6 C
Panevėžys
Penktadienis, 16 balandžio, 2021

„Siaurukas“ grimzta į prarają: darbą palieka darbuotojai, vėluoja atlyginimai

Susisiekimo ministerija ne kartą bandė patvirtinti VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ laikinąjį vadovą. Paskutinis nepavykęs bandymas – birželio 6 dieną.

Tuomet vykusiame konkurse „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ direktoriaus pareigoms užimti dalyvavęs kandidatas nesurinko reikiamo balų skaičiaus.

Nori žmogaus ne iš šalies

Anykščių rajono taryba praėjusią savaitę priėmė sprendimą įgalioti savivaldybės administracijos direktorių Audronių Gališanką visuotiniame VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ dalininkų susirinkime balsuoti už naują laikinąjį įstaigos direktorių Mindaugą Jucevičių.

Tačiau, pasibaigus Anykščių rajono Tarybos posėdžiui, paaiškėjo: antrasis VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ dalininkas – Susisiekimo ministerija – pareiškė savo norą ir pageidavo, kad laikinuoju įstaigos vadovu būtų paskirtas šios įstaigos darbuotojas, o ne žmogus iš šalies.

Siūlė laikinas pareigas

Tapti laikinuoju „siauruko“ vadovu Anykščių rajono valdžia pasiūlė panevėžiečiui Gintarui Šileikiui, tačiau šis atsisakė.

G. Šileikis.

Tą naujienų portalui JP patvirtino ir G. Šileikis.

„Taip, siūlė man tapti laikinuoju vadovu. Atsisakiau. Kiek galima skirti laikinuosius vadovus? Reikia imtis rimtų darbų ir gelbėti „siauruką“. Nes gali taip atsitikti, jei dabar nepradėsime rimtai galvoti, kaip bendromis jėgomis išsaugoti visą siaurojo geležinkelio ruožą Panevėžys-Anykščiai-Rubikiai, gali nelikti ko gelbėti. Darbą palieka „siauruko“ darbuotojai, kurie jau antrą mėnesį negauna atlyginimo“, – susijaudinęs kalbėjo G. Šileikis ir stebėjosi Anykščių valdžios trumparegiškumu:

„Jie visaip kaip bando tapti vienvaldžiais „siauruko“ dalininkais. Mano galva, anykštėnai bando išsaugoti tik jiems svarbų siaurojo geležinkelio ruožą Anykščiai-Rubikiai. Tačiau neįsivaizduoju, kaip tuo ruožu riedės traukinukas, jei jį būtina kapitaliai remontuoti. Lietus paplovė dalį siaurojo geležinkelio ruožo, kuris driekiasi šalia Anykštos upės.“

Laikinuoju lieka tas pats

Kadangi nesiseka išrinkti VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ vadovo, jam ir toliau laikinai vadovauja Vismantas Užalinskas, kurį Anykščių valdžia stengiasi žūtbūt pašalinti iš pareigų, tačiau niekaip to padaryti nepavyksta. Toks laikinas vadovavimas tęsiasi jau trečius metus.

V. Užalinsko pripažino, jog „siaurukas“ finansiškai verčiasi sunkiai.

„Vos išgyvename. Galime tik algas išsimokėti, o kur kiti svarbūs dalykai, kuriems reikia lėšų. Tai kuras, ir geležinkelio išlaikymas, ir garvežių remontas. Susidaro įspūdis, kad Anykščių rajono valdžia dirbtinai žlugdo „siauruką“, – kalbėjo laikinasis vadovas.

Lankėsi ministras

Praėjusią savaitę Anykščiuose lankėsi susisiekimo ministras Rokas Masiulis. Ministras susitiko su Anykščių rajono meru Kęstučiu Tubiu ir kitais rajono vadovais.

Prisiskambinti ministrui R. Masiuliui nepavyko. Į telefono skambučius jis neatsakė. Ministro darbotvarkėje parašyta, kad jis nuo liepos 2 dienos atostogauja.

R. Masiulis.

Ministras aplankė ir apžiūrėjo Anykščių mieste ir rajone rekonstruotus kelius, Anykščių medžių lajų tako kompleksą, Anykščių kelių tarnybą, bet nespėjo apsilankyti Siaurojo geležinkelio stotyje.

Sumažino finansavimą

Anksčiau kasmet Susisiekimo ministerija siaurukui išlaikyti skirdavo 365 tūkst. eurų, tačiau, keičiant VšĮ „Aukštaitijos siaurojo geležinkelio“ pavaldumą, finansavimas unikaliam siaurukui mažinamas iki 200 tūkst. eurų.

Šiems metams planuojama siaurajam geležinkeliui išlaikyti skirti 200 tūkst. eurų.

Tiesa, Seime buvo registruotas siūlymas skirti papildomai 150 tūkst. eurų, bet šiam siūlymui politikai nepritarė.

Panevėžiečiai Seimo nariai balsavo skirtingai. Už papildomus 150 tūkst. eurų balsavo Bronislovas Matelis ir Petras Nevulis, susilaikė – Guoda Burokienė ir Povilas Urbšys.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Ieškoma Aukštaitijos siauruko vadovo

confident-noyce

Radviliškio stotyje traukinys pervažiavo ir mirtinai sužalojo ant bėgių gulėjusią moterį

confident-noyce

„Lietuvos geležinkeliai“ atnaujina 41 traukinio reisą

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau