Seimo rinkimai 2016: kas atstovaus Panevėžiui ir rajonui Aukštaitijos rinkimų apygardoje? apklausa

Naujienų portalas JP savo skaitytojus ir toliau supažindina su Seimo rinkimų Panevėžyje istorija. Praėjusią savaitę JP skaitytojai galėjo susipažinti su rinkimais Vakarinėje rinkimų apygardoje bei balsuoti už kandidatus į parlamentą spalio 9 d. vyksiančiuose rinkimuose.

Šiandien siūlome susipažinti su Aukštaitijos rinkimų apygardos rinkimų į Seimą istorija. Beje, taip pat raginame išreikšti savo nuomonę ir sudalyvauti žaidime: balsuoti už vieną iš 8 kandidatų, kurie ketina patekti į Seimą savo kandidatūras iškėlę Aukštaitijos rinkimų apygardoje.

Artėjant Seimo rinkimams Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) kviečia rinkėjus aktyviau naudotis rinkimams sukurtomis paslaugomis ir domėtis teikiama aktualia rinkimų informacija: aktualius rinkimų duomenis (rinkimų rezultatus, informaciją apie kandidatus, politinės kampanijos finansavimo duomenis ir kt.), susipažinti su apylinkių ribų žemėlapiais ir teikti pasiūlymus savivaldybei dėl netikslumų ar patobulinimo nustatant apylinkių ribas.

Portalas ,,Rinkėjo puslapis” pasiekiamas adresu www.rinkejopuslapis.lt.

Aukštaitijos rinkimų apygardoje yra 35 apylinkės: Geležių, Tiltagalių, Karsakiškio, Paliūniškio, Piniavos, Bernatonių, Paįstrio, Daukniūnų, Krekenavos, Žibartonių, Naujarodžių, Linkaučių, Upytės, Ėriškių, Liberiškio, Berniūnų, Naujamiesčio, Gustonių, Smilgių, Sujetų, Perekšlių, Uliūnų, Ramygalos, Vandentiekio, Daniūnų, J. Miltinio, Staniūnų, Beržų, Ramygalos, Paežerio, Šilagalio, Dembavos, Pažagienių, Molainių ir Skaistgirių.

Aukštaitijos rinkimų apygardoje balsavimo teisę turi 37 696 Panevėžio miesto ir rajono gyventojai.

Aukštaitijos rinkimų apygardos rinkimų komisijos pirmininkė – Zita Ginčauskienė.

Spalio 9 d. Lietuvoje vyksiančiuose rinkimuose į Seimą, Aukštaitijos rinkimų apygardoje kandidatuoja 8 kandidatai: Guoda Burokienė (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), Giedrius Gataveckas (Lietuvos centro partija, Rasa Juknevičienė (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai), Daiva Juodelienė (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis), Rimantas Makrickas (Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai), Domas Petrulis (Lietuvos socialdemokratų partija), Rimantas Trota (Darbo partija) Vytautas Žagūnis (Partija Tvarka ir teisingumas).

2012 m. rinkimuose į Seimą Aukštaitijos rinkimų apygardoje kandidatavo net 14 kandidatų. Prieš ketverius metus į parlamentą patekti bandė Jolita Bagočiūtė (Demokratinė darbo ir vienybės partija), Algimantas Birbilas (Išsikėlė pats), Dalius Dirsė (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis), Dalia Grigaliūnienė (Partija Tvarka ir teisingumas), Rita Jusienė („Drąsos kelias“ politinė partija), Gediminas Kazlauskas (Liberalų ir centro sąjunga), Tadas Labutis (Politinė partija „Sąjunga Taip“), Mantas Leliukas (Išsikėlė pats), Petras Luomanas (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai), Laura Mackevičienė (Krikščionių partija) Eligija Norkienė-Paplauskė (Respublikonų partija), Domas Petrulis (Lietuvos socialdemokratų partija), Rimantas Trota (Darbo partija) ir Remigijus Vilys (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga).

2012 m. spalio 14 d. vykusiuose rinkimuose, pirmame ture, balsuoti atėjo 19 213 (50,98 proc.) Aukštaitijos apygardos rinkėjų. Antrajame ture – 12 177 (32,32 proc.) panevėžiečių.

Daugiausiai balsų pirmajame rinkimų ture surinko R. Trota (18,37 proc.), antroje vietoje liko D. Petrulis (17,94 proc.), trečioje – P. Luomanas (13,74 proc.).

Antrajame ture nepralenkimas buvo ir į Seimą panevėžiečiai išrinko D. Petrulį. Tąkart jis surinko 58,1 proc. rinkėjų balsų. Antras liko R. Trota, surinkęs 33,34 proc. balsų.

2008 m. rinkimuose į Seimą, Aukštaitijos rinkimų apygardoje kandidatavo 11 politikų. Tąkart rinkimus laimėjo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Petras Luomanas. Antroje vietoje likęs Lietuvos valstiečių liaudininkų atstovas Alfredas Pekeliūnas pralaimėjo 1 896 balsais.

2004 m. rinkimuose į Seimą Aukštaitijos rinkimų apygardoje į parlamentą bandė patekti 5 kandidatai. Prieš 12 metų daugiausia Panevėžio miesto ir rajono gyventojų balsų gavo Valstiečių ir Naujosios demokratijos partijų sąjungos atstovas Alfredas Pekeliūnas. Politikas laimėjo prieš liberalą Joną Katiną.

2000 m. vykusiuose rinkimuose į Seimą Aukštaitijos rinkimų apygardoje kandidatavo 10 kandidatų. Rinkimus į šalies parlamentą tąkart laimėjo Lietuvos demokratinės darbo partijos kandidatas Virmantas Velikonis. Antroje vietoje liko Lietuvos valstiečių partijos atstovas Alfredas Pekeliūnas.

1996 m. Aukštaitijos rinkimų apygardoje į Seimą pateko konservatorius Raimundas Leonas Rajeckas. Tąkart jis nugalėjo Lietuvos krikščionių demokratų partijos kandidatą Julių Beinortą.

Apklausos rezultatai

Praėjusią savaitę apklausoje, kurioje buvo galima balsuoti už Vakarinės rinkimų apygardos kandidatus, daugiausia JP skaitytojų balsų surinko verslininkas Tadas Labutis. Jį iškėlė Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis. T. Labutis surinko 25,6 proc. apklausoje dalyvavusiųjų balsų.

Antroje vietoje liko socialdemokratas Donatas Degenis (19,4 proc.), trečias – dabartinis Seimo narys, save iškėlęs, tačiau Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos rinkimų sąraše figuruojantis Povilas Urbšys (17,8 proc.).

Už kurį kandidatą balsuotumėte Vakarinėje rinkimų apygardoje?

untitled


1 komentarai

hmz 2016-09-20 10:02 at 10:02

Petrulis balsavo už naują DK. Kitaip sakant, balsavo kad,

*Darbdavys gali uždrausti užsidirbti papildomai;
*Mažiau socialiniu garantiju jaunoms šeimoms;
*Ženkliai sutrumpinti ispejimo terminai atleidžiant darbuotoja
*Kur kas mažesnes išeitines kompensacijos

…gero pasirinkimo visiems 🙂

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

A. Sysas nuogąstauja dėl rengiamos žemo slenksčio paslaugų tvarkos: tai būtų legalizavimas

confident-noyce

Panevėžio rajono gyventojai kviečiami dalyvauti svarbioje apklausoje

confident-noyce

Seimo rūmuose įrengiamas sporto kambarys

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau