Senvagėje nardys ir vandenį švarins daugiau baltųjų amūrų

Senvagėje nardys ir vandenį švarins daugiau baltųjų amūrų

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Gedimino BALČIŪNO nuotr.

Į Panevėžio Senvagės tvenkinį paleista 31 vienetas baltųjų amūrų. Jie Panevėžio miesto savivaldybei kainavo 300 eurų.

Paskutinį kartą amūrai į Senvagę paleisti buvo 2016 metų balandžio mėnesio pabaigoje. Tuomet žolėmis mintančių žuvų į vandens telkinį buvo išleista apie 41 kg, tačiau, kiek amūrų yra Senvagėje niekas negali pasakyti.

BIC

Panevėžio miesto savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vyriausioji specialistė Rūta Taučikienė naujienų portalui JP aiškino, kad bendras baltųjų amūrų svoris – 37,5 kg.

„Senvagė paskutinį kartą įžuvinta buvo prieš porą metų. Šiais metais paleista bus 31 baltasis amūras. Pagal vandens telkinio dydį Senvagėje pakanka 20–30 kg baltųjų amūrų. Kiek yra tvenkinyje vandens švarintojų – sunkų pasakyti. Neaišku, kiek jų pagaunama, nes žuvis galima žvejoti nuo rugsėjo iki gegužės mėnesio. Žvejai Savivaldybei nesigyrė, ar pagavo bent vieną baltąjį amūrą žvejoti juos leidžiamu laikotarpiu“, – aiškino Miesto infrastruktūros skyriaus vyr. specialistė ir sakė, kad baltieji amūrai atvežti iš Kelmės rajone esančios bendrovės „Šilo pavėžupis“.

Senvagės įžuvinimo šventėje dalyvavo ir po atostogų sugrįžęs Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento direktorius Valdemaras Jakštas. Jis pasidžiaugė, kad bene prieš 15 metų užgimusi tradicija – paleisti į Senvagę baltuosius amūrus – ir toliau gyvuoja.

Baltuosius amūrus nuo gegužės iki rugsėjo mėnesio Senvagėje draudžiama žvejoti. Tvenkinio vandens švarintojus bus galima oficialiai gaudyti po Baltojo amūro šventės. Ji paprastai būna rugpjūčio mėnesio pabaigoje – prieš Panevėžio miesto gimtadienį.

Apie baltuosius amūrus

Baltasis amūras – karpžuvių žuvis, priklausanti karpinių šeimai.

Vardą gavo nuo Tolimuosiuose Rytuose tekančios upės pavadinimo.

Baltasis amūras labai panašus į karpį ištemptu kūnu. Baltasis amūras kartu su plačiakakčiu atlieka tvenkinio švarintojo funkciją, nes maitinasi sužėlusiais augalais, stambiais dumbliais.

Skirtingai nuo plačiakakčio, šią žuvį galima (įveisus didesnius jos kiekius ir būtina) papildomai maitinti, nes kitaip gali sunaikinti visus tvenkinio augalus. Amūras ypač mėgsta šviežiai nupjautą žolę.

Paprasti vienai 0,5-1 kg svorio žuviai savaitei užtenka 0,5-1 kg žolės, kuri įmetama į tvenkinį. Didesnių kiekių, nei sugeba šios žuvys suėsti per savaitę, mesti į tvenkinį nereikėtų, nes nesuėsta žolė irs ir pradės kauptis dumblas.

Į Senvagę paleisti baltieji amūrai

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.