Šiandien Panevėžyje prasideda karinės pratybos

Šiandien Panevėžyje prasideda karinės pratybos

JP / Organizatorių nuotr.

Šiandien Panevėžyje prasideda Karaliaus Mindaugo husarų bataliono organizuojamos pratybos „Karaliaus kirtis 2017“. Panevėžyje ir jo apylinkėse gyventojai matys ginkluotus karius ir karinę techniką. Pratybų tikslas – įvertinti ir treniruoti padalinius vykdyti, gynybos ir puolimo operacijas apgyvendintoje vietoje bei treniruoti įvairių organizacijų tarpusavio sąveiką.

Mokymuose taip pat dalyvaus kiti kariuomenės padaliniai, Policijos departamento, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Panevėžio miesto savivaldybės ir kitų valstybės įstaigų, nevyriausybinių organizacijų bei įmonių atstovai.

Pagal pratybų scenarijų nežinomos grupuotės Panevėžyje ir rajone pradės kelti neramumus bei riaušes mieste, mėgins verbuoti gyventojus prisijungti prie neramumų kurstymo, bandys užimti vietos administracijos objektus, daryti įtaką svarbiausiems miesto žmonėms.

Identifikavus, kad grupuotės yra per didelės, per stipriai ginkluotos į pagalbą bus pasitelktas Karaliaus Mindaugo husarų batalionas ir įsteigta karinių operacijų teritorija. Situacijai aštrėjant ir priešiškoms pajėgoms kirtus Lietuvos sieną bus pereita prie karo padėties ir kolektyvinės gynybos veiksmų.

Kariai ragina gyventojus aktyviai dalyvauti pratybose, rinkti informaciją apie žaidybinių „priešiškų“ asmenų veiklą, bendradarbiauti su kariais, pareigūnais ir kitais pratybose dalyvaujančiais asmenimis.

TAIP PAT SKAITYKITE: Panevėžys virs karo zona

„Priešiški“ pratybų dalyviai bus pažymėti mėlyna juosta ant abiejų rankų, o jų transporto priemonės bus pažymėtos mėlynais lapais ant langų, „priešiškos“ reguliarios pajėgos vilkės mėlynos spalvos lauko uniformą su marginimu. Pratybose dalyvaujantys Lietuvos kariai ir pareigūnai dėvės standartines uniformas su skiriamaisiais ženklais.

Taip pat prašoma pamačius judantį karinį transportą, karius ar pareigūnus, atliekančius pratybų veiksmus, nuo jų laikykis atokiau, rekomenduojamas saugus atstumas 30 metrų. Jei vyksta pratybų veiksmai naudojant imitacinius garsinius šovinius, garsines granatas ar dūminius užtaisus, kariai prašo palaukti arba tiesiog klausyti policijos pareigūnų bei kariškių nurodymų. Taip pat prašoma radus karinės ekipuotės ar įrangos dalis perduoti kariams arba policijos pareigūnams.

Šilelis

PIC

PIC

Stichijos

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.