Seimo vadovybė nepageidauja žurnalistų parlamento rūmuose

Seimo vadovybė nepageidauja žurnalistų parlamento rūmuose

Jūratė SKĖRYTĖ (BNS) / DELFI nuotr.

Dėl koronaviruso grėsmės antradienį Seime vykstant plenariniams posėdžiams Seimo vadovybė prašo žurnalistų neatvykti į parlamento rūmus.

„Norime kreiptis į visus, kad nereikalingi socialiniai santykiai nebūtų kuriami ir kad žurnalistams nereikėtų rizikuoti savo sveikata, papildomai lankantis uždarose patalpose“, – pirmadienį po Seimo valdybos posėdžio žurnalistams sakė parlamento pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Laikinai Seimo kanclerės pareigas einanti Vaida Servetkienė prašė Seimo valdybos priimti sprendimą uždrausti žurnalistams patekti į parlamento rūmus.

BIC

„Sudarėme galimybes žurnalistams komentarus gauti lauke prie antrųjų Seimo rūmų. Tiesiog klausimas, kad nebūtų sambūrio – žurnalistų vis tiek turbūt bus norinčių ateiti – ar nėra būtinybės ir ilgalaikius leidimus turinčių žurnalistų neįleisti į Seimo rūmus, ką jau yra padariusi ir Vyriausybė, ir Prezidentūra“, – klausė ji.

Seimo kanceliarija yra paskelbusi, kad karantino metu į parlamento rūmus dirbti gali atvykti tik ilgalaikes akreditacijas turintys žurnalistai.

„Matyt, yra tas laikas, kad tie žmonės, kurie nesusiję su Seimo darbu, ilgalaikiais leidimais galėtų nesinaudoti šiuo metu“, – sakė parlamento vadovas.

Seimo vicepirmininkas „valstietis“ Arvydas Nekrošius abejojo, ar galima uždrausti metines akreditacijas turintiems žiniasklaidos atstovams patekti į Seimo rūmus.

V. Pranckiečio duomenimis, trys parlamentarai šiuo metu yra saviizoliacijoje. Kiek parlamento kanceliarijos darbuotojų yra izoliavęsi, jis nežinojo.

Seimo pirmininkas pranešė, kad antradienį į posėdį atvykę parlamentarai gaus po respiratorių, vienkartinių pirštinių.

Be to, į Seimo ventiliacijos sistemą skubiai įdiegta įranga, leidžianti atlikti posėdžių salės oro valymą.

„Įdiegta ozonavimo įranga į ventiliacijos sistemą. Naktį visa salė ventiliuojama kartu su ozonu, praktiškai vyksta patalpos sterilizavimas“, – teigė V. Pranckietis.

Seimo darbą per posėdžius žadama organizuoti taip, kad posėdžių salėje vienu metu būtų kuo mažiau žmonių.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.