Seimui siūloma 4–18 eurų padidinti šalpos pensijas

Seimui siūloma 4–18 eurų padidinti šalpos pensijas

Sniegė BALČIŪNAITĖ (BNS) / Pixabay.com nuotr.

Seimui siūloma nuo 4 iki 18 eurų padidinti šalpos pensijas. Tam 2020 metų valstybės biudžete numatyta 30 mln. eurų. 

Nuo 4 eurų augtų šalpos našlaičių pensija, 18 eurų – šalpos neįgalumo pensija asmenims, netekusiems 100 procentų darbingumo iki 24 metų.

Pasak socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio, šalpos pensijos taip pat didės visiems pačias mažiausias šalpos pensijas gaunantiems asmenims. Dabar apie 7 tūkst. asmenų šalpos pensijos tesiekia nuo 99 iki 131 euro.

BIC

Pataisos numato, kad šalpos neįgalumo pensijų „grindys“ sieks 1 šalpos pensijos bazės.

Šalpos pensijas bazinis dydis negalėtų būti mažesnis kaip 56 proc. praėjusių metų minimalių vartojimo poreikių dydžio (dabar 52 proc.). Minimalių vartojimo poreikių dydis dabar siekia nuo 176 iki 251 euro priklausomai nuo šeimos narių skaičiaus.

Taip pat ketinama nustatyti didesnę ribą (100 proc. minimalių vartojimo poreikių dydžio vietoj 95 proc. dabar), taikytiną asmens gaunamų pensijų sumai, nustatant jo teisę gauti pensijos priemoką.

Nuo 2020 metų šalpos pensijas bazinis dydis padidės iki 140 eurų, šiemet jis siekia 132 eurų.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.