Siekiama uždrausti vienkartines pakuotes kavinėse: kaip tai vertina panevėžiečiai?

AutoriusDOMINYKAS GŪRA
FotoŽIVILĖ VEČIORKUTĖ, freepik.com


Seimo Aplinkos apsaugos komitetas pritarė siūlymui uždrausti nemokamai dalinti vienkartines pakuotes maitinimo įstaigose. Tai reiškia, kad visi vienkartiniai indai maitinimo įstaigose galėtų būti suteikti tik už papildomą mokestį.

Naujienų portalas JP pasidomėjo kaip panevėžiečiai vertina tokį sprendimą?

Violeta.

Violeta

Kadangi jau vienkartiniai maišeliai parduotuvėse yra apmokestinti, tai teisinga būtų tą patį padaryti su maisto pakuotėmis. Tačiau nei vienam, nei kitam apmokestinimui nepritariu. O pati dažniausiai valgau vietoje, o su pakuotėmis tenka susidurti tada, kai maistą užsakinėju į namus, todėl būtent pakuočių mokestis nelabai man aktualus.

Raimondas.

Raimondas

Dėl gamtos taršos, manau, kad tai protingas sprendimas, bet kadangi kavinės yra pelno siekiančios institucijos, tai jos gali nebūti suinteresuotos dėl šio mokesčio, nes bijotų atbaidyti klientus. Kodėl pakuotė, kuri ilgai nesuyra, turėtų būti neapmokestinta? Aš kai apsiperku atsinešu savo maišelį. Kai ankščiau buvo neapmokestinta, pasiimdavai tą plastikinį maišelį tiesiog papildomai, o dabar žmonės jau pagalvoja. Reikia tvariau gyventi, jeigu nenorim, kad Lietuvoje būtų kaip tose šalyse kur visos pakelės nuklotos šiukšlėmis. Plastiko šiukšlių tikrai sumažėjo po taromatų atsiradimo, tai tik įrodo faktą, kad reikia su tuo kovoti.

Algis.

Algis

Tikrai neverta apmokestinti – nesąmonė. Jiems tiktai mokėt ir mokėt – nesąmonė! Vienkartinių maišelių naudojimą nors ir noriu sumažinti – neišeina. Taip nemesi žemėtų bulvių ar kitų daržovių, tada turi kažką iš namų atsinešt. Aišku stengiesi kuo mažiau naudot, bet kitaip neišeina.

Lauras.

Lauras

Geras sprendimas žiūrint į aplinkosaugą, tvarumą. Tų vienkartinių pakuočių, peilių, šakučių apmokestinimas tikrai būtų į naudą vien dėl to, kad mes dažnai skubėdami, užsukdami į greito maisto kavines net nesusimąstom ar mums reikia ar nereikia tų vienkartinių indų, juos parsinešam namo ir išmetam. Tai yra neatsakingas žaliavų naudojimas, energijos švaistymas. Manau tai vienas iš metodų, kuris padėtų sumažinti gamtos užterštumą ir ugdytų žmonių požiūrį į tvarumą, ypač jaunimo, kuris dažnai lankosi greito maisto kavinėse. Tas mokestis nebūtų didelis, bet atliktų savo darbą, mokytų ir skatintų elgtis kitaip. Vienkartinių maišelių apmokestinimas mano požiūrio labai nepakeitė nes aš jau ilgą laiką perku popierinius maišelius ir tai tik esant reikalui, patogu yra atsinešti savo daugkartinį maišelį ir tikrai nereikia pavienių pomidorų ar bananų dėti į plastikinį maišelį.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Ko panevėžiečiai tikisi 2024-aisiais?

JP Redakcija

Kaip Naujuosius pasitiks panevėžiečiai?

JP Redakcija

Po švenčių – kalnas dovanotų niekučių: kur juos deda panevėžiečiai?

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads