Šiemet Panevėžio bažnyčiose išvysime kitokius kalėdaičius: dėl pandemijos jie bus saugiai supakuoti

AutoriusSamanta ILONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
Šiemet bažnyčiose išvysime kitokius kalėdaičius. Dėl pasaulinės pandemijos jie bus saugiai supakuoti pagal visus sanitarinius reikalavimus.

Koronavirusas keičia ne tik verslininkų, bet ir bažnyčios planus. Iki Kalėdų likus vos pusantro mėnesio, dalis šalies bažnyčių jau dalija kalėdaičius. Kai kurie dvasininkai sako tai darantys jau nuo spalio mėnesio, nes patys tikintieji jų ėmė prašyti anksčiau nei įprastai.

Skubama pirkti kalėdaičius

Panevėžio šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios klebonas Romualdas Zdanys pasakojo, kad praėjusiais metais tikintieji kalėdaičių ateidavo ne anksčiau kaip gruodį. Tačiau šiemet pastebimas ankstesnis susidomėjimas.

„Skubama todėl, kad žmonės bijo nespėti išsiųsti kalėdaičių artimiesiems į užsienį. Taip pat gąsdina nežinia dėl viruso plitimo“, – sakė jis.

Klebonas R. Zdanys teigė, kad šiemet parapijiečiams siūlomi specialiai supakuoti kalėdaičiai. „Užsakinėjome juos iš Lenkijos. Iš karto jau saugiai supakuotus, pagal visus sanitarinius reikalavimus, sandariose pakuotėse. Tokios priemonės būtinos dėl dabartinės pasaulinės situacijos“, – atviravo dvasininkas.

Iš viso klebonas įsigijęs 30 tūkstančių kalėdaičių. Dalis jau išpirkta, o kita dalis laukia advento.

Panevėžio šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios klebonas R. Zdanys pasakojo, kad praėjusiais metais tikintieji kalėdaičių ateidavo ne anksčiau kaip gruodį.

Kalėdojimas bus trumpesnis

Klebonas R. Zdanys atviravo, kad aukų būna įvairiausių – nuo žodžio „Ačiū“ iki 50 eurų. „Pasitaiko, kad tikintieji ir nieko neaukoja, jei negali, bet dažniausiai į mūsų aukų indelį įmeta vieną–du eurus. Tačiau būna ir tokių, kurie skiria 50 eurų ir sako „čia dovana bažnyčiai, jos restauravimo darbams“, – džiaugėsi dvasininkas. Pasak jo, šiuo metu atliekamiems bažnyčios restauravimo darbams reikia 150 tūkstančių eurų, todėl kiekvienas centas brangus.

Paklaustas, ar mieste, kaip ir kaimo vietovėse, vyksta kalėdojimas, dvasininkas atviravo, kad čia viskas vyksta kiek kitaip. „Kaime įprasta, kad kunigas eina per visus namus ir kalėdoja, o mieste taip nėra. Ankstesniais metais nuosavų namų bendruomenės susiburdavo ir prašydavo, kad į tam tikrus namus ateičiau pakalėdavoti. Šiemet dar nežinome, kaip darysime. Mąstome eiti tik pas sergančius asmenis, gulinčius patale ir t. t. Bet tiksliai pasakyti dar negaliu“, – tvirtino klebonas R. Zdanys.

Taip pat jis teigė, kad kalėdojimas truktų maždaug 5–6 minutes. „Viskas vyktų greičiau saugumo sumetimais“, – sakė klebonas.

Šiemet panevėžiečiams siūlomi specialiai supakuoti kalėdaičiai. Jie – iš Lenkijos.

Kalėdojimas sustabdytas dėl karantino

Miežiškių Švč. M. Marijos parapijos klebonas mgr. Saulius Kumelis tvirtino, jog kol kas vyskupo įsakymu kalėdojimas yra sustabdytas. „Kalėdojimas kol kas nevyksta dėl karantino. Jei jis bus nutrauktas, tuomet dar kalėdosime“, – aiškino Miežiškių klebonas.

Paklaustas, ar jau pradėjo prekybą kalėdaičiais, jis teigė, jog kol kas laukia advento pradžios. „Šventinsime juos pirmąjį advento sekmadienį, tad tada ir pradėsime prekybą. Nebent šiuos planus pakoreguos virusas“, – sakė klebonas Saulius.

Naujamiesčio Šv. apaštalo Mato parapijos adm. kunigas R. Kazlauskas teigė, kad kalėdojimas vyks, nors dabar dėl karantino negali to daryti.

Tikisi karantino nutraukimo

Naujamiesčio Šv. apaštalo Mato parapijos adm. kunigas Raimondas Kazlauskas teigė, kad kalėdojimas vyks, nors dabar dėl karantino negali to daryti. „Vis dėlto tikime, jog iki gruodžio jis bus nutrauktas ir tuomet galėsime pradėti kalėdojimą“, – atviravo dvasininkas.

Pasak jo, kalėdojimo metu bus laikomasi visų saugumo reikalavimų – dėvimos kaukės, laikomasi saugių atstumų. „Visi parapijiečiai tai jau žino. Tad ir jie privalės pasiruošti, būti su kaukėmis mus priimdami“, – sakė kunigas Raimondas.

„Prekyba kalėdaičiais po truputį prasidėjo, tačiau įprastai mes juos atnešame žmonėms į namus kalėdojimo metu, tad dauguma taip juos ir gauna. Mažesnė dalis įsigyja bažnyčioje“, – pasakojo jis.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Prezidentas ir pirmoji ponia įžiebė Prezidento rūmų papuošimus

confident-noyce

Paskirtas naujas Panevėžio vyskupijos kurijos kancleris

confident-noyce

Panevėžio rajone pagrindinės Kalėdų eglės šiemet nebus

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau