Vis smarkiau įsibėgėja Panevėžio miesto šienavimo darbai. Šienpjoviai jau bruzda reprezentacinėse miesto vietose. Vienose vietose žolė nupjaunama jau kelintą kartą, o kitos teritorijos dar laukia darbininkų.
Pirmiausiai tvarkomas miesto centras
Panevėžio miesto savivaldybės Miesto ūkio skyriaus vyriausioji miesto infrastruktūros objektų priežiūros specialistė Irena Krivickienė naujienų portalui JP pasakojo, kad kone kiekvieną dieną apvažiuoja miestą.
„Darbininkai darbuojasi aikštėse, parkuose, skveruose. Žolė šienaujama miesto centre, pagrindinėse gatvėse. Pirmieji šienavimai prasidėjo dar gegužės pradžioje. Per šienavimo sezoną vidutiniškai 16 kartų nušienaujami gazonai reprezentacinėse vietose, 5–6 kartus nušienaujami gatvių želdiniai ir 4–5 kartus – parkai, skverai. Šienavimui vidutiniškai per sezoną miestas išleis beveik 200 tūkst. eurų“, – sakė I. Krivickienė.

Daugiabučių teritorijos – pačių gyventojų reikalas
Pasak valdininkės, prie daugiabučių namų taip pat bus šienaujama žolė.
„Šienaujama bus tik viešo naudojamo teritorijose. Pačios daugiabučių namų bendrijos taip pat turi pasirūpinti joms priklausančiomis teritorijomis. Yra sudaryti detalieji planai ir nustatytos ribos, kuriose žolės šienavimu privalo rūpintis patys gyventojai“, – aiškino Miesto ūkio skyriaus vyriausioji miesto infrastruktūros objektų priežiūros specialistė ir tęsė:

„Kiekvienais metais šienaujami plotai keičiasi. Ypatingai šiais metais. Kai kuriuose parkuose vyksta rekonstrukcijos ir juose nereikia šienauti. Taip yra Jaunimo sode. Parkas tvarkomas ir ten žolė nešienaujama. Mažiau šienavimo reikia Kultūros ir poilsio parke, o štai Skaistakalnio parko teritorija šienaujama visa. Ten jau žolė nupjauta.“
[quote_box_center] Žaliosioms atliekoms speciali vieta
Švarus miestas – tai visos bendruomenės šeimininkiškai prižiūrimas miestas. Todėl Savivaldybė ragina: tvarkydami savo aplinką būkime pilietiški ir atsakingi – pasirūpinkime, kad žaliosios atliekos atsidurtų ten, kur turi būti.
Primenama: žaliosios atliekos – želdynų karpymo, genėjimo, vaisių, daržovių atliekos, lapai, žolė, gėlės, piktžolės, medžio žievė, pjuvenos, drožlės, skiedros. Jų negalima maišyti su kitomis, mesti į mišrių komunalinių atliekų konteinerį ar šalinti sąvartyne. Draudžiama krauti prie gatvių ir kitose bendrojo naudojimo teritorijose, deginti.
Individualių namų savininkai žaliąsias atliekas gali kompostuoti specialiuose konteineriuose, o vėliau naudoti kaip trąšas. Neturintiems šių konteinerių padės Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centras.
Neturintieji kompostavimo konteinerių kviečiami naudotis ir atliekų surinkimo aikštelėmis Savitiškio g. 8, Senamiesčio g. 114B, Pilėnų g. 43 (gyventojui leidžiama iki 200 kg per metus). Didesnius kiekius vežkite į Dvarininkų kaime esančią žaliųjų atliekų aikštelę. [/quote_box_center]