Seimo kontrolierius susitiko su Panevėžio apskrities globos įstaigų vadovais

Seimo kontrolierius susitiko su Panevėžio apskrities globos įstaigų vadovais

_MG_5875Seimo kontrolierius Augustinas Normantas ir Seimo Žmogaus teisių biuro nariai šiandien lankėsi Panevėžyje, kur Panevėžio miesto savivaldybėje susitikęs su Panevėžio apskrities globos įstaigų vadovais ir savivaldybių atstovais aptarė nacionalinės kankinimų prevencijos įgyvendinimo klausimus suaugusių globos įstaigose.

Susitikime dalyvavęs Panevėžio miesto savivaldybės mero pavaduotojas Petras Luomanas sakė, kad žmogus nepraranda orumo patekęs į globos įstaigą: „Atvirkščiai, tokiems žmonėms reikia daugiau dėmesio ir atjautos“.

Susitikime buvo pristatyta Seimo kontrolierių vykdoma nacionalinė kankinimų prevencija, aptarti nacionalinės kankinimų prevencijos institucijos įgaliojimai. Renginyje pristatyta patikrinimų metodika, žmogaus teisių padėties vertinimo ypatumai. Taip pat buvo apžvelgtos per 2014-2015 metus nustatytos svarbiausios, sisteminės problemos, teiktos rekomendacijos ir tai, kaip įstaigoms sekėsi jas įgyvendinti.

BIC

Seimo kontrolierių įstaigos Žmogaus teisių biuro pareigūnai patikrinę suaugusiųjų socialinės globos įstaigas, nustattė gyventojų saugumo užtikrinimo, tinkamų gyvenimo sąlygų sudarymo ir patalpų pritaikymo asmenims su negalia, gyventojų privatumo užtikrinimo, savarankiškumo skatinimo, sveikatos priežiūros, pakankamo ir kompetentingo personalo užtikrinimo žmogaus teisių pažeidimus.

Susitikime dalyvavo Panevėžio miesto savivaldybės administracijos, Panevėžio apskrities globos įstaigų vadovai, Panevėžio apskrities savivaldybių ir Socialinių paslaugų priežiūros departamento atstovai.

Lietuvos Respublikos Seimo kontrolieriai nuo 2014 m. sausio 1 dienos vykdo įstatymu jiems pavestą funkciją – nacionalinę kankinimų prevenciją laisvės apribojimo vietose pagal Europos konvencijos prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį, ar baudimą fakultatyvų protokolą.

Vykdydami šią funkciją, Seimo kontrolieriai nuolat stebi žmogaus teisių padėtį laisvės apribojimo vietose. Seimo kontrolieriai 2014 metais atliko patikrinimus dėl žmogaus teisių padėties 10-yje suaugusiųjų socialinės globos įstaigų.

Siekdamas kuo glaudžiau bendradarbiauti su suaugusiųjų socialinės globos įstaigomis ir socialinių paslaugų valdymo institucijomis bei veiksmingai vykdyti priskirtas nacionalinės kankinimų prevencijos funkcijas, Seimo kontrolierius Augustinas Normantas organizavo susitikimą su globos institucijų vadovais ir savivaldybių darbuotojais, atsakingais už ilgalaikes socialinės globos paslaugas suaugusiems asmenims.

Baigdamas vizitą Panevėžyje, Seimo kontrolierius A. Normantas globos institucijų vadovams ir darbuotojams linkėjo stiprybės atliekant sudėtingą, tačiau itin reikalingą darbą:

„Nepamirškite, kad jūs globojate tuos žmones, kurie sulaukia mažiausiai aplinkinių dėmesio, todėl tik nuo jūsų požiūrio į šiuos žmones priklauso jų gyvenimo kokybė“, – sakė Seimo kontrolierių įstaigos vadovas A. Normantas.

Stratum

Modelis

Mano namukas

Lietkabelis

NKC

PIC

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.