Seimo rinkimus pralaimėjęs P. Urbšys bando įsibrauti į Panevėžio miesto tarybą

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
P. Urbšys.

Dvi kadencijas Seime dirbęs panevėžietis parlamentaras Povilas Urbšys sekmadienį vykusiuose Seimo rinkimuose buvo nokautuotas. Parlamentarą nugalėjo politikos naujokai – konservatorė Indiana Grigienė ir „valstietis“ Deividas Labanavičius. Beje, tai jau antrieji rinkimai iš eilės, kuriuose P. Urbšys pralaimi. Praėjusį pavasarį jis taip pat nesėkmingai bandė tapti Panevėžio miesto vadovu. P. Urbšys buvo tiesiog sutriuškintas dabartinio Panevėžio mero Ryčio Račkausko.

Nesėkmės, pasirodo, nesustabdė P. Urbšio. Naujienų portalo JP žiniomis, dar mėnesį Seime dirbsiantis politikas bando prasibrauti į Panevėžio miesto savivaldybės tarybą.

Tačiau šio judėjimo frakcijos taryboje atstovai sako dar nė nesvarstė P. Urbšio sugrįžimo klausimo ir nežino, ar jų idėjinis vadas galvoja tapti tarybos nariu. Teoriškai pilietinio judėjimo KARTU lyderis P. Urbšys tai padaryti gali, nes 2019 metais, po savivaldos rinkimų, jis atsisakė tarybos nario mandato.

Kad taptų savivaldos lygio politiku, tereikia, jog P. Urbšiui vietą užleistų kuris nors iš keturių Panevėžio miesto taryboje esančių jo judėjimo žmonių.

Dvi kadencijas Seime dirbęs P. Urbšys sekmadienį vykusiuose Seimo rinkimuose buvo nokautuotas.

Nebebendrauja

Pabandžius išgirsti, ką apie nesėkmingai pasibaigusius Seimo rinkimus galvoja pats P. Urbšys, kokie jo ateities planai, ar tikrai ketina tapti Panevėžio miesto Tarybos nariu, atsakymų išgirsti nepavyko – net dvi dienas į JP žurnalistų telefono skambučius dar vis Seimo narys atsakyti nesiteikė.

Tiesa, per savo padėjėją Viktoriją Polzunovaitę perdavė žinią, jog su JP korespondentais nebendrausiąs. Tiesa, tai ne pirmas kartas, kai P. Urbšys, būdamas Seimo nariu, gali sau leisti ir nutaria nebendrauti su žiniasklaida.

Apkaltino mažąsias partijas ir Panevėžio merą

Tuo tarpu pralaimėtų Seimo rinkimų naktį, praėjusį sekmadienį, Gerų naujienų televizijai (GNTV) P. Urbšys aiškino priežastis, kodėl nepavyko laimėti.

„Korektiška rinkimų kova, bet ne visi žaidimai yra matomi. Kad atsirastų kandidatų dirbtiniu būdu iš mažųjų partijų, prisidėjo ir Panevėžio meras. Politika yra savotiškas žaidimas. Tačiau geriau, kai laimima ne melais, ne gandais. Taip yra daroma, bet ką jau padarysi. Atvirai pasakius, tos naujosios partijos, tarkime Nacionalinis susivienijimas, kalbino, kad tapčiau jų kandidatu. Rimantas Dagys kalbino, bet sakiau, kad negaliu ateiti į partiją – negaliu būti politiniu turistu. Praeitos kadencijos rinkimuose buvau Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąrašuose, bet buvau kaip nepriklausomas kandidatas. Tačiau daliai žmonių atrodė, kad buvau „valstietis“. Todėl šiuose rinkimuose atsiribojau.

P. Urbšys.

Beje, Nacionalinis susivienijimas žadėjo kandidato nekelti, bet paskui apsigalvojo ir iškėlė. Gal tai, kokie išskaičiavimai, tikintis mero paramos. Ne paslaptis, kad Krikščionių sąjungos kandidatas – mero komandos narys Petras Luomanas. Paskui kandidatu tampa Valentinas Pečininas, kuris vieną dieną kandidatuoja, kitą dieną nori atsiimti savo kandidatūrą . Galutiniam rezultate – lieka.

Susumavus naujų kandidatų gautus balsus, nenustebsiu, kad tie balsai turėjo įtakos ir mano balsams.

Buvau nepriklausomas kandidatas ir man svarbiau įsipareigojimai žmonėms, bet žmonės renkasi partinius kandidatus. Jiems partijos kandidatas – aiškesnis ir priimtinesnis. Tačiau visi, kurie balsavo už mane, dalyvavo rinkimuose, jie balsavo už permainas, už savo viltį. Koks bebūtų rezultatas, jį gerbiu“, – GNTV kalbėjo P. Urbšys.

R. Račkauskas.

Dirba sklandžiai

Panevėžio miesto meras R. Račkauskas neslepia, kad visko gali būti ir P. Urbšys išprašys kažkurį savo frakcijos Panevėžio miesto taryboje narį.

„Nežinau, kaip atrodo ponui Urbšiui – žmonės jį jau kartą išrinko į tarybą, bet jis spjovė į tokią rinkėjų nuomonę ir liko Seime. Dabar, kai pralaimėjo Seimo rinkimus, jis išprašys kažkurį savo frakcijos narį, kad vėl „prisiimtų atsakomybę“ ir galėtų atstovauti savo rinkėjus? Tokie viražai rimtai neatrodo, bet čia jau asmeninis jo pasirinkimas. Bet kuriuo atveju vieno ar kito tarybos nario pasikeitimas įtakos neturės. Dirbame sklandžiai, valdančioji dauguma priima miestui svarbius sprendimus ir miestas juda į priekį. Neabejoju, kad taip bus ir po Seimo rinkimų“, – naujienų portalui JP sakė R. Račkauskas.

V. Polzunovaitė.

Nebuvo susitikę

Panevėžio miesto tarybos frakcijos KARTU pirmininkė ir Seimo nario P. Urbšio padėjėja Viktorija Polzunovaitė aiškino negalinti atsakyti, ar P. Urbšys grįš į miesto Tarybą.

„Pirmiausia reikia išsiaiškinti, ar teisiškai jis tą gali padaryti. Nesu tuo įsitikinusi, ar galima. Jeigu galima, tuomet svarstysime. Dar po rinkimų nebuvome susitikę ir nesvarstėme visų perspektyvų“, – sakė V. Polzunovaitė.

R. Ridikas.

Teisinis kazusas

Panašiai kalbėjo ir frakcijos KARTU pirmininko pavaduotojas Rimantas Ridikas.

„Nežinau, nes to klausimo nesvarstėme. Galbūt ir gali sugrįžti, bet reikia, ar gali P. Urbšys teisiškai tą padaryti. Be to, reikia apsvarstyti visus variantus, bet tokio svarstymo dar nebuvo“, – tikino jis.

E. Kosej.

Kalbos nebuvo

2019 metais po savivaldos rinkimų P. Urbšys atsisakė Panevėžio miesto tarybos nario mandato ir užleido vietą Erikai Kosej.

„Manu, kad P. Urbšys turi teisę grįžti į miesto Tarybą, nes rinkimuose jis surinko daugiausiai balsų. Tačiau to klausimo dar nesvarstėme. Tai ir frakcijos reikalas. Kol nebuvo kalbos, sunku į tą klausimą atsakyti“, – svarstė E. Kosej.

I. Grigienė.

Kontraversiškas sprendimas

Opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionys demokratų frakcijos pirmininkė Indiana Grigienė atsargiai kalba apie galimą P. Urbšio sugrįžimą į miesto Tarybą.

„Būtų kontraversiškas sprendimas. Juk po savivaldos rinkimų jis atsisakė tarybos nario mandato. Be to, dėl jo turi kuris nors jų frakcijos narys atsisakyti posto. Jei taip įvyktų, tuomet kartu su kitomis opozicijoje dirbančiomis frakcijomis tartumės, kokią poziciją užimti. Manau, kad svarstytume, kalbėtumės. Esu už demokratinius sprendimus“, – aiškino I. Grigienė.

M. Navaruckis.

Turi teisę sugrįžti

Beje, Panevėžio miesto tarybos sekretorius Mantas Navaruckis naujienų portalui JP paaiškino, kad P. Urbšys teisiškai gali tapti Panevėžio miesto tarybos nariu.

„P. Urbšys teisiškai galėtų sugrįžti į tarybą, bet iš frakcijos KARTU kas nors turėtų atsisakyti vietos. Kaip suprantu, P. Urbšiui atsisakius mandato, jo vietą užėmė E. Kosej. Tačiau atsisakyti mandato gali nebūtinai ji. Tą gali padaryti, bet kuris frakcijos KARTU narys“, – sakė M. Navaruckis.


1 komentarai

Gavrila 2020-10-14 18:45 at 18:45

Čia kaip putinas su medvedevu. Klounada

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio miesto tarybą paliekantys senbuviai neslepia nusivylimo: ketina pradėti naują gyvenimo etapą

confident-noyce

Panevėžio meras R. Račkauskas: „Dėl koalicijos formavimo esame atviri visiems, kas norės dirbti Panevėžiui“

confident-noyce

Naujokai Panevėžio miesto Taryboje: augins miesto kultūrą, bandys derinti kelis darbus

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau