Seime atidarytoje parodoje – ir panevėžiečių mokinių, studentų ir menininkų darbai

Seime atidarytoje parodoje – ir panevėžiečių mokinių, studentų ir menininkų darbai

Arneta MATUZEVIČIŪTĖ ("Tėvynė") / "Tėvynės" nuotr.

Emilija Gaspariūnaitė-Taločkienė.

Lietuvos Respublikos Seimo rūmų Vitražo salėje iškilmingai buvo pristatyta žinomos Lietuvos dailininkės, iš Panevėžio rajono kilusios Emilijos Gaspariūnaitės-Taločkienės inicijuoto projekto baigiamoji paroda „Mano Lietuva“. Moksleivių, studentų ir profesionalių dailininkų kūrybinių darbų paroda yra skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti.

Atidaryme – sveikinimai ir raginimai kurti

Parodos „Mano Lietuva“ atidaryme viešėjo gausus būrys garbių svečių, kurie negailėjo pagyrų jauniesiems kūrėjams bei pagarbos žodžių profesionaliems menininkams.

BIC

„600 kilometrų tarp Talino ir Vilniaus. 100 ir daugiau metų bendros istorijos. Tikiu, kad tą tautinę, lietuvišką bendrystę galime puoselėti ne tik savų ar užsienio lietuvių bendruomenių viduje, bet nešti ją toliau, pasakoti aplinkiniams ir taip dar labiau ugdyti tautiškumą, – parodos atidarymo metu kalbėjo Estijos lietuvių bendruomenės pirmininkas Vaidas Matulaitis. – Šiais metais Estijos lietuvių bendruomenės šūkis – „Daugiau Lietuvos Estijoje“. Siejant su šia paroda, noriu pasakyti, kad ir toje šalyje šiuo metu gyvenantys žmonės gali kurti įkvėpti Lietuvos. Šiais metais buvo pristatyti trijų, Lietuvoje kažkada viešėjusių ar gyvenusių, dailininkių darbai, kuriose gausu Lietuvos gamtos ar simbolikos motyvų. Prasminga, kad Lietuvai kurti galima net ir būnant kitur.“

Lietuvos Respublikos Seimo narys Petras Nevulis, kuris, kaip ir Emilija Gaspariūnaitė-Taločkienė, yra kilęs iš Paįstrio Panevėžio rajone, pasidžiaugė, jog nuo 2016 metų tai ne pirma kraštietės organizuojama paroda.

„Šiais metais paroda apjungė dešimtis vaikų iš skirtingų mokyklų bei miestų, jiems padėjo profesionalūs menininkai… Ir visa tai – Lietuvos šimtmečiui. Manau, kad tai išties prasminga, graži iniciatyva“, – sakydamas sveikinimo kalbą sakė P. Nevulis.

Projekto koordinatorė, Lietuvos dailininkų sąjungos atstovė Evelina Januškaitė-Krupavičė prieš įteikdama padėką Emilijai Gaspariūnaitei-Taločkienei atkreipė dėmesį ir labiausiai padėkoti norėjo profesionaliems menininkams, kurie savo kūrybinį laiką skiria vaikų mokymui.

„Pirmiausia, „Mano Lietuva“ projektas buvo edukacinis projektas, kur profesionalūs menininkai savo patirtimi dalijosi su mažaisiais dailininkais. Noriu padėkoti už jų laiką, kurį šiaip būtų galėję išnaudoti savo kūrybai. Esu tikra, kad tai buvo indėlis į ateities meno Lietuvoje puoselėjimą“, – apibendrindama renginį sakė E. Januškaitė-Krupavičė.

Visi parodos dalyviai – mokiniai, studentai ir profesionalai – buvo apdovanoti padėkos raštais. Nuotaikingą koncertinę programą atliko tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatas ansamblis „Linksmieji trimitai“ – Vladimiras Školnas ir jo sūnus Jonas Školnas.

Tarptautinis, bet arti namų

Nors projektas per visus gyvavimo metus į savo veiklas įtraukė ne vieną profesionalų menininką iš Lietuvos bei užsienio šalių, projekto iniciatorė savo šaknų nepamiršo ir į įgyvendinimą įtraukė ne vieną gimtojo krašto mokymo įstaigą.

„Pirmaisiais projekto metais, kai buvo organizuojama paroda „Mano Lietuva: Laisvės angelas Lietuvos vaikų širdyse“, dalyvavo ir Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazija, ir Paįstrio Juozo Zikaro gimnazija. Šiais metais parodoje eksponuojami Vilniaus ir Kauno mokyklų mokinių darbai. Dalis jų kurta Panevėžio rajone. Vasarą Kauno Juozo Urbšio katalikiškos pagrindinės mokyklos mokinukai viešėjo Krekenavos regioniniame parke esančioje diplomato Juozo Urbšio tėviškės sodyboje ir ten sėmėsi įkvėpimo savo darbams, piešė“, – pasakoja dailininkė E. Gaspariūnaitė-Taločkienė.

Per trejus projekto metus beveik 600 mokinių dalyvavo šiame projekte. Atidarytoje parodoje eksponuojami keliasdešimt įvairiomis technikomis, įvairaus amžiaus grupių moksleivių ir studentų edukacinio dailės projekto metu sukurti darbai. Taip pat parodai darbus sukūrė dailininkai: iš Estijos Anne Daniela Rodgers, Tatiana Stomakhina, Nida Matulaitytė, iš Lietuvos Genovaitė Skrabulienė, Meda Norbutaitė, Emilija Taločkienė, Jolanta Jočienė, Aidas Augustis, Virginija Kalinauskaitė, Jurga Sidabrienė, Arvydas Bagdonas, Ričardas Taločka.

Paroda „Mano Lietuva“ Vitražo galerijoje eksponuojama iki gruodžio 31 dienos. Ją apžiūrėti galima penktadieniais, atvirų durų valandų metu nuo 11 iki 15 val. Vėliau ji bus perkelta į Lietuvos dailininkų sąjungos galeriją.

Stratum

Modelis

AIK

Mano namukas

Lietkabelis

NKC

PIC

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.