SGD terminalą pasiekė pirmasis komercinis krovinys

SGD terminalą pasiekė pirmasis komercinis krovinys

0

Į Klaipėdos uostą įplaukė dujovežis „Arctic Aurora“, į suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalą atgabenęs pirmąjį pilną dujų krovinį. SGD bus pradėtos dujinti ir tiekti į gamtinių dujų sistemą nuo sausio 1 d., kai numatyta SGD terminalo komercinės veiklos pradžia.

„Arctic Aurora“ talpyklose atgabenta 141.000 kub. m SGD. Tai prilygsta 80,9 mln. kub. m gamtinių dujų, kurios bus patiektos vartotojams.

Krovinio savininkas – paskirtasis gamtinių dujų tiekėjas UAB „Litgas“, kuris pagal sutartį su Novergijos „Statoil“ Lietuvai užtikrins būtinąjį gamtinių dujų kiekį – 0,54 mlrd. kub. m per metus.

BIC

SGD terminalo operatorė AB „Klaipėdos nafta“ sėkmingai priėmė laivą su dujų kroviniu, kurios per 48 val. bus perpumpuotos iš dujovežio į laivą-saugyklą „Independence“.

Iki šiol SGD terminalą pasiekė bandymams skirtos dujos – 100.000 kub. m SGD, kurias spalio pabaigoje atvežė dujovežis „Golar Seal“. Dujos buvo naudojamos terminalo sistemų testavimo metu ir nuo lapkričio 15 d. pradėtos tiekti į gamtinių dujų sistemą.

Valstybei priklauso 72,32 proc. „Klaipėdos naftos“ akcijų.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.