Seimas svarstys siūlymą mokslininkų atlyginimus kitąmet didinti 13 proc.

AutoriusMilena Andrukaitytė (bns)Fotofreepik.com

Seimas svarstys Mokslo ir studijų įstatymo pataisas, pagal kurias mokslininkų, tyrėjų algos nuo kitų metų sausio didėtų 13 procentų.

„Pri­ta­rus pa­kei­ti­mams, vals­ty­bi­niuo­se moks­lo ty­ri­mų ins­ti­tu­tuo­se vy­riau­sio­jo moks­lo dar­buo­to­jo pa­rei­gi­nė al­ga bru­to, įskai­tant ba­zi­nio dy­džio di­dė­ji­mą, ga­lė­tų kil­ti nuo 241 iki 434, vy­res­nio­jo moks­lo dar­buo­to­jo – nuo 210 iki 338, moks­lo dar­buo­to­jo ty­rė­jo, moks­li­nin­ko sta­žuo­to­jo – nuo 210 iki 257 eu­rų, jau­nes­nio­jo mo­ks­lo darbuotojo – nuo 201 iki 238 eu­rų“, – pristatydama pakeitimus Seime sakė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Projektui po pateikimo buvo pritarta „už“ balsavus 113 Seimo narių ir vienam susilaikius. Toliau pataisas svarstys Švie­ti­mo ir moks­lo ko­mi­te­tas, į plenarinį posėdį svarstymui projektas turėtų grįžti lap­kri­čio 10 die­ną.

Pataisomis numatyta visoms mokslo įstaigų pareigybių grupėms 10 proc. padidinti pareiginės algos koeficientų dydžių apatines ir viršutines ribas – vadinamąsias šakutes. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skaičiuoja, kad atlyginimai dėl to vidutiniškai augtų 13 procentų. Numatyta, kad tam biudžete prireiks apie 3,1 mln. eurų.

Algos augtų institutų direktoriams, mokslo sekretoriams, taip pat vyriausiems, vyresniesiems, jaunesniesiems mokslo darbuotojams, mokslo darbuotojams, tyrėjams, mokslininkams stažuotojams.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) aiškinamajame rašte pažymi, kad dėstytojų, mokslo darbuotojų ir kitų tyrėjų atlyginimai yra „pernelyg maži ir nekonkurencingi šalies ir tarptautinėje darbo rinkoje“, o nuo 2009-ųjų įstrigę mažiausiai uždirbančių mokslininkų atlyginimai didėti pradėjo tik 2017-aisiais.

Pasak ministerijos, sparčiai didėjant visų sektorių darbuotojų atlyginimams Lietuvoje, akademinių darbuotojų darbo užmokesčio augimas nėra pakankamas.

ŠMSM duomenimis, 2018-aisiais mokslo darbuotojų ir kitų tyrėjų atlyginimai buvo padidinti vidutiniškai 20 proc., 2019-aisiais – dar 16 proc., 2020-aisiais – dešimtadaliu. Pernai asistentų ir jaunesniųjų mokslo darbuotojų algoms skirta dar 5,2 mln. eurų, šiemet akademinių ir neakademinių darbuotojų atlyginimai pakelti vidutiniškai 12,5 procento.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Šiemet augs visų „Lidl Lietuva“ darbuotojų algos

confident-noyce

VDI: tarp vyrų ir moterų darbo užmokesčio nėra didelio atotrūkio

confident-noyce

Nauji mokesčiai, išmokos ir tarifai 2023-aisiais: svarbiausi pokyčiai

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau