Seimo kontrolierius: Panevėžio savivaldybė nepagrįstai sustabdė socialines paslaugos teikimą vyresnio amžiaus gyventojai

R. Šukys.

Ištyręs gyventojos skundą dėl Panevėžio miesto Savivaldybės administracijos pareigūnų neveikimo įgyvendinant bei prižiūrint su socialinės paslaugos „pagalba į namus“ teikimu susijusius klausimus, Seimo kontrolierius Raimondas Šukys nusprendė, kad Panevėžio miesto Savivaldybės administracija nepagrįstai sustabdė socialinės paslaugos „pagalba į namus“ teikimą gyventojai, tačiau įvertino Savivaldybės administracijos tarnautojų pastangas atnaujinti paslaugų teikimą.

Seimo kontrolierius nustatė, kad pagalbos į namus paslaugų teikimo gyventojai laikotarpiu Socialinių paslaugų centras buvo pakeitęs net 14 lankomosios priežiūros darbuotojų. Aiškinantis darbuotojų kaitos priežastis paaiškėjo, kad gyventoja pagalbos į namus paslaugų teikimo metu netinkamai elgėsi ir kėlė nepagrįstus reikalavimus socialiniams darbuotojams, kurie teikė jai pagalbos į namus paslaugas.

Pateiktame atsakyme Seimo kontrolieriui savivaldybės Socialinių paslaugų centro vadovė nuogąstauja, kad gyventoja kelia darbuotojams neįgyvendinamus reikalavimus, grubiai elgiasi su lankomosios priežiūros darbuotojais, reikalauja, kad jos surašytų savo paso duomenis, užrašytų savo asmeninių telefonų numerius, nes vien darbo pažymėjimo parodymo jai nepakanka.

„Gyventoja dažnai skambina administracijai ir skundžiasi, kad darbuotoja netinkamai teikia paslaugas ir tokios darbuotojos jai nereikia. Ji žodžiu buvo perspėta apie galimą pirmiau nurodytos paslaugos nutraukimą dėl netinkamo jos elgesio. Nepavykus išspręsti susiklosčiusios probleminės situacijos gera valia, Pagalbos į namus paslaugų teikimas gyventojai buvo laikinai sustabdytas“, – pastebima Socialinių paslaugų centro vadovės atsakyme Seimo kontrolieriui.

Tyrimo metu paaiškėjo, jog nuo pat pagalbos į namus paslaugų teikimo gyventojai sustabdymo dienos savivaldybės administracijos darbuotojai dėl susidariusios probleminės situacijos bendradarbiavo su Panevėžio socialinių paslaugų centro administracija, teikė konsultacijas, ieškojo galimybių dėl pagalbos į namus paslaugų gyventojai atnaujinimo.

Seimo kontrolierius pastebi, kad Savivaldybės administracija ėmėsi operatyvių priemonių: dalyvavo Panevėžio socialinių paslaugų centro administracijos pasitarime dėl aplinkybių, susijusių su gyventojai teikiamomis pagalbos į namus paslaugomis, organizavo posėdį savivaldybėje. Taip pat, siekiant išsiaiškinti probleminius aspektus, Savivaldybės administracijos Socialinių paslaugų poskyrio vedėjas buvo nuvykęs į gyventojos namus. Darbo nedelsiant ėmėsi ir Savivaldybės taryba, kuri savo sprendimu atliko Socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir skyrimo tvarkos aprašo pakeitimus, sugriežtinant sprendimų dėl socialinių paslaugų asmeniui (šeimai) skyrimo, sustabdymo ir nutraukimo tvarką.

Atlikęs tyrimą Seimo kontrolierius konstatavo, kad nors paslaugos buvo sustabdytos nepagrįstai, Panevėžio miesto Savivaldybės administracija ėmėsi visų reikiamų priemonių užmegzti socialinį kontaktą su gyventoja siekiant atnaujinti socialines paslaugas gyventojai. Įvertinęs savivaldybės pastangas ir tai, kad socialinių paslaugų teikimas gyventojai buvo atnaujintas, Seimo kontrolierius tyrimą nutraukė.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Vadokliečių būgno mušimo tradicija papildė Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąrašą

confident-noyce

Panevėžio valdininkai sėmėsi patirties iš kolegų Joniškyje

erikas

Panevėžio rajono savivaldybės administracijos direktorius turi naują pavaduotoją: opozicija pasipiktino algos dydžiu

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau