Seimas svarstys siūlymą įteisinti skirtingas Vyčio kryžiaus spalvas

AutoriusJadvyga Bieliavska (ELTA)Fotoelta

Seimas dar šioje sesijoje ketina svarstyti Vals­ty­bės her­bo, ki­tų her­bų ir her­bi­nių žen­klų įsta­ty­mo pataisas, siūlančias įteisinti dvigubo Vyčio kryžiaus skirtingas spalvas.

Pagal galiojantį įstatymą, dvigubas kryžius vaizduojamas geltonas (auksinis) mėlyname skyde ir yra sudedamoji Lietuvos valstybės herbo dalis.

Šią savaitę Seimo narė konservatorė Angelė Jakavonytė pasiūlė Seimui  įstatymą papildyti nuostata, pagal kurią Lietuvos istorinis nacionalinis simbolis – dvigubas kryžius, kaip istorinės atminties ženklas, suderinus jo projektą su Lietuvos heraldikos komisija, galėtų būti ir kitos spalvos nei šiuo metu nustatyta.

Jeigu Seimas pritartų, įstatyme būtų įteisintos ir kitos, pakankamai plačiai naudojamos ir paplitusios šio nacionalinio simbolio spