Šiandien Panevėžio koronaviruso tyrimų punkte paimti 44 mėginiai

Šiandien Panevėžio koronaviruso tyrimų punkte paimti 44 mėginiai

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Rimvydo ANČEREVIČIAUS nuotr.

Šiandien Panevėžio mobiliajame tepinėlių paėmimo punkte paimti ir tirti į laboratoriją bus išvežti 44 ėminiai, pranešė Panevėžio miesto savivaldybė.

Mobilusis punktas Panevėžyje, prie „Cido“ arenos, atidarytas trečiadienį.

BIC

Panevėžio miesto poliklinikos vadovas, mobilaus punkto koordinatorius Karolis Valantinas aiškino, kad iš anksto užsiregistravusiems tyrimai atliekami kas 15 minučių. Mobilaus punkto darbo laikas – nuo 8 iki 20 val.

„Per dieną dirba trys komandos po 3 žmonės. Dar bus ketvirtas žmogus, kuris reguliuos eilę. Be to, tvarką mobiliajame punkte vykdys Panevėžio šauliai. Noriu visus perspėti – registruotis visiems, be išimties, būtina paskambinus karštąja linija 1808. Bus surinkta visa informacija ir suteiktas eilės numeris, kada atvykti į mobilų punktą. Registruojama tą dieną, kai kreipsis. Išankstinė registracija kitai dienai nevykdoma“, – naujienų portalui JP sakė K. Valantinas.

Pasak Panevėžio poliklinikos vadovo, yra suformuotos 9 komandas po 3 žmones.

K. Valantinas.

„Beje, reikia nepamiršti, kad Panevėžio mobilus punktas aptarnauja visą Panevėžio apskritį: Panevėžio miestą ir rajoną, Kupiškį, Pasvalį, Biržus, Rokiškį. Jau turime šiandien užsiregistravusių tyrimams iš Rokiškio bei Kupiškio. Tyrimai atliekami ne Panevėžyje, o Šiaulių ligoninės laboratorijoje, todėl paimti testai 3 kartus per dieną vežami į Šiaulius. Ateityje planuojama, kad laboratoriniai tyrimai galbūt bus atliekami Panevėžio ligoninėje“, – teigė K. Valantinas.

 Veiksmų seka, kurios būtina paisyti:

Pacientas, jei jam pasireiškė bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – ir, jei 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo bet kurioje užsienio šalyje ar po sąlyčio su patvirtintu ar tikėtinu koronaviruso infekcijos atveju, pirmiausia turi skambinti į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.

Karštosios linijos konsultantas, įvertinęs paciento pateiktus duomenis, priims sprendimą, ar skambinantį žmogų tikslinga ištirti dėl koronaviruso infekcijos.

Tuo atveju, jei žmogų bus nuspręsta tirti, jis konsultantui turės pateikti vardą, pavardę, asmens kodą, mobilaus telefono numerį, taip pat nurodyti savivaldybę, iš kurios skambina. Be to, bus klausiama, ar pacientas gali asmenine transporto priemone (pats ar būti atvežtas kito žmogaus) atvykti į mobilų punktą.

Jei žmogus galės atvykti pats, su juo susisieks mobilaus punkto koordinatorius ir nurodys laiką ir adresą, kada jam tai padaryti.

Kartu su savimi žmogus turi pasiimti tapatybę patvirtinantį dokumentą bei A4 formato lapą su užrašytu mobilaus telefono numeriu, kurį, atvykus į mobilų punktą, reikės padėti koordinatoriaus nurodytoje vietoje automobilio salono viduje. Šiuo numeriu bus susisiekiama ir sutikrinami atvykusio žmogaus duomenys.

Atvykus į mobilų punktą, žmonėms draudžiama išlipti iš automobilio ar atidaryti langą, kol nebus nurodyta kitaip. Pasitelkiant vizualines priemones bus instruktuojama visa tepinėlio paėmimo procedūra.

Automobilio langą galima pradaryti tada, kai mobilaus punkto komandos narys to paprašys, tad čia dirbančiųjų specialistų nurodymus būtina atidžiai sekti.

Atlikus tyrimą, asmuo grįžęs privalo izoliuotis ir laukti tyrimo rezultato.

Asmenų, neturinčių galimybės į mobilius punktus atvykti savarankiškai, prašome kreiptis į Panevėžio savivaldybės transportavimo koordinatorių A. Savicką tel. 869434501.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad į Mobilų punktą negalima vykti taksi automobiliu ar viešuoju transportu.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.