Seime juda į priekį siūlymas atlikti tyrimą dėl trijų VTEK narių

Seime juda į priekį siūlymas atlikti tyrimą dėl trijų VTEK narių

BNS / DELFI nuotr.

Seime juda į priekį siūlymas atlikti tyrimą dėl Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) pirmininko Edmundo Sakalausko bei narių Virginijaus Kanapinsko ir Antano Šenavičiaus interesų deklaravimo.

Seimas po pateikimo antradienį pritarė šiam Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto (VVSK) siūlymui, 55 Seimo nariams balsavus „už“, 23 buvus „prieš“ ir 15 susilaikius. Parlamentas dar turės balsuoti dėl nutarimo priėmimo.

VVSK tirtų, ar VTEK pirmininkas E. Sakalauskas tinkamai deklaravo narystę Mykolo Romerio universiteto alumni asociacijoje ir Lietuvos nusikaltimų aukų rėmimo asociacijoje. Taip pat analizuotų, ar jis dėl to tinkamai atliko tarnybines pareigas VTEK.

BIC

Komitetas taip pat aiškintųsi, ar VTEK narys V. Kanapinskas tinkamai deklaravo narystę Mykolo Romerio universiteto Alumni asociacijoje, ar minėta narystė negalėjo sukelti konflikto.

Keliamas ir klausimas, ar VTEK narys A. Šenavičius tinkamai deklaravo duomenis apie narystę Tarptautinės policijos asociacijos Lietuvos skyriuje.

Liepą VTEK komitetui persiuntė buvusio komisijos darbuotojo Mindaugo Siaurio skundą dėl VTEK pirmininko E. Sakalausko bei komisijos narių V. Kanapinsko ir A. Šenavičiaus galbūt padarytų Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo pažeidimų.

M. Siaurys teigia, kad VTEK pirmininkas ir du nariai galėjo nepateikti nurodytų duomenų bei taip pažeisti įstatymą.

Šio skundo pati VTEK nagrinėti negali, nes trys iš penkių jos narių susiję su skundu.

Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto manymu, vienintelis būdas ištirti skunde nurodytas aplinkybes yra laikinosios tyrimo komisijos įgaliojimų komitetui suteikimas.

Tyrimas truktų iki lapkričio. Jo išvada turėtų būti pateikta Seimui.

Skundą dėl VTEK narių parašęs M. Siaurys iš komisijos buvo atleistas 2017 metais nustačius, kad jis rengė išaiškinimą buvusiai Seimo narei „valstietei“ Gretai Kildišienei dėl privačių interesų deklaravimo, kai ši nedeklaravo, kad jos motina iš „valstiečių“ lyderiui Ramūnui Karbauskiui priklausančio „Agrokoncerno“ nuomoja automobilį. M. Siauriui dėl atleidimo teismas priteisė kompensaciją, tačiau į pareigas jo negrąžino.

AIK

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.