Siaubo kupinos valandos: po uragano iš Bahamų beveik nieko neliko

Siaubo kupinos valandos: po uragano iš Bahamų beveik nieko neliko

Gismeteo.lt

Uragano „Dorian“ užsistovėjimas virš Bahamų, šiai nedidelei valstybei atnešė precedento neturinčius nuostolius: sugriauta daugiau nei 13 000 namų, pranešta apie mažiausiai septynis žuvusiuosius, tarp kurių vos 7 metų berniukas.

„Mes patyrėme katastrofinius nuostolius,“ – sakė Darren Henfield, Užsienio reikalų ministras ir Šiaurės Abako.

BIC

Nuo ankstyvo pirmadienio internete pasklido dešimtys širdį veriančių vaizdo įrašų, kuriuose užfiksuoti savo namuose įstrigę žmonės, kurių dalis buvo priversti prieglobsčio ieškoti ant stogų ar net spintų viršaus.

Kiekviename jų jaučiamas stiprus nevilties ir baimės jausmas.

„Man reikia pagalbos. Aš, mano šeši anūkai ir mano sūnus… Mes esame ant stogo. Vanduo kyla,“ – viename iš įrašų verkia panikos ištikta moteris.

„Ar gali kas nors atvykti ir mus išgelbėti? PRAŠAU! VISI ESAME ANT STOGO IR VANDUO INTENSYVIAI IR GREITAI KYLA,“ – meldė Didžiosios Bahamos gyventoja.

Vaizdai, užfiksuoti iš viršaus, tiesiog atimą žadą. Beveik viskas nušluota nuo žemės paviršiaus, o nuostolių mastas sunkiai nusakomas. Dauguma vietovių atsidūrė po vandeniu.

Žmonės neteko savo namų, jiems trūksta geriamo vandens, maisto.

Uraganas „Dorian“ pirmiausiai sausumą pasiekė Elbow Cay saloje, Abako salose, Bahamose.

Tuomet „Dorian“ uragano akis antrą kartą sausumą pasiekė Didžiojoje Abako saloje, netoli Marsh Harbour uosto, rašo accuweather.com.

Trečiasis įsiveržimas į žemyną įvyko vėliau, sekmadienio naktį, kuomet uragano akis apėmė rytinę Didžiosios Bahamos salos dalį.

Pirmųjų dviejų priartėjimų prie kranto metu maksimalaus vėjo greitis siekė 298 km/val., o trečiojo priartėjimo metu nukrito iki 290 km/val.

362 km/val. greičio vėjo gūsiai, kaip pabrėžė „AccuWeather“ meteorologas Reed Timmer, buvo tolygūs 4 kategorijos tornadui.

JAV, kuomet dauguma amerikiečių šventė „Darbo dieną“ (ang, Labor Day), nuo Floridos iki Džordžijos ir Šiaurės Karolinos buvo paskelbta nepaprastoji padėtis ir milijonai žmonių buvo priversti evakuotis, kuomet pavojingasis uraganas „Dorian“, pirmadienio vakarą būdamas 4 kategorijos audra, toliau augo artėdamas Floridos pakrantės link.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.