Seimo narys P. Urbšys ketina dalyvauti Panevėžio miesto mero rinkimuose (apklausa)

Seimo narys P. Urbšys ketina dalyvauti Panevėžio miesto mero rinkimuose (apklausa)

BNS / BNS, Panevėžio miesto savivaldybės, 15MIN.LT nuotr.

P. Urbšys.

Seimo narys Povilas Urbšys gali dalyvauti Panevėžio miesto mero rinkimuose.

Šiuo metu miestui vadovauja su visuomeniniu rinkimų komitetu „Povilas Urbšys už sąrašą KARTU“ meru išrinktas Rytis Mykolas Račkauskas. Jis P. Urbšio ketinimus vertina kaip bendražygio „šūvį į nugarą“ ir bandymą nesėkmingą veikimą Seime pakeisti į stabilesnes pareigas mero kėdėje.

Anot P. Urbšio, visuomeniniam judėjimui jis pasiūlė įvertinti du galimus būsimų savivaldos rinkimų scenarijus: vienu atveju sąrašą į rinkimus vestų dabartinis meras, kitu – jis pats.

BIC

„Judėjimui pasiūliau nagrinėti du variantus: vienas, kaip yra, su esamu meru turime komandą, kitas variantas, jeigu sąrašą vedu aš“, – BNS sakė P. Urbšys.

Anot jo, judėjimas dėl kandidato į merus apsispręs rudenį.

„Galutinai kaip judėjimas mes apsispręsime rudenį, kurį variantą renkamės – ar tai bus ta komanda, kurią veda dabartinis meras, ar ji atsinaujina, sakykime, mano asmeny“, – teigė P. Urbšys.

P. Urbšio vardo sąrašą savivaldos rinkimuose vedęs R. M. Račkauskas tokį Seimo nario sprendimą vertina kaip „tam tikrą šūvį į nugarą“.

„Aš tai vertinu kaip savotiškai neprognozuojamą elgesį judėjimo lyderio ir tam tikrą šūvį į nugarą. Nesidaro tokie dalykai, kai kažkas vyksta už nugaros, o po to vos ne paskutinis išgirsti, prieš porą savaičių viskas kitaip buvo matoma“, – BNS sakė Panevėžio meras.

Alternatyvų variantą P. Urbšys sako pasiūlęs norėdamas „išjudinti miesto valdžią, kad neužmigtų ant laurų“, bei pradėti diskusiją, kurios metu Panevėžio valdžia įvertintų savo stipriąsias ir silpnąsias puses.

„Taip galėsime geriau pasiruošti rinkimams“, – tvirtino parlamentaras.

„Yra nemažai padaryta, kad būtų išjudintos įsisenėjusios miesto problemos, tvarkymo darbai yra pajudėję, bet reikia pripažinti, savivalda netapo atviresne žmonėms ir kai kuriais atvejais savivaldybė netapo dėmesingesnė žmonėms“, – kalbėjo Seimo narys.

R. M. Račkauskas savo ruožtu kelia kitą versiją: „Man buvo išsakyta tokia pozicija, žmogus nebemato Seime galimybės dirbti, jis tiesiog nutarė dezertyruoti iš Seimo, į kurį mes buvom jį delegavę, ir bandyti laimę čia mieste“.

R. Račkauskas.

Jis taip pat patvirtino kandidatuosiantis į merus kituose rinkimuose 2019 metais. „Aš niekur nesiblaškau“, – sakė Panevėžio politikas.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijai Seime šiuo metu priklausantis P. Urbšys parlamento rinkimuose kandidatavo savarankiškai ir buvo išrinktas Panevėžio miesto dalį apimančioje Vakarinėje apygardoje.

Parlamentaras sako nematantis konflikto, kad pergalės mero rinkimuose atveju tektų atsisakyti mandato, o apygardoje tektų rengti naujus rinkimus.

P. Urbšys ir R. Račkauskas.

„Aš esu judėjimo „Kartu“ įkūrėjas, to judėjimo tikslai yra savivaldos, bendruomeninio veikimo stiprinimas, šiuo atveju logiška, kad aš atsakau už miesto valdžią. Aš asmeninės atsakomybės niekada nevengiau, savo apsisprendimu tą ir demonstruoju, jei reikia, tą asmeninę atsakomybę aš galiu prisiimti už miestą“, – sakė P. Urbšys.

P. Urbšys Seime priklauso valdančiajai Valstiečių ir žaliųjų frakcijai, tačiau nėra šios partijos narys. Pastaruoju metu P. Urbšys sulaukė aštrios „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio kritikos dėl parlamentaro pasisakymų „valstiečių“ atžvilgiu.

Šiauliu arena

Šiauliu arena

Lukdas

Dizainas

Sirse

PIC

2 KOMENTARAI

  1. Pasitikiu gerb. P.Urbšiu ir jei jis kels savo kandidatūrą į mero poziciją kituose rinkimuose, tai balsuosiu už jį.

  2. Ponas Račkauskai, sunku, pasėdėjus auksiniame krėsle jo atsisakyti ? Nieko amžino nėra, viskas keičiasi ir jūs nesate šventa karvė, nemanau, kad pas jus – viskas gerai.

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.