Šiemet konkursiniai balai stojant į universitetus ir kolegijas lieka tie patys

AutoriusBNSFotoŠMM

Šiemet stosiantiesiems į aukštąsias mokyklas priėmimo kartelė nesikeičia – konkursiniai balai lieka tie patys.

Kaip ir pernai, norint pretenduoti į valstybės finansuojamą vietą universitetuose reikia būti surinkus mažiausiai 5,4, kolegijose – 4,3 konkursinio balo, pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

2021 metų mažiausių konkursinių balų reikalavimus patvirtino ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Anot pranešimo, minimalių balų nutarta nedidinti atsižvelgus į nuotolinio mokymo spragas.

„Šiuo metu nustatytos stojimo kartelės išties yra minimalios ir turime svarstyti apie jų didinimą. Dabartiniai bendrojo ugdymo rezultatai, deja, nėra tenkinantys, tiek matant bendras valstybinių brandos egzaminų išlaikymo tendencijas, tiek palyginti su kitomis šalimis. Tačiau žinodami nuotolinio ugdymo pandemijos metu spragas, kurios gali turėti neigiamos įtakos rezultatams, šiemet stojimo kartelės kelti negalime“, – teigė švietimo, mokslo ir sporto viceministras Gintautas Jakštas.

Kaip ir anksčiau, stojančiųjų į aukštąsias mokyklas konkursinis balas skaičiuojamas pagal keturių mokomųjų dalykų brandos egzaminų arba metinių įvertinimų rezultatus, išskyrus menų ir sporto studijas. Mokomųjų dalykų sąrašas skiriasi priklausomai nuo studijų programos, į kurią pretenduojama. Skirtingų dalykų įvertinimai turi skirtingą svorį.

Pavyzdžiui, 5,4 balo susidaro, jeigu mokinys išlaiko keturis brandos egzaminus pagrindiniu lygiu. Slenkstinį balą 4,3 stojantysis surenka keturis brandos egzaminus išlaikęs patenkinamu lygiu.

Stojant į sporto ir sporto pedagogikos studijų programas vietoj pagrindinio dalyko imami sporto pasiekimai. Šiemet už sporto pasiekimus bus skiriama 0,4 konkursinio balo, o kitiems trims dalykams – po 0,2 balo.

Stojantiesiems į menus konkursinis balas skaičiuojamas tik iš stojamojo egzamino.

Stojantiesiems į pedagogines studijas privalomas motyvacijos vertinimas.

Kai kurių nacionalinių ir tarptautinių olimpiadų laureatams, profesinių mokyklų absolventams, baigusiems mokyklą su pagyrimu arba turintiems vienų metų darbo stažą, turintiems brandos darbo ne žemesnį negu 9 įvertinimą, atlikusiems ilgalaikę savanorystę, taip pat baigusiesiems karinius mokymus arba atlikusiesiems privalomąją karo tarnybą pridedami papildomi balai.

Ministerija pabrėžia, kad minimalus konkursinis balas nėra vienintelė sąlyga įstoti į valstybės finansuojamas vietas: svarbu atitikti nustatytus minimalius rodiklius.

Kaip patvirtinta anksčiau, pretenduojantieji gauti valstybės finansavimą studijoms turės būti išlaikę mažiausiai tris valstybinius brandos egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos ir vieną laisvai pasirenkamą, jų minimali išlaikymo riba – 16 balų. Išimtis – menų studijos, stojantiems į jas matematikos egzamino laikyti nereikia.

Kaip ir anksčiau, šiemet stojant į aukštąsias mokyklas bus atsižvelgiama į mokomųjų dalykų metinių įvertinimų vidurkį. Į universitetus galės būti priimami stojantieji, kurių penkių privalomų mokytis dalykų įvertinimų vidurkis bus ne mažesnis negu 7, į kolegijas – ne mažesnis negu 6.

Pagal dabartinį Mokslo ir studijų įstatymą, kokybės kartelės reikalavimai privalomai taikomi tik stojantiems į valstybės finansuojamas studijų vietas. Į valstybės nefinansuojamas studijų vietas gali būti priimami ir išlaikiusieji tik vieną valstybinį brandos egzaminą.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Vasario 16-oji – ne tik valstybės, bet ir nacionalinio aukštojo mokslo gimimo diena

confident-noyce

Siūloma 2022-uosius paskelbti Lietuvos universitetų metais

confident-noyce

Vilniaus universitetas ieško 350 akademinių darbuotojų

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau