jei paprastas vanduo tiesiog „nelenda”, galite vartoti natūralias sultis, sultinius, karštas arbatas. Gydydamiesi sinusitą, venkite alkoholio, kavos ir gėrimų, sudėtyje turinčių daugybę cukraus, kadangi jie dehidratuoja organizmą.

Vandens garai atveria nosies ertmes ir suskystina gleives. Efektą sustiprinsite į karštą vandenį įlašinę keletą lašų eukalipto arba pipirmėčių aliejaus. Tuomet pasilenkite virš garuojančio indo, galvą uždenkite rankšluosčiu ir įkvėpkite garų.

Vidurio Rytų virtuvėje itin populiari ciberžolė puikiai kovoja su uždegimu ir laisvaisiais radikalais. Vartojamas kartu su imbieru, prieskonis gali atkimšti nosies ertmes, palengvinti spaudimą sinusuose ir pagerinti bendrą savijautą. Vartojimo būdas: sumaišykite ciberžolės miltelius su tarkuotu imbierus, užpilkite karštu vandeniu ir vartokite kaip arbatą.

Obuolių sidro actas atkemša nosies ertmes, naikina bakterijas ir sinusito sukeltą prastą burnos kvapą. Vartojimo būdas: į puodelį karšto vandens įpilkite 2-3 valgomuosius šaukštus neapdoroto, nefiltruoto obuolių sidro acto. Mišinį gerkite 3 kartus per dieną.

Sinusitas: simptomai, priežastys ir 10 natūralių būdų jį išgydyti

Infekcinės ligos – nusilpusio imuniteto pasekmė, todėl jį reikia nuolat stiprinti. Greičiau pasveikti ir atstatyti imunitetą padės vitaminas C, vartojamas pačiomis įvairiausiomis formomis. Ieškote vitamino C papildų? Rinkitės tuos, kurių sudėtyje yra malpigijos.

Mokslininkų teigimu, raudonėlio aliejus su virusais, bakterijomis ir grybeliais gali susitvarkyti ne prasčiau nei vaistinėse parduodami antibiotikai. Imunitetą sustiprinsite ir sinusitą greičiau išsigydysite kasdien į sultis ar geriamą vandenį įlašindami keletą lašų raudonėlio aliejaus.

Krienai  – natūralus antibiotikas, kovojantis su infekcijomis, valantis sinusus ir net padedantis sulieknėti! Vartojimo būdas nr. 1: smulkiai sutarkuokite krienus (rekomenduojama paros norma – iki 15 g), sumaišykite su kitais gydomaisiais ingredientais, pavyzdžiui, obuolių sidro actu arba medumi. Vartojimo būdas nr. 2: žiupsnį sutarkuotos šaknies įsidėkite į burną ir palaikykite kelias minutes. Kai masė praras skonį, ją nurykite.

Tokie ežiuolės ingredientai kaip kofeino rūgštis ir polisacharidai efektyviai kovoja su uždegimu ir virusais, todėl nesuklysite ežiuolės arbata pasivaišindami pajutę pirmuosius sinusito ar peršalimo simptomus.

Česnakas – vienas galingiausių natūralių antibiotikų, kuris puikiai susidoroja ir su sinusitą sukėlusiomis infekcijomis. Vartojimo būdas nr. 1: į verdantį vandenį įberkite 3-5 susmulkintas česnako skilteles. Pasilenkite virš garuojančio puoda, uždenkite galvą rankšluosčiu ir giliai kvėpuokite. Vartojimo būdas nr. 2: sutrinkite 3-5 česnako skilteles ir sumaišykite su 1-2 arbatiniais šaukšteliais medaus. Vartokite šį mišinį prieš kiekvieną valgį.

Numalšinkite sinusų skausmą šio gėrimo pagalba:

Jums reikės: ¼ stiklinės vandens, ¼ stiklinės nefiltruoto obuolių sidro acto, 1 valgomojo šaukšto medaus, 1 arbatinio šaukštelio Kajeno pipirų, pusės citrinos.

Paruošimo būdas: užvirinkite vandenį, į jį supilkite obuolio sidro actą, įdėkite medaus ir pipirų. Ingredientus gerai išmaišykite, įspauskite citrinos sultis. Giliai įkvėpkite mišinio ir pamažu išgerkite.

Jei pakankamai ilsintis ir naudojant natūralias gydymo priemones simptomai nepraeina, būtinai kreipkitės į gydytoją.

gamtos grozio formule


3 komentarai

gediminas 2019-10-04 17:38 at 17:38

Bet kai jau sitiek laiko ilgai daugiau kaip menuo uztrauktas sinusitas dar minus galvos neuralgija vargu ar bepades jau sios liaudiskos priemones.Kai jau pertiek laiko del ypac dideliu galvos skausmu kviesta greitoji buvo jau net kelis karrus.Kai naktimis ir rytais tekdavo sokt is lovos ir saujomis ryt finlepsina.Nuo skausmo ibuprofenas jau ne kiek nepadeda,nuo jo buna tik blogiau.Pas seimos gydytoja ilgesni laika negalmejo prisiregistruot veliau prisiregisttravau tik sio menesio 7dienai.Ypac stipriai skauda ties desiniu antaku ir desines puses nosi.Ukmerges raj

Atsakyti
linuk 2020-04-24 14:39 at 14:39

Tikrai nezinojau kad nuo sinusito ir vitaminas C padeda, saunu.

Atsakyti
Larisa 2022-01-22 09:40 at 09:40

Pritariu kad nepadeda liaudiškos priemonės nei jokie antibiotikai neveikia sinusitą .Aš jau 25 metus vargstu naktimis neissimiegu nuo šios ligos.Gydytoju paskirtas gydymas neduoda jokios naudos.

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Staiga atšilę orai džiugina ne visus: šie patarimai sezoninės alergijos laikotarpį padės ištverti lengviau

confident-noyce

Vienpusis nosies užgulimas: ar tai pavojinga ir kada sunerimti

confident-noyce

Sloguojantiems: 3 ženklai, kad galite būti priklausomas nuo nosies purškalų

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau