19.5 C
Panevėžys
Sekmadienis, 13 birželio, 2021

Seimo rinkimai 2016: kas atstovaus Panevėžiui Nevėžio rinkimų apygardoje? apklausa

Likus šiek tiek daugiau nei mėnesiui iki Seimo rinkimų, naujienų portalas JP savo skaitytojus pradeda supažindinti su rinkimų Panevėžyje istorija. Kiekvieną savaitę skaitytojams pateiksime Nevėžio, Vakarinės, Aukštaitijos rinkimų apygardų kandidatų sąrašus spalio 9 d. vyksiančiuose parlamento rinkimuose.

Taip pat JP skaitytojai galės susipažinti ir su rinkimų šiose apygardose istorija. Šiandien pradedame nuo Nevėžio rinkimų apygardos. Beje, kviečiame ir išreikšti savo nuomonę apklausoje, kurį kandidatą norėtumėte matyti Seime.

Šiuo metu norą dalyvauti rinkimuose pareiškė 1461 kandidatas. Pretendentų į Seimą skaičius dar gali išaugti, nes tebevykdomas kandidatų registravimas vienmandatėse apygardose. Rudens viduryje vyksiančiuose rinkimuose Vyriausioji rinkimų komisija užregistravo 14 kandidatų sąrašų.

Kandidatų amžiaus vidurkis šiuose Seimo rinkimuose yra 49 metai. 2012 m. jis buvo kiek mažesnis ir siekė 47,15 m.

Nevėžio rinkimų apygardoje yra 13 rinkimų apylinkių: Geležinkelio rinkimų apylinkė, Rožių rinkimų apylinkė, Šiaulių rinkimų apylinkė, Vienybės rinkimų apylinkė, Šermukšnių rinkimų apylinkė, V. Žemkalnio rinkimų apylinkė, J. Balčikonio rinkimų apylinkė, Laisvės rinkimų apylinkė, Poliklinikos rinkimų apylinkė, Menų mokyklos rinkimų apylinkė, Danutės rinkimų apylinkė, Tulpių rinkimų apylinkė, Ukmergės rinkimų apylinkė.

Nevėžio rinkimų apygardoje balsavimo teisę turi 33 985 panevėžiečiai.

Nevėžio rinkimų apygardos rinkimų komisijos pirmininkė – Virginija Buivydienė.

Spalio 9 d. Lietuvoje vyksiančiuose rinkimuose į Seimą, Nevėžio rinkimų apygardoje kandidatuoja 9 kandidatai:

Paulius Baranauskas (Partija Tvarka ir teisingumas), Egidijus Gaidamavičius (Lietuvos socialdemokratų partija), Violeta Grigienė (Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai)), Valdemaras Jakštas (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis), Bronislovas Matelis (išsikėlė pats), Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), Petras Narkevičius (Darbo partija), Juozas Ribikauskas (Lietuvos centro partija), Viltana Šakenytė (Lietuvos liaudies partija).

2012 m. rinkimuose į Seimą Nevėžio rinkimų apygardoje kandidatavo net 15 kandidatų. Prieš ketverius metus į parlamentą patekti bandė Diana Astrauskienė (Demokratinė darbo ir vienybės partija), Vincas Babilius (Liberalų ir centro sąjunga), Vytautas Čereška (Lietuvos pensininkų partija), Julius Dautartas (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), Janina Gaidžiūnaitė (Lietuvos socialdemokratų partija), Darius Grigalionis (Krikščionių partija), Petras Narkevičius (Darbo partija), Rimantas Narkūnas (Respublikonų partija), Antanas Pauliukas (Emigrantų partija), Raimundas Povilonis (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis), Vaidas Repečka („Drąsos kelias“ politinė partija), Gintaras Sodeika (Politinė partija „Sąjunga Taip“), Gema Umbrasienė (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), Kristina Vareikienė (Partija Tvarka ir teisingumas) ir Laimutis Vasilevičius (Tautininkų sąjunga).

2012 m. spalio 21 d. vykusiuose rinkimuose, pirmame ture, balsuoti atėjo 19 719 (54,78 proc.) Nevėžio apygardos rinkėjų. Antrajame ture – 13 056 (36,26 proc.) panevėžiečių.

Daugiausiai balsų pirmajame rinkimų ture surinko J. Dautartas (17,89 proc.), antroje vietoje buvo P. Narkevičius (17,04 proc.), trečia liko G. Umbrasienė (12,53 proc.).

Tačiau antrajame rinkimų ture įvyko ir netikėtumas. Surinkęs 49,05 proc. rinkėjų balsų į Seimą pateko Darbo partijos kandidatas P. Narkevičius. Konservatorius J. Dautartas tąkart gavo 43,58 proc. rinkėjų balsų.

2008 m. rinkimuose į Seimą, Nevėžio rinkimų apygardoje kandidatavo 11 politikų. Tąkart rinkimus laimėjo konservatorius J. Dautartas. Antras liko Tautos prisikėlimo partijos kandidatas Deividas Staponkus.

2004 m. rinkimuose į Seimą Nevėžio rinkimų apygardoje į parlamentą bandė patekti 8 kandidatai. Prieš  12 metų daugiausia panevėžiečių balsų gavo konservatorius J. Dautartas. Politikas laimėjo prieš tuomet Darbo partijos kandidatą Juozą Bečelį.

2000 m. vykusiuose rinkimuose į Seimą Nevėžio rinkimų apygardoje kandidatavo 8 kandidatai. Rinkimus į šalies parlamentą tąkart laimėjo konservatorius, buvęs Panevėžio miesto meras Vitas Matuzas.

1996 m. Nevėžio rinkimų apygardoje į Seimą pateko konservatorius Mečys Laurinkus. Tąkart jis nugalėjo Krikščionių demokratų partijos kandidatą Petrą Luomaną.


19 komentarų

Tadas 2016-09-06 08:42 at 08:42

Išsikėle pats… 🙂 Matelis. Tai Karbauskis, kaip draugelis, jau nesiskaito?Čia neblogai: išsikeli “pats”, turi savo laikraštį, remia žemvaldys_milijonierius su savo chebra. Pamali š…, kad aš nuversiu kalnus Seime, pakeisiu viską į gerą, aš žinau kaip – ir balsuoja žmonės… Paskui būna kaip su Dautartu. Kai pabandai pažiūrėti, kokia nauda buvo iš tokių “seimūnų” Panevėžiui, galų gale valstybei – pamatai, kad nėra ką skaityti. 🙂

Atsakyti
Panevežietis 2016-09-06 10:18 at 10:18

Tadai, taip. Nes Partijos labai daug gerų darbų su savo patyrusiais mohikanais padaro,. Žinom, kokie “sąžiningi ir skaidrūs” Liberalų sąjūdis, žinom, kokie švarūs Konservatoriai su Matuzo aferom, ir kaip socialdemokratai su aparatu gerai dirba, ir visai ne buvę komunistai… Tikrai, tik nereikia naujų žmonių politikoje, nes senieji labai gerai tvarkosi.

Atsakyti
Rinkejas 2016-09-06 10:34 at 10:34

Naujas priklausomas nuo Karbauskio ir pinigu betmeluojantis kad yra nepriklausomas blogiau nei senas. Izulu ir gedinga.

Atsakyti
Magas 2016-09-06 10:56 at 10:56

Urbsio isradimas – nepartiniai partiniai zinomas jau seniai. Gera moralios politikos pradzia.

Atsakyti
Vaidas 2016-09-06 12:50 at 12:50

Matelis šioje partinukų kompanijoje atrodo kaip žmogus, kuris atėjęs į Seimą paravalys partijų klanams smegenis. Sueina kyšininkai į partijas, pasivadina skambiu tvarkos ir teisingumo vardais, o tada lupa iš peties babkes sau ir artimiesiems. Tipo mes partija. Tokios partijos Lietuvoje man primena nusikaltėlių susivienijimus. O Matelis, jeigu tik reikės sugebės smegenis pravalyti ir Karbauskio kompanijoje jei ji sugalvos lupikauti. Matelis principingas ir tikrai netylėtų.

