Seimo pirmininkė kalbėsis su Mišria grupe dėl P. Gražulio buvimo Kultūros komitete

AutoriusbnsFotoBNS
P. Gražulis.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen žada kalbėtis su Seimo narių Mišria grupe dėl Petro Gražulio delegavimo į Kultūros komitetą, grupei kultūros atstovų pasipiktinus tokiu pasirinkimu.

Tačiau Seimo pirmininkė feisbuke paskelbtame pasisakyme pažymi, kad rinkėjai sprendžia, kas vertas būti Seime, o jos kreipimasis į Mišrią grupę „nėra ir negali būti nurodymas keisti komitetų sudėtį“.

„Jeigu atvirai ir nuoširdžiai, aš sunkiai įsivaizduoju Seimo komitetą kuriame „tiktų“ toks politikas, kaip P. Gražulis. Tačiau jį į Seimą išrinko rinkėjai, tai jų valia ir aš ją gerbiu, kaip kiekvieno rinkėjo valią. (…) Daug dėmesio sulaukė kultūros srities atstovų kreipimasis dėl jo buvimo Kultūros komitete – ne Seimo pirmininkas turėtų nurodyti, kokiam komitetui turi ar gali priklausyti Seimo nariai. Kitu atveju mes savo parlamento negalėtume vadinti demokratiniu“, – pažymi V. Čmilytė-Nielsen.

Ji teigia, kad ne Seimo pirmininkas ar Seimo valdyba vertina, ar tinkamas konkretaus Seimo nario išsilavinimas, pareiškimai ir moralė kuriam nors komitetui, o tai daro Seimo frakcijos, kurios deleguoja savo atstovus į komitetus bei juos atšaukia.

„Aš, kaip Seimo pirmininkė, kalbėsiu su Mišrios frakcijos atstovais dėl jų pasirinkimo. Tačiau tai nėra ir negali būti nurodymas keisti komitetų sudėtį. Kitu atveju atvertume kur kas didesnius pavojus programuojančią Pandoros skrynią, nei P. Gražulio buvimas Kultūros komitete“, – sako parlamento pirmininkė.

Seimo Kultūros komitetas, reaguodamas į kultūros ir meno sričių atstovų kreipimąsi dėl Seimo nario P. Gražulio paskyrimo Kultūros komiteto nariu, su prašymu deleguoti jį į kitą Seimo struktūrinį padalinį kreipėsi į Seimo narių Mišrią grupę, taip pat prašo parlamentaro elgesį įvertinti Seimo Etikos ir procedūrų komisiją.

„Seimo statutas nesuteikia komitetui teisės spręsti dėl Seimo nario priklausymo konkrečiam komitetui, todėl dar kartą viešai raginame Mišrią Seimo narių grupę išgirsti kultūros bendruomenės išsakytus argumentus ir prisiimti politinę atsakomybę dėl Seimo nario P. Gražulio delegavimo į Kultūros komitetą“, – sakoma komiteto kreipimesi.

Grupė kultūros ir meno atstovų feisbuke paskelbė poziciją, kuria prieštarauja prieš Seimo nario P. Gražulio įtraukimą į Seimo Kultūros komitetą. Jie nurodo, kad tokį raginimą pasirašė per 700 meno ir kultūros srities atstovų.

„Jo veikla, pasisakymai, vieši konfliktai su policijos pareiģūnais, nepagarba prigimtiniam kiekvieno asmens orumui ir saviraiškai, deklaruojamos vertybės ne tik neturi nieko bendro su kultūros sąvoka. Bet priešingai – skaldo visuomenę, didina atskirtį ir užkerta kelią bet kokiai tolimesnei kultūros plėtotei“, – teigia meno ir kultūros atstovai.

Su Seimo nariu P. Gražuliu telefonu BNS susisiekti nepavyko.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Seimo narys D. Labanavičius: „Aš grynas panevėžietis“

confident-noyce

R. Karbauskis: Nacionalinį susitarimą dėl švietimo pasiekti bus labai sunku

confident-noyce

Parašų kova: Seimo vadovė gavo ir 400 tūkst. T. V. Raskevičių remiančių žmonių sąrašą

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau