15.8 C
Panevėžys
Pirmadienis, 5 birželio, 2023

Seimo pirmininkė: savivaldybių tarybų narių išmokų tvarką realu pakeisti iki liepos 1 dienos

AutoriuseltaFotoelta
V. Čmilytė-Nielsen.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad aštrios kritikos sulaukusią savivaldybių tarybų narių išmokų tvarką įmanoma pakeisti dar šios pavasario sesijos metu.

„Jau prieš gerą mėnesį Valstybės valdymo savivaldybių komitete buvo inicijuota tokia sisteminė šios situacijos analizė ir pasiūlymų rengimas, kaip galima keisti savivaldybių tarybų narių išmokų tvarką. Šią savaitę jau turėtų būti pateiktas pasiūlymų juodraštis.

Savaitgalį kalbėjau su Ričardu Juška, kuris yra Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas, jog iki pavasario sesijos pabaigos, t. y. iki liepos 1 dienos, visiškai realu priimti pakeitimus, kurie galiotų ateityje ir leistų tiesiog išvengti tokių situacijų. Tai yra tikrai visų partijų interesas“, – pirmadienį LRT televizijos laidoje „Dienos tema“ sakė ji.

ELTA primena, kad savivaldos lėšų piktnaudžiavimo skandalas kilo po to, kai visuomenininkas Andrius Tapinas gegužės mėnesį paskelbė, kad švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, dirbdama Kauno savivaldybėje, galimai piktnaudžiavo tarybos nario veiklai skirtomis lėšomis ir įsisavino beveik 14 tūkst. eurų.

Ministrė savo išlaidų pagrįsti čekiais negalėjo, tačiau paviešino Kauno savivaldybei pateiktas ataskaitas. Tai neišsklaidė abejonių nei opozicijai, nei daliai valdančiosios koalicijos atstovų.

Nors premjerė I. Šimonytė kartojo pasitikinti J. Šiugždiniene, pirmadienį pranešta, kad premjerė prezidentui pateikė jos atsistatydinimo prašymą.

Kauno miesto savivaldybės taryboje dirbę ministrai Gintarė Skaistė ir Simonas Kairys pripažįsta taip pat negalintys pagrįsti visų deklaruotų išlaidų čekiais. G. Skaistė pirmadienį paskelbė, kad egalėdama pagrįsti dalies savo išlaidų dirbant Kauno miesto savivaldybės taryboje, nusprendė jai pervesti beveik 14 tūkst. eurų.

Penktadienį posėdžiavęs konservatorių partijos prezidiumas dėl kilusio savivaldos lėšų panaudojimo skandalo priėmė sprendimą siūlyti Seimui surengti pirmalaikius rinkimus.

I. Šimonytė savaitgalį koalicijos partneriams taip pat patvirtino, kad tuo atveju jei Seimas nepalaikytų pirmalaikių rinkimų paskelbimo, ministrė pirmininkė po NATO viršūnių susitikimo ketintų teikti savo atsistatydinimą.

Taip pat konservatoriai nurodo partijos frakcijai Seime inicijuoti pateikti ir artimiausiu metu siekti tobulinti savivaldos kanceliarinių lėšų naudojimo ir atsiskaitymo tvarkos reglamentavimo pokyčius.

Pirmalaikiai Seimo rinkimai gali būti rengiami Seimo nutarimu, priimtu ne mažiau kaip 3/5 visų Seimo narių balsų dauguma.

Seimo nutarime dėl pirmalaikių Seimo rinkimų nurodoma naujo Seimo rinkimų diena. Naujo Seimo rinkimai turi būti surengti ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo sprendimo dėl pirmalaikių rinkimų priėmimo.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

TS-LKD komitetas: išlaidų nepateisinę politikai negalės kandidatuoti rinkimuose

confident-noyce

Siūloma ne nuo liepos, o nuo kitų metų atsisakyti kanceliarinių išmokų ir mokėti algas savivaldos politikams

confident-noyce

V. Mitalas Vilniaus miesto savivaldybei grąžino lėšas, gautas už keliones po darbo valandų

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau