3.2 C
Panevėžys
Šeštadienis, 20 balandžio, 2024

Seimo rinkimus laimėjo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga

R. Karbauskis ir S. Skvernelis.

Seimo rinkimus laimėjo Ramūno Karbauskio vadovaujama Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LŽVS), pirminiais duomenimis, iš viso parlamente užsitikrinusi 54 mandatus.

Kadangi dar du Seimo nariai išrinkti kaip save išsikėlę, bet jie įrašyti į LVŽS kandidatų sąrašą daugiamandatėje apygardoje, galima sakyti, kad „valstiečiai“ naujajame parlamente turės 56 mandatus.

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), per pirmąjį turą nedidele persvara aplenkę „valstiečius“, liko antri su 31 atstovu parlamente.

Dabartinei Vyriausybei vadovaujanti Socialdemokratų partija, turinti daugiausiai mandatų kadenciją baigiančiame Seime, po šių rinkimų yra treti su  17 mandatų.

TAIP PAT SKAITYKITE: Panevėžys pasirinko „valstiečius“

Liberalų sąjūdis laimėjo 14 mandatų. Po aštuonis mandatus teko Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai bei partijai „Tvarka ir teisingumas“. Kadangi vienas „tvarkietis“ į Seimą kandidatavo kaip save išsikėlęs kandidatas, „tvarkiečių“ Seime greičiausiai bus devyni.

Du mandatus laimėjo Darbo partija, po vieną – Lietuvos žaliųjų partija, Centro partija bei partija „Lietuvos sąrašas“. Dar vieną mandatą gavo save išsikėlęs buvęs „darbietis“ Darius Kaminskas.

Pirmajame ture daugiamandatėje apygardoje nedidele balsų persvara pirmavo konservatoriai, tačiau antrajame ture Valstiečių ir žaliųjų sąjunga „nušlavė“ vienmandates.

„Valstiečiai“ per antrąjį turą triumfavo 35 apygardose, konservatoriai laimėjo dešimtyje vienmandačių apygardų, liberalai – šešiose, socialdemokratai – keturiose, „tvarkiečiai“ – trijose, „darbiečiai“ – dviejose, Lietuvos lenkų rinkimų akcija – vienoje, tačiau dar du mandatus turi laimėję vienmandatėse jau per pirmąjį turą, kaip ir vieną mandatą vienmandatėje per pirmąjį turą laimėje konservatoriai.

Po vieną mandatą laimėjo „Lietuvos sąrašas“ bei Lietuvos žaliųjų partija ir keturi save išsikėlę kandidatai, iš kurių trys siejami su partijomis.

Daugiamandatėje apygardoje konservatoriai gavo 20, „valstiečiai“ – 19, socialdemokrattai – 13, liberalai – aštuonis, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-krikščioniškų šeimų sąjunga bei partija „Tvarka ir teisingumas“ – po penkis mandatus. Taip pat pirmajame ture vienmandatėse, kaip minėta, buvo išrinkti du Lietuvos lenkų atstovai ir konservatorė.

Seimą sudaro 141 Seimo narys – Tautos atstovai renkami ketveriems metams vienmandatėse ir daugiamandatėje rinkimų apygardose slaptu balsavimu tiesioginiuose mišrios sistemos rinkimuose.

Naujas Seimas į pirmąjį posėdį turi rinktis ne vėliau kaip per 15 dienų po Seimo išrinkimo, preliminariai minima lapkričio 10 diena. Pirmąjį parlamento posėdį kviečia prezidentas.

bns


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

A. Mazuronis prognozuoja, kad šios kadencijos Seimas nepadidins mokesčių dėl gynybos

confident-noyce

VRK: į EP kandidatuojančioms partijoms liko savaitė surinkti rinkėjų parašus

confident-noyce

Seimas nutarė stiprinti pinigų plovimo prevenciją

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau