Seime pagerbti aktyviausi Panevėžio skaitytojai

Seime pagerbti aktyviausi Panevėžio skaitytojai

Panevėžio m. sav. / Organizatorių nuotr.

Trečiadienį istorinėje Lietuvos Respublikos Seimo Kovo 11-osios Akto salėje Bibliotekų metams skirtame renginyje pagerbti aktyviausi 2015 metų skaitytojai – sulaukta per 130 knygų mylėtojų iš beveik 70 Lietuvos bibliotekų.

LR Seimas pakvietė šalies bibliotekas išrinkti aktyviausius 2015 metų skaitytojus – vieną suaugusįjį ir vieną vaiką (iki 18 metų). Į šią iniciatyvą atsiliepusių bibliotekų išrinkti knygų mylėtojai pakviesti į renginį Seimo rūmuose.

Panevėžio miesto savivaldybės viešoji biblioteka aktyviausiomis skaitytojomis išrinko dešimtmetę Nedą Tonkutę ir 68 m. Zitą Antaniną Janušonienę. N. Tonkutė vaikų literatūros skyriuje „Žalioji pelėda“ skaito nuo darželio laikų. Mergaitė yra aktyviausių skaitytojų sąraše. Ji puiki mokinė, Dailės mokyklos ugdytinė, aktyvi bibliotekos renginių dalyvė. Z. A. Janušonienė, prieš 16 m. atvykusi į Panevėžį, tapo viena pirmųjų ką tik įkurtos Smėlynės bibliotekos skaitytojų. Ji iki šiol nuolatinė viešnia bibliotekoje, kurios interesų ratas gana įvairus: seka leidybos naujienas, domisi naujausia literatūra, skaito įvairių žanrų kūrinius.

BIC

G. Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka aktyviausią suaugusįjį skaitytoją išrinko aktorių Albiną Kėlerį ir penkiolikmetį Augustiną Budreiką.

Renginio dalyvius priėmė ir pasveikino Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė. Jos teigimu, šis renginys – tai dar viena puiki proga prisiminti ir pagerbti bibliotekininkų atliekamą kultūrinį, edukacinį, švietėjišką darbą, stiprinant mūsų visuomenės vertybinę pasaulėvoką. L. Graužinienė išreiškė viltį, kad šie apdovanojimai taps tradicine knygą mylinčių žmonių švente.

Ceremonijos metu sveikinimo žodį tarė rašytojai Kristina Sabaliauskaitė ir Vytautas Račickas, taip pat vyriausias (86 m.) ir jauniausias (4.5 m.) bibliotekų skaitytojai. Šventiniame renginyje pasirodė dainuojamosios poezijos atlikėjas Žilvinas Ališauskas bei rašytojos Linos Žutautės sukurtas personažas Kakė Makė.

Modelis

AMES

Basakojis

Mano namukas

Musės salto

Dizainas

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.