Seimo narys D. Labanavičius: „Aš grynas panevėžietis“

AutoriusSAMANTA ILONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS, LRS, ASMENINIS ALBUMAS
D. Labanavičius.

Buvęs Panevėžio vicemeras, dabar jau Seimo narys Deividas Labanavičius, atskleidė net 20 faktų apie save, kurių panevėžiečiai iki šiol tikrai nežinojo. Kviečiame susipažinti artimiau!

1. Kokį filmą galėtumėte žiūrėti vėl ir vėl?

Dabar galiu jau drąsiai teigti, kad  „Vienas namuose“. Turbūt per paskutinius 30 metų nebuvo metų, kada būčiau jo nežiūrėjęs. Nors jau atmintinai yra žinomos visos šio filmo scenos, tačiau man tai neatsiejama Šv. Kalėdų laukimo dalis.

2. Knyga, kurią rekomenduojate perskaityti visiems. Kodėl?

Visų pirma, rekomenduočiau sau, pagaliau pabaigti skaityti George Orwell`o „1984–ieji“. Net gėda prisipažinti, kiek laiko ją jau skaitau, tačiau paskutiniu metu knygai laiko atrandu vis mažiau. Tai yra viena mano silpnybių, kurią tikiuosi laikui bėgant galėsiu paversti į stiprybę.

3. Koks Jūsų gyvenimo moto?

Gyvenime vadovaujuosi Cicerono posakiu: „Nereikia tikėti viskuo, ką girdime“. Mano manymu, kiekvienas turime mąstyti kritiškai. Kritinis mąstymas leidžia įvertinti gaunamą informaciją ir spręsti, kas yra tiesa, o kas – melas, manipuliacija.

4. Kas lietingą dieną Jums pakelia nuotaiką?

Kol kas mano kūnas ir mintys nereaguoja nei į lietų, nei į mėnulio fazes. Tikiuosi taip bus dar ilgai. Jei rimtai, tai namuose turiu dvi padaužas, kurios neleidžia man nuobodžiauti.

D. Labanavičius.

5. Kur įsivaizduojate geriausias atostogas?

Praėjusiais metais „įsimylėjau“ Nidą. Anksčiau teko ją aplankyti kelis kartus dar būnant moksleiviu. Kadangi tuo metu prioritetai buvo kiti, tai neįvertinau, kokį „rojaus kampelį“  mes turime Lietuvoje.

6. Kaip save pristatytumėte 3 žodžiais?

Aš grynas panevėžietis.

7. Kas, Jūsų manymu, buvo šaunu tada, kai buvote jaunesnis, bet kvaila dabar?

Aš augau dar tik besikuriančiame Kniaudiškių mikrorajone. Visur aplinkui vyko daugiabučių statybos. Su kiemo draugais statybų aikštelėse žaisdavome slėpynių ar gaudynių. Tuo metu buvo šaunu karstytis ir bėgioti įvairių blokų kraštais. Jei dabar pamatyčiau tai darančias savo dukras… Net nenoriu apie tai galvoti.

D. Labanavičius.

8. Jei galėtumėte sužinoti absoliučią ir visišką tiesą į vieną klausimą, kokį klausimą užduotumėte?

Kas atsirado anksčiau – višta ar kiaušinis? Būčiau vienintelis žmogus žemėje, kuris žinotų atsakymą į šį dar neatsakytą klausimą.

9. Kas yra tai, ko dauguma žmonių išmoksta jau per vėlai?

Dažnai dauguma žmonių nemoka džiaugtis, planuoti arba daryti tam tikrų dalykų „čia ir dabar“. Tarp tų žmonių ir aš, kuris atidedu daugelį norimų dalykų ateičiai. Tokie posakiai – pailsėsiu vėliau, pakeliausiu senatvėje, paskaitysiu ar praleisiu dar daugiau laiko su šeima kitu laiku, nes dabar pirma darbas. Visa tai nemokėjimas planuoti ir neatidėti, ką įmanoma padaryti „čia ir dabar“, ateičiai. Gal man dar pavyks tai išmokti daryti iki senatvės.

10. Jei galėtumėte susitikti su kokia nors istorine asmenybe, kas tai būtų? Kodėl?

Nesu išskirtinai susižavėjęs viena istorine asmenybe. Tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje turėjome ir turime iškilių asmenybių, kurios įnešė dalelę mums visiems svarbių pokyčių. Ar tai būtų muzika, ar geografija, fizika…

11. Jei galėtumėte parašyti vieną naują įstatymą, kurio privalėtų laikytis visi, kokį įstatymą sukurtumėte?

Įstatymų ir jų pakeitimų kūrimas dabar mano kasdienybė, tačiau vieną įstatymą jau esu sukūręs sau ir namiškiams – atsigulus į lovą miegoti, mobilų telefoną palikti ranka nepasiekiamoje vietoje.

