Šiauliuose ir Alytuje pagerbti tarptautinėse operacijose žuvę Lietuvos kariai

Šiauliuose ir Alytuje pagerbti tarptautinėse operacijose žuvę Lietuvos kariai

Ramūnas JAKUBAUSKAS (BNS) / KAM nuotr.

Šiauliuose ir Alytuje ketvirtadienį pagerbti tarptautinėse operacijose žuvę Lietuvos kariai, pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM). 

Garbės sargybos kuopos kariai padėjo gėlių prie vyresniojo leitenanto Normundo Valterio kapo Ginkūnų kapinėse, Šiauliuose, taip pat prie seržanto Arūno Jarmalavičiaus kapo Klevų gatvės kapinėse, Alytuje.

Ceremonijoje Šiauliuose dalyvavęs Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys dėkojo kariams už kariuomenės gebėjimų stiprinimą ir prisidėjimą prie sąjungininkų vienybės.

BIC

„Dalyvaudami tarptautinėse operacijose mūsų kariai įgijo neįkainojamos kovinės patirties, vykdydami pareigas atidavė visas jėgas, kartais – sveikatą ar net gyvybę. Šiandien reiškiu pagarbą visiems kariams, sąžiningai vykdžiusiems užduotis už Lietuvos ribų“, – pranešime cituojamas V. Rupšys.

N. Valteris žuvo Bosnijoje ir Hercegovinoje 1996 metų balandžio 17 dieną sprogus prieštankinei minai.

Alytiškis A. Jarmalavičius žuvo Afganistane 2008-ųjų gegužės 22-ąją per NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės stovyklos užpuolimą ir apšaudymą

Lietuvos kariai tarptautinėse operacijose dalyvauja 25 metus. Per šį laikotarpį jose dalyvavo daugiau nei 5,5 tūkst. Lietuvos karių, kai kurie iš jų į misijas vyko po keletą kartų.

Šiuo metu Lietuva siunčia karius dalyvauti 11-je NATO, Europos Sąjungos, Jungtinių Tautų ir kitose sąjungininkų suburtų koalicijų vykdomų tarptautinių operacijų Europoje, Afrikoje, Azijoje ir Indijos vandenyne.

Tarp jų – į karinę mokymo operaciją Ukrainoje, ES mokymo misiją Malyje, Centrinės Afrikos Respublikoje, NATO operaciją Irake, Afganistane, ES operaciją Indijos vandenyne.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.