Atsakyti
Kvedaras 2016-09-06 14:26 at 14:26

Pritariu kad Matelis šiuo metu Seime būtų geriausias pasirinkimas. Jis dar turi savyje sąjūdiečio dvasios užtaisą, daug patyres bendraujant su gyventojais, žino jų bėdas, pats tikras panevėžietis. Gerbiu ir konservatorių kandidatus, bet juk Morkūnaitė tikriausiai tik kelis kartus Panevėžyje yra buvusi ir mūsų miestui ji būtų svetima. Turiu keletą pažystamu iš konservatorių partijos, mano tėvai buvę tremtiniai ir visi jie rengiasi balsuoti už Matelį. Vietos konservatoriai aiškiai demonstruoja kad yra įsižeidę, nes iš trijų apygardų nė vienoje neleido kelti vietinio, o atsiuntė iš Vilniaus Gabrieliaus nurodymu. Tai dabar vietos konservatoriai ir balsuos už jiems artimą Matelį. Štai tokie popieriai.

Atsakyti
Internautas 2016-09-06 20:50 at 20:50

Oho kokia diskusija vien tik apie Mateli… Jau turbut labai jau partijom padai svyla, kad taip puola ji cia visi.

Atsakyti
Danguolė 2016-09-06 21:57 at 21:57

Bučiau balsavusi už Meškauskienę arba Maurikijų Grėbliūną, nes Panevėžio konservatoriai juos buvo iškėlę kandidatais. Tačiau atlėkė iš Vilniaus emisarai ir liepė jiems pamiršti savo svajones, tipo Vilnius jums atveš tokių, kurie dar pirmame ture laimės. Tai štai dabar vietos konservatoriai labai nori įrodyti, kad atvežti Juknevičiene, Anušauskas ir Morkūnaitė nelaimės, kad kitą kartą Vilnius taip nesilegtų. Ir nutarė vietos konservai balsuoti už jiems artimą ir geros biografijos bei tikrą patriotą Matelį. Štai čia ir bus Matelio stiprybė, kad jis savo paprastumu ir nuoširdžiu bendravimu jau patraukė nemažo konservatorių elektorato. Ir tiesa, o ką daryti, jei Vilnius parodė, kad Panevėžyje visi konservatoriai kvailiai ir neturi nė vieno tinkamo kandidato. Ar gali kas nors tokį įžeidimą atleisti?

Atsakyti
Tadas 2016-09-07 09:13 at 09:13

Gyvename demokratinėje valstybėje, galime priklausyti kuriai norime partijai, arba nepriklausyti nei vienai. Tačiau, nors nesimpatizuoju konservatoriams, man jų Panevėžyje gaila. Atsiųsti per prievartą svetimi kandidatai vis tiek praeis su sąrašu į Seimą. Todėl nelabai jie čia mieste ir reiškiasi. Vienintelė Juknevičienė kovoja, nes jai vienmandatininkės mandatas yra vertesnis. Todėl pritariu, kad konservatoriai balsuos arba už Matelį, arba už Grigienę. Atsakydamas Vaidui apie magiškas Matelio galias, kurias jis panaudos Seime ir “atėjęs į Seimą pravalys partijų klanams smegenis” noriu nesutikti. Imkime hipotetinę situaciją: Matelis Seime, Masiulis ar kas nors kitas ramiai sau prie Seimo mašinoje ima kyšius. Ir ką Matelis??? O gi nieko. Kita medalio pusė: seimūno pagrindinis darbas – įstatymdavystė. Tai čia jau stipresnė Grigienė su savo patirtimi. Balsuojantiems už Matelį užtenka to, kad jis sąjūdietis. Nesigiriant ir aš sąjūdietis, bet priimdamas darbuotojus pas save į darbą nelaikau tai privalumu, jeigu jis sąjūdietis. Jeigu nežiūrėtume į partijas, o rinktume labai Lietuvai reikalingą pragmatišką ir šiek tiek technokratinį Seimą – sąrašas Nevėžio apygardoje labai sutrumpėtų.

Atsakyti
Mindaugas 2016-09-07 14:23 at 14:23

Na įdomiai čia Morkūnaitė iš paskutinės į pirmutinę šoktelėjo per naktį. Turbūt visa partija gavo nurodymus prabalsuot, kad gėda nebūtų.

Atsakyti
To Tadui 2016-09-07 16:22 at 16:22

Sutinku su Tadu, bet abejoju dėl Grigienės gebėjimų. Ji juo bandė demonstruoti konservatoriams beveik dvidešimt metų ir pastarijei pastebėjo, kad ji mažai ką sugeba pasiūlyti, nors vadovauti gal ir moka. Be to šios kandidatės silpna pusė, kad jis pabėgusi ar išmesta iš konservatorių, o tokių niekas nemėgsta ir negerbia, net ir priešai. Jis dabar su Zuoku eina, kaip ten pas jį? Pilvu aukštyn Nerimi priešininkai plaukia? Keista jos ir Zuoko sajunga. Labai keista. O Matelis ta prasme stiprenė figūra.

Atsakyti
Rinkėjas 2016-09-07 16:50 at 16:50

Pasirenkant kandidatą, pagrindinį dėmesį kreipiu į tai, kad visgi mūsų krašto žmogus geriausiai žino vietinių žmonių lūkesčius, vadovaudamas įstaigai ir aktyviai dalyvaudamas visuomeniniame gyvenime susiduria su visomis šiam laikmečiui būdingomis problemomis. Manau, kad gydytoja Violeta Grigienė, turėdama tokią patirtį, gerą teisinių žinių bagažą ir puikius vadybinius gebėjimus, visada seime iškels aktualias ir spręstinas problemas, pagrįs jų sprendimo svarbą ir nebijos profesionaliai diskutuoti su oponentais ir apginti tiesą.

Atsakyti
Rinkejui 2016-09-07 20:28 at 20:28

Gara rinkimine reklama, ponia Violeta Grigiene.

Atsakyti
Rinkėjui 2016-09-07 20:49 at 20:49

Tie kas gavo žinutes iš Violetos valdiško numerio su prašymu balsuoti iš visų įmanomų kompiuterių, pasidalinkit su tais kurie negavo.

Atsakyti
Rinkėjas 2016-09-08 08:33 at 08:33

Aš ir tas pačias nuostatas turintys žmonės balsuoja be jokių “prašymų” ir beje – iki Jūsų pastebėjimų.

Atsakyti
Panevezietis 2016-09-08 09:52 at 09:52

Manau reliausias kandidatas yra Pertas Narkevicius, zmogus kuris tikrai dirbo sita kadencija ir turi ka parodyti. Tikiuosi kad ir toliau matysime ji seime atliekant naudingus darbus Paneveziui.

Atsakyti
Faustas 2016-09-08 20:28 at 20:28

Pritariu Panevėžiečiui – realiai dirbantis miestui žmogus. Balsuosiu už Petrą.

Atsakyti
Kompiuteristas 2016-09-11 21:09 at 21:09

Čia tas balsavimas vaikų žaidimas. Prabalsuoji, ištrini sausainukus (cookies) ir vėl gali balsuoti. Arba Google Chrome eini su “incognito” režimu ir balsuoji. Tad šitie rezultatai yra beverčiai. O dėl kandidatų, tai manau, kad Narkevičius gal ir visai neblogas pasirinkimas. Na dar gal Matelis, bet vienas lauke ne karys. Ką gero Urbšys davė Panevėžiui? Neturi jokio užnugario Seime ir negali prastumti nieko naudingo. Visgi, kad ir kaip nesinorėtų pripažinti, bet partiniai žmonės daugiau gali duoti miestui.

Atsakyti
Arvydas 2016-10-14 10:51 at 10:51

Man gėda dėl Lietuvos rinkėjų pasirinkimo. Renka „valstietišką“ mišrainę už tai, kad lyderis yra sukombinavęs tūkstančius hektarų žemės, kurią išdalinus jaunoms šeimoms po 3 ha, Lietuvoje padaugėtų gyventojų, sumažėtų emigracija?? Renka už tai, kad būdamas „skvernu“ viršininku, kaliniui leido laisvai „pasiimti“ automatą. Gėda – juk tai chaoso partija, jokie jie valstiečiai, jie – žemgrobiai bei žiopliai…

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Parlamentarai grįžo prie idėjos įteisinti 1990–1991 metų laisvės gynėjo statusą

confident-noyce

Daugiausia Seimo nariai komitetuose svarstė Administracinių nusižengimų kodeksą

confident-noyce

Seimas vėl ėmėsi keisti Konstituciją dėl per apkaltą pašalintų asmenų

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau