Šiemet kariuomenės daliniuose bus įrengta apie 50 infrastruktūros objektų

Šiemet kariuomenės daliniuose bus įrengta apie 50 infrastruktūros objektų

BNS / KAM nuotr.

Lietuvos kariuomenės Pabradės ir Gaižiūnų poligonuose, Mumaičių karinėje teritorijoje ir Aviacijos bazėje Šiauliuose šiemet už Jungtinių Valstijų pinigus planuojama įrengti apie 50 įvairios paskirties infrastruktūros objektų, trečiadienį paskelbė Krašto apsaugos ministerija.

Anot jos, 2016 metų liepą pradėtų objektų dalis jau baigti, kituose pradedami ar jau intensyviai vyksta darbai, kuriuos vykdant kviečiamos dalyvauti ir Lietuvos įmonės.

„Sparčiai plečiantis Lietuvos kariuomenės struktūroms ir į Lietuvą atvykstant vis daugiau sąjungininkų karių, poligonų plėtra ir jų modernizavimas yra viena iš prioritetinių mūsų veiklos sričių“, – pranešime sako krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas.

BIC

Pabradės poligone jau baigiama įrengti amunicijos saugyklas, ketinama įrengti vikšrinių ir ratinių transporto priemonių, aviacijos šaudyklas, technikos parkus, transporto plovyklas, remonto garažus, saugyklas taikinių keltuvams.

Gaižiūnuose bus įrengtos įvairios šaudyklos, sandėliavimo pastatai, šaudyklų aptarnavimo infrastruktūra. Mumaičių karinėje teritorijoje tiesiamas vidaus kelių tinklas, įrengiamos inžinerinės sistemos, transporto saugojimo ir remonto centro vidaus infrastruktūra.

Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose atliekama lėktuvų riedėjimo tako rekonstrukcija, rekonstruojamos aikštės prie orlaivių angarų.

Darbai visuose šiuose objektuose atliekami už Jungtinių Valstijų Europos saugumo užtikrinimo iniciatyvos projektams skirtas lėšas.

Pagal šią iniciatyvą Lietuvos kariuomenės infrastruktūros plėtrai 2017–2019 metais numatyta skirti per 37 mln. eurų.

Darbus organizuoja NATO paramos ir infrastruktūros agentūra, jos konkursuose gali dalyvauti ir Lietuvos įmonės.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.