Seimo Pirmininkė pasveikino Lietuvos žmones su Pasaulio kultūros diena

Seimo Pirmininkė pasveikino Lietuvos žmones su Pasaulio kultūros diena

0

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė per Taikos vėliavos pakėlimo ceremoniją, skirtą Pasaulio kultūros dienai paminėti, pasveikino Lietuvos miestų bei miestelių kultūros darbuotojus ir meno žmones. Pasak jos, ši visame pasaulyje švenčiama diena yra puiki proga prisiminti meno, mokslo ir kitų kultūros vertybių reikšmę žmogui, tautai, pasauliui.

„Kultūra yra universali, visiems suprantama kalba. Per kultūrą pasaulio visuomenė kalbasi apie svarbiausius dalykus. Būties prasmę, Meilės, Grožio ir Išminties paieškas. Savo tapatybę ir vietą pasaulyje. Kultūra yra tiek stipri, kiek ji pagrįsta bendražmogiškomis vertybėmis. Kaip Laisvė ir Taika“, – per Taikos vėliavos pakėlimo ceremoniją kalbėjo Seimo Pirmininkė.

Parlamento vadovė Loreta Graužinienė taip pat pabrėžė, kad kultūra vienija, stiprina, brandina žmogaus dvasią.

BIC

„Mūsų valstybės ir pasaulio istorijoje gausu pavyzdžių, liudijančių, kad visuotinės taikos idėjos skleidėjai, tautos žadintojai, jos sąmoningumo kėlėjai dažniausiai buvo ir yra kultūros šviesuoliai. Tikroji kultūra labiausiai skleidžiasi laisvės ir taikos erdvėje. Todėl simboliška, kad Pasaulio kultūros dienai paminėti keliame dvi vėliavas – trispalvę laisvos Lietuvos valstybės vėliavą ir visame pasaulyje atpažįstamą Taikos vėliavą“, – teigė Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė.

Pažymint kultūros ir taikos svarbą, Lietuvos valstybės ir Taikos vėliavos prie Lietuvos Respublikos Seimo iškilmingai pakeliamos jau devintą kartą. Kasmet balandžio 15-ąją švenčiant Pasaulio kultūros dieną, siekiama saugoti ir puoselėti visos žmonijos kultūrines vertybes.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.