Sekminės – šventė, švenčiama sekmą – septintą – savaitę po Velykų. Jos metu garbinama augmenija ir naminiai gyvuliai.
Sekminės – tai viena didžiausių krikščioniškų švenčių, kurios metu švenčiamas Šventosios Dvasios atsiuntimas. Ši šventė laikoma bažnyčios gimtadieniu.
Apie Sekmines, kurios šiemet minimos šį sekmadienį, birželio 5-ąją, kalbamės su Ramygalos Šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonu Alfredu Puško.

– Kas yra Sekminės?
– Tai Šventosios Dvasios nužengimo į žemę Sekminių dieną šventė. Šis įvykis yra aprašytas Biblijoje, Apaštalų darbų knygoje. Yra laikoma, jog iki tol Šventoji Dvasia buvo tik ant atskirų Dievo pateptųjų žmonių – pranašų, karalių. Nuo Sekminių dienos Šventoji Dvasia apsigyvena kiekviename tikinčiajame. Ypatinga Sekminių reikšmė, kad jos laikomos Krikščionių bažnyčios gimtadieniu.
– Kaip pažymima šventė, ar Sekminių data – pastovi?
– Lietuvos ir kitų krikščioniškų kraštų bažnyčiose Sekminės buvo ir yra pažymimos iškilmingomis pamaldomis. Sekminių data kilnojama pagal šv. Velykų datą. Jos pradedamos švęsti septintąjį sekmadienį po šv. Velykų – tarp gegužės 10 dienos ir birželio 13-osios. Šiais metais Sekminės – birželio 5 dieną.
– Sekminės krikščionybėje – kokia tai diena?
– Krikščionybėje – tai Šventosios Dvasios nužengimo į žemę diena. Sekminės krikščionims yra antra pagal svarbą šventė, pirmoji – Velykos – Viešpaties Jėzaus Kristaus mirtis ir prisikėlimas. Todėl bažnyčia skiria Sekminių savaitę Šventosios Dvasios garbei.
– Per Sekmines bažnyčiose laikomos šv. Mišios, o altorius puošiamas jaunų berželių šakelėmis, kodėl?
– Aplink viskas žaliuoja, o ypač gražiai atrodo berželiai, kuriais ir puošiamas altorius. Taip įprasta, bet kodėl – negaliu atsakyti. Taip yra iš seniau ir taip žmonės daro. Juk pavasaris ir žmonės pasiilgo žalumos.
