„Sidabrinių gervių“ apdovanojimuose triumfavo E. Vertelytė ir jos „Stebuklas“

„Sidabrinių gervių“ apdovanojimuose triumfavo E. Vertelytė ir jos „Stebuklas“

BNS / DELFI nuotr.

E. Vertelytė.

Trečiadienį per kino apdovanojimus Vilniuje, parodų centre „Litexpo“, režisierė Eglė Vertelytė ir jos filmas „Stebuklas“ gavo daugiausia – keturias – „Sidabrines gerves“.

Tragikomiška istorija „Stebluklas“, pasakojanti apie 1992 metų Lietuvą, kiaules, stebuklus, kiaulišką kapitalizmą ir sistemų sandūroje bandantį išgyventi žmogų, pripažinta geriausiu metų ilgametražiu vaidybiniu filmu.

Dėl geriausio praėjusių metų filmo vardo taip pat varžėsi Sergėjaus Loznicos „Nuolankioji“, Giedrės Beinoriūtės „Kvėpavimas į marmurą“ bei Šarūno Barto „Šerkšnas“.

BIC

Šie režisieriai pretendavo ir į metų režisieriaus titulą. Jį gavo E. Vertelytė, taip pat „Sidabrine gerve“ įvertinta už geriausią scenarijų.

„Stebukle“ suvaidinusi Eglė Mikulionytė tapo metų aktore.

Geriausiu aktoriumi paskelbtas Giedrius Savickas, suvaidinęs Tado Vidmanto filme „Trys milijonai eurų“.

„Auksinė gervė“ už viso gyvenimo nuopelnus skirta operatoriui ir režisieriui Algimantui Mockui.

Režisieriaus Arūno Matelio filmas „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ apdovanotas kaip geriausias dokumentinis kino filmas. Jis taip pat surinko daugiausia LRT.lt skaitytojų balsų ir laimėjo „Publikos pasirinkimo“ prizą.

Šiam filmui muziką sukūręs Albertas Lucendas tapo metų kompozitoriumi.

„Sidabrinė gervė“ trumpametražių filmų kategorijoje įteikta režisieriaus Lauryno Bareišos juostai „Pirtis“.

Už geriausią antraplanį vaidmenį apdovanotas Joris Baltrūnas, suvaidinęs Giedrės Beinoriūtės juostoje „Kvėpavimas į marmurą“.

Metų operatoriumi tapo Mindaugas Survila už paties sukurtą dokumentinį filmą „Sengirė“. Už jo garso režisūrą „Sidabrinės gervės“ sulaukė Saulius Urbanavičius ir Jonas Maksvytis.

Geriausio studento darbo kategorijoje „Sidabrinės gervės kiaušinis“ teko Klaudijos Matvejevaitės darbui „Paskutinė diena“.

Trečiadienio vakarą iškilmes Lietuvos kino kūrėjai pradėjo nuo politinio pareiškimo – dalis jų atvyko su plakatais, kuriais reikalauta išlaisvinti 2015 metais Rusijoje 20 metų už terorizmą nuteistą ukrainiečių režisierių Olegą Sencovą.

Režisierius Audrius Stonys prieš apdovanodamas geriausią lietuvišką dokumentinį filmą taip pat pareikalavo laisvės ukrainiečiui.

„Čia pat už sienos žudomas mūsų kolega režisierius Olegas Sencovas, todėl kiek turime balso, turime šaukti: Laisvę Olegui Sencovui!“ – sakė jis.

Prieš įteikdama apdovanojimą geriausio aktoriaus kategorijoje aktorė Aistė Diržiūtė priminė apie pasaulio kino industriją supurčiusį judėjimą prieš seksualinį priekabiavimą „Me too“. Ji padėkojo apie netinkamą režisieriaus Šarūno Barto elgesį prabilusioms aktorei Julijai Steponaitytei ir dailininkei Paulei Boculaitei.

„Tai, brangieji, tik pradžia“, – sakė A. Diržiūtė.

„Sidabrinė gervė“ – Lietuvos kino apdovanojimas, kasmet skiriamas labiausiai nusipelniusiems aktoriams, režisieriams bei kino specialistams. Laureatams įteikiamos gervių statulėlės, viena – auksinės gervės statulėlė – skiriama už gyvenimo nuopelnus.

AIK

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.