„Sidabrinio Nevėžio“ skulptūrėlėmis ir diplomais pagerbti jaunieji literatai

„Sidabrinio Nevėžio“ skulptūrėlėmis ir diplomais pagerbti jaunieji literatai

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Valdo SOMOVO nuotr.

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje sutiktas jau šeštas „Jaunųjų kūrėjų almanachas 2018“ ir apdovanoti „Sidabrinio Nevėžio“ statulėlėmis Metų literatai ir Metų iliustruotojai.  

Kiekvienais metais jaunųjų kūrėjų apdovanojimo ceremonija – įspūdinga švente visiems dalyviams. Jaunieji literatai, pelnę „Sidabrinio Nevėžiuko“ nominacijas, ne tik skaito savo kūrybą, bet ir apdovanojami įvairiais prizais bei pagerbiami jų mokytojai

BIC

Šis renginys vainikuoja visus metus vykusį projektą „Jaunųjų kūrėjų galimybių tribūna Nevėžis“.

Išaugo dalyvių skaičius

Pasak šio projekto vadovo Arno Simėno, šįkart jis atiduoda duoklę skaičiuotojams ir naujojo almanacho pratarmėje pateikė informaciją, kaip išaugo dalyvių skaičius nuo pirmojo leidinio iki dabar.

„2018 metais tinkamiausių žodžių išreikšti savo mintims ieškojo 84 literatai, o jų kūrybą iliustravo net 34 jaunieji dailininkai. Mokyklų reformatorių dėmesiui: juk tiek sudarytų penkias kūrėjų idealaus dydžio klases. Per praėjusiuosius metus jaunuosius kūrėjus pastebėjo 25 lietuvių kalbos ir literatūros ir 6 dailės mokytojai. Dauguma jų nebe pirmus metus dalyvauja misijoje „pastebėk kuriantį“, todėl pelnytai yra projekto ambasadoriai“, – teigė G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Juozo Urbšio visuomeninės minties ir kultūros centro vadovas A. Simėnas ir priminė, kad pirmasis almanachas pasirodė 2013 metais.

Vaikai gimsta kūrėjais

Projekto sumanytojas A. Simėnas naujienų portalui JP  pasidžiaugė ir septintuoju jaunųjų kūrėjų sezonu.

„Artėjant septintajam sezonui, vėl teigiu, jog visi vaikai gimsta dideliais kūrėjais, tik vėliau ši Dievo dovana nepuoselėjama mąžta. Kasmet projektas „Jaunųjų kūrėjų galimybių tribūna Nevėžis“ įgauna vis daugiau raiškos priemonių, plečiasi jo geografija. Jaunieji autoriai savo kūrybą pristatė literatūriniame festivalyje „Panevėžio literatūrinė žiema“, tarptautiniame stiklo simpoziume“, – teigė A. Simėnas.

Apdovanoti iliustratoriai

Jaunieji kūrėjai apdovanoti skulptoriaus Vytauto Tallat-Kelpšos sukurtomis „Sidabrinis Nevėžis“ statulėlėmis.

2018 metų iliustruotojos skulptūrėlė „Sidabrinis Nevėžis“ atiteko Dailės mokyklos mokinei Austėjai Glušokaitei.

Diplomais apdovanoti: Dailės mokyklos moksleiviai Saulė Speičytė, Aironas Stankevičius, Danielius Stasiukaitis, Monika Januševičiūtė, Vanesa Juškaitė, Ieva Mankauskaitė, Viltė Želnytė, Panevėžio V. Mikalausko menų gimnazijos moksleivės Evija Židonytė, Viktorija Vepštaitė, Erika Čiplytė.

Nominacijos už įvairius žanrus

Panevėžio K. Paltaroko gimnazijos moksleivei Rusnei Šipelytei atiteko nominacija už stilingą ir menišką kūrinio vertimą iš vokiečių kalbos.

Panevėžio rajono Velžio gimnazijos moksleiviui Augustui Fiodorovui įteiktas apdovanojimas už nežabotai linksmą kūrybinę fantaziją, o Mūzai Olimpijai Svetickaitei – už nuoseklų kūrybinio profesionalumo siekimą.

Dar viena nominacija – už projekto „Jaunųjų kūrėjų galimybių tribūna Nevėžis“ praturtinimą recenzijos žanru – įteikta Velžio gimnazijos gimnazistei Gerdai Žižiūnaitei.

Pagerbtos literatės

2018 metų literatės laureato diplomas ir skulptūrėlė „Sidabrinis Nevėžis“ įteiktas Viltei Zaveckaitei, o „Sidabriniai Nevėžiukai“ atiteko Emilijai Fijalkauskaitei, Marijai Pleirytei (J. Balčikonio gimnazija), Austėjai Čaikinaitei, Miglei Bukauskaitei (J. Miltinio gimnazija), Ugnei Misevičiūtei (K. Paltaroko gimnazija), Eglei Pilkauskaitei (Velžio gimnazija), Skaistei Cibulskaitei

(Kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinė mokykla), Klaudijai Mackevičiūtei (Panevėžio jaunimo mokykla), Martai Rulytei („Minties“ gimnazija), Rusnei Tauraitei, Laurai Plikūnaitei („Vyturio“ progimnazija), Vaivai Grabauskaitei (Penktoji gimnazija).

Įsteigti parlamentarų prizai

Seimo nario Bronislovo Matelio prizas atiteko iliustruotojai Erikai Čiplytei, parlamentaro Povilo Urbšio įsteigtas prizas „Jauniausiajam projekto dalyviui“ atiteko „Vyturio“ progimnazijos moksleivei Mingailei Bartašiūtei.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.