Seime diskutuota apie Japonijos saugumo politiką naujoje geopolitinėje eroje

Seime diskutuota apie Japonijos saugumo politiką naujoje geopolitinėje eroje

0

Lietuvos Respublikos Seime įvyko Užsienio reikalų komiteto kartu su Japonijos ambasada Lietuvoje organizuota diskusija apie Japonijos saugumo politiką naujoje geopolitinėje eroje, kurioje pagrindinį pranešimą skaitė Tarptautinio Japonijos universiteto prezidentas prof. Šiniči Kitaoka.

Sveikindamas renginio dalyvius Užsienio reikalų komiteto pirmininkas prof. Benediktas Juodka pareiškė gilią užuojautą neseniai teroristų nužudytų Japonijos žurnalisto Kendzio Goto ir Japonijos piliečio Haruno Jukavos šeimoms ir artimiesiems bei visai gedinčiai japonų tautai, pasmerkė teroristinius aktus, kuriais siekiama bauginti.

Pirmininkas prof. B. Juodka, įvardydamas besiplečiantį tarptautinį terorizmą kaip pasaulinę grėsmę visai tarptautinei demokratinei bendruomenei, susirinkusius užsienio valstybių diplomatus ir kitus diskusijos svečius užtikrino, kad Lietuva visada veiks kartu su tarptautine bendruomene kovoje prieš tarptautinį terorizmą.

BIC

Savo pranešime buvęs Japonijos ambasadorius Jungtinėse Tautose, Japonijos patariamosios grupės nacionalinio saugumo ir gynybos pajėgumų klausimais pirmininkas prof. Š. Kitaoka, apžvelgdamas naujai kylančius iššūkius Rytų Azijos regione, Japonijos kaimyninių valstybių Kinijos bei Rusijos vykdomą politiką, pabrėžė Japonijos saugumo politikos pokyčių neišvengiamumą, pagrindines jos kryptis bei teisinio reglamentavimo pokyčių svarbą.

Profesorius pasisakymo metu akcentavo, kad Japonija, turinti gilias demokratijos tradicijas, skaudžią istorinę karinių konfliktų patirtį bei būdama neabejinga šiandienos saugumo iššūkiams, grasinantiems pasaulinei tvarkai, tiek regioninių, tiek pasaulinių konfliktų sureguliavime prioritetą teikia diplomatinėms konfliktų sprendimų priemonėms.

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto bei Vilniaus universiteto Orientalistikos centro lektorius dr. Konstantinas Andrijauskas, taip pat skaitęs pranešimą diskusijoje, įvertino Japonijos pastangas prisitaikyti prie pasaulinių pokyčių vadovaujant Ministrui Pirmininkui Šinzo Abei ir rasti bendrą kalbą su taiką palaikančiomis demokratinėmis Vakarų šalimis.

Japonijos principinga užsienio ir saugumo politika, pagrįsta demokratijos, pagarbos žmogaus teisėms ir teisės viršenybės vertybėmis, dar kartą įrodo, jog pasaulio saugumas yra vienas bendras tikslas, kuriame nėra geografinių ribų.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.