12. Ko labiausiai pasiilgstate iš tų laikų, kai buvote vaikas?

Pietų miego. Vaikystėje tai buvo didžiausia kančia, net bausmė. Dabar tai lyg „misija neįmanoma“, nes gyvenimo ritmas toks greitas, kad net sunku pastebėti, kaip greitai prabėga visa darbo diena.

D. Labanavičius.

13. Koks įdomiausias dalykas, kurį skaitėte ar matėte šią savaitę?

Atrodo, dabar visos naujienos susijusios su pandemija ir jos valdymu. Šios naujienos tikrai nėra džiuginančios, gal net slegiančios. Tačiau JP portale pamačiau nuotaikingą naujieną, kad Panevėžyje pristatyta pirmoji Lietuvoje „kakų“ paroda. Dviejų panevėžiečių merginų originalumas praskaidrino nuotaiką. Tai ne tik pakėlė nuotaiką, bet tuo pačiu atkreipė dėmesį į metai iš metų besitęsiantį žmonių abejingumą ir tingėjimą sutvarkyti jų mylimų augintinių gamtoje paliktas „dovanėles“.

14. Jei galėtumėte pakeisti 3 dalykus apie savo šalį, ką pakeistumėte?

Čia atsakysiu, kaip LVŽS šešėlinės Vyriausybės narys. Pirma, atšaukčiau judėjimo ribojimą tarp savivaldybių, paliekant jį tik per didžiąsias šventes. Antra, leisčiau savo veiklą atnaujinti sporto ir sveikatingumo klubams, teikiantiems nekontaktines lankytojų sportavimo paslaugas, laikantis visų saugumo reikalavimų. Trečia, leisčiau prekybą ne maisto prekių parduotuvėse, kurių plotas didesnis nei 300 kv. m, jei būtų laikomasi tam tikrų reikalavimų, kuriuos esu išdėstęs viešai.

15. Koks vis dar gyvas žmogus yra Jums tikras pavyzdys?

Vienareikšmiškai – Jo Ekscelencija Prezidentas Valdas Adamkus.

D. Labanavičius.

16. Kas, Jūsų manymu, sulaukia per daug dėmesio naujienose?

Jau esu minėjęs, šiuo metu per daug informacijos dėl pandemijos ir jos valdymo. Labai dažnai pasitaiko komunikacijos klaidų, kada paskelbiama viena naujiena, kuri po dienos ar dviejų paneigiama. Tai piktina žmones, kurie šiuo metu ir taip yra pavargę, o daugelis neužtikrinti dėl saugios savo finansinės ateities.

17. Koks kvailiausias dalykas, kurį girdėjote sakant apie Jus?

Prieš ketverius metus, man žengiant pirmuosius žingsnius politikoje, vienas Panevėžio laikraštis, kuris priklauso vieno politiko žmonai, parašė, kad nesu baigęs jokių mokslų, o tik „trynęs“ mokyklos suolą. Tuo metu man tai buvo šokas, kaip gali taip melagingai rašyti laikraštis. Dabar suprantu, kad, deja, bet pasitaiko tokių nekompetentingų informacijos skleidėjų, tad belieka toliau vadovautis Cicerono žodžiais, kuriuos minėjau.

D. Labanavičius.

18. Kas yra spontaniškiausias dalykas, kurį ne per seniausiai darėte (arba galbūt įsimintiniausias)?

Ne spontaniškiausias, bet pats „šviežiausias“  ir įsimintiniausias dalykas – tapimas Seimo nariu. Tai didelė atsakomybė ir pareiga. Už tai esu labai dėkingas panevėžiečiams, kurie pasitikėjo ir suteikė man šį mandatą. Atsidėkodamas aš galiu tik patikinti, kad atiduodu ir atiduosiu visą save dirbant, kad nors kiek mūsų Lietuva taptų geresnė ir teisingesnė.

19. Kokia buvo Jūsų mėgstamiausia pasaka augant?

Greičiausiai legendinė pasaka apie Raudonkepuraitę.

D. Labanavičius.

20. Jei liktų gyventi tik viena diena, ką darytumėte tą paskutinę dieną?

Manau reikia visada gyventi ir džiaugtis gyvenimu lyg tai būtų paskutinė gyvenimo diena. Tad taip linkiu gyventi mums visiems!


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Seimo komitetas – už elektros ir dujų kainų augimo stabdymo planą

confident-noyce

Seimo komitete – elektros ir dujų kainų augimo stabdymo planas

confident-noyce

Seimas imasi plano stabdyti elektros ir dujų kainų augimą

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau