8.5 C
Panevėžys
Antradienis, 28 rugsėjo, 2021

SEO specialistas T. Morkūnas: „Jei tavęs nėra internete – tavęs nėra visai“

AutoriusSAMANTA ILONYTĖFotoASMENINIS ALBUMAS
T. Morkūnas.

SEO – tai vis dažniau girdimas raidžių kratinys. Tačiau iki šiol dar ne visi žino, ką tai reiškia. SEO – tai procesas, kurio tikslas – padidinti vartotojų srautą internetinėje svetainėje iš Google organinės paieškos. Jei ir tai skamba per sudėtingai, tačiau atrodo, jog gali būti aktualu – siūlome apsilankyti SEO mokymuose.

Darbo patirtis – daugiau nei 10 metų

Kupiškėnas Tomas Morkūnas, Panevėžyje įkūręs skaitmeninės rinkodaros agentūrą „The Future of Advertising“ (FAD.lt), skaitmeninėje erdvėje dirba jau daugiau nei dešimtmetį.

„Savo veiklą pradėjau studijų metais, kaip laisvai samdomas skaitmeninės rinkodaros specialistas ir laisvą po paskaitų laiką skirdavau pirmiesiems savo klientams. Didžiąją karjeros dalį papildomai dirbau ir samdomą darbą. Atsisakius visų papildomų veiklų ir susikoncentravus į asmeninio verslo plėtrą, klientų ratas pradėjo plėstis, o sukaupta patirtis leido suburti stiprią specialistų komandą. Todėl 2018 metais įkūriau skaitmeninės rinkodaros agentūrą ir veiklą tęsiame, jau kaip juridinis asmuo“, – pasakojo verslininkas.

Ne tik SEO specialistas, bet ir lektorius

Tomas verslo atstovus konsultuoja jau išties netrumpą laiką, tačiau SEO mokymų pradžia jis laiko 2017 metus.

„Prieš 4 metus pradėjau vesti pirmuosius privačius SEO kursus, kurių poreikis gimė iš pačių klientų. Viešai apie vedamus mokymus informacijos neskleidžiau, nes tuo metu kaip tik internete pradėjo plisti įvairūs prastos kokybės SEO mokymai, kai šia tema mokė visi, kas tik norėjo. SEO, kaip mokymų tema, buvo įgavusi neigiamą atspalvį, todėl tik prieš keletą metų pradėjau viešinti savo veiklą“, – paaiškino jis.

Augant mokymų poreikiui vyras suprato, jog turi augti ir jo dėstomų paskaitų kokybė, todėl karantino metu, atsiradus šiek tiek daugiau laisvo laiko, praėjusiais metais jis baigė papildomus pedagoginių-psichologinių žinių kursus. Todėl šiai dienai jis jau drąsiai gali sau priskirti ir lektoriaus pareigas.

Augant mokymų poreikiui vyras suprato, jog turi augti ir jo dėstomų paskaitų kokybė, todėl karantino metu, atsiradus šiek tiek daugiau laisvo laiko, praėjusiais metais jis baigė papildomus pedagoginių-psichologinių žinių kursus.

Svarbiausia – lektoriaus patirtis

Paklaustas, kaip atpažinti, kur yra kokybiški ir dėmesio verti SEO mokymai, specialistas pabrėžė, jog svarbiausia – lektoriaus patirtis.

„Mano nuomone, mokymų turinio kokybę geriausiai atspindi lektoriaus sukaupta patirtis. Prieš užsiregistruojantis į bet kokius mokymus, rekomenduočiau paieškoti informacijos apie patį lektorių: kokią agentūrą atstovauja, su kokiais klientais dirba, kokiose rinkose turi patirties, ar turi sėkmės istorijų ir pan. Kuo didesnis lektoriaus žinių bagažas, tuo kokybiškesni mokymai“, – pasakojo Tomas.

Pasak jo, patyręs lektorius gali kompetentingai atsakyti į visus dalyvių klausimus, net jei klausimai šiek tiek nukrypsta nuo pagrindinės temos. „Žinoma, reikėtų atkreipti dėmesį ir į mokymų organizatorių. Jei mokymus organizuoja pats lektorius, didelė tikimybė, jog jis bus suinteresuotas kuo mažesne kaina parduoti kuo didesnį bilietų kiekį, todėl mokymų kokybė, dėl dalyvių kiekio, taip pat gali nukentėti“, – sakė specialistas.

Ne visi supranta skaitmeninės rinkodaros reikšmę. Ji – apima daug, todėl daugeliui šis terminas skamba sudėtingai. Štai tuomet į pagalbą ateina Tomas, kuris ne tik atsaky į visus rūpimus klausimus, tačiau ir išmokoys svarbiausių SEO taisyklių.

Jei tavęs nėra internete – tavęs nėra visai

Kaip minėta, ne visi supranta skaitmeninės rinkodaros reikšmę. Ji – apima daug, todėl daugeliui šis terminas skamba sudėtingai. Štai tuomet į pagalbą ateina Tomas, kuris ne tik atsakys į visus rūpimus klausimus, tačiau ir išmokys svarbiausių SEO taisyklių.

„Ne verslo atstovams paklausus, kokia mano įmonės veikla? Dažniausiai atsakau, jog tiesiog dirbame su reklama internete. Studijų metais reklama internete dėstytojų rekomenduojamose knygose buvo įvardijama kaip netradicinė rinkodaros priemonė. Šiandien tai – neatsiejama visos rinkodaros dalis, todėl kiekvienas verslas, planuodamas reklamos biudžetą, turėtų pagalvoti ir apie reklamą internete. Juk jei tavęs nėra internete – tavęs nėra visai!“, – tikino Tomas.

T. Morkūnas.

Paremta praktika

Visi FAD.lt rengiami mokymai paremti praktika. Įmonės vadovas stengiasi dalyvius kuo labiau įtraukti į veiklą, jog dėstomas turinys nebūtų nuobodus.

„Šiuo metu vedu skaitmeninės rinkodaros mokymus Panevėžio rajono verslininkams. Džiaugiuosi, jog kol kas galiu dėstyti gyvai. Karantino laikotarpiu visi mokymai vyko tik nuotoliniu būdu, o bendrauti gyvai man asmeniškai patinka labiau. Rugsėjo antroje pusėje prasideda vakariniai nuotoliniai SEO kursai – dirbtuvės, kuriuose tinklalapių savininkai kartu su manimi 5 mėnesius dirbs ties savo projektais juos optimizuojant paieškos sistemoms“, – atskleidė jis.

„Iki šiol visus mokymus organizuoja įvairūs užsakovai, kurie mane samdo kaip lektorių. Pats asmeniškai teikiu tik privačias konsultacijas verslo atstovams skaitmeninės rinkodaros klausimais: Google Ads, Facebook, SEO ir kt. Esu sulaukęs pasiūlymo dėstyti ir Panevėžio kolegijoje, tačiau šiuo metu mane domina tik privataus sektoriaus užsakovų pasiūlymai“, – pripažino Tomas.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Skaitmeninės rinkodaros klausimais BC „Jūsų Panevėžys“ klubui patarinės FAD.lt

confident-noyce

Panevėžyje dirba sertifikuoti „Google“ partneriai

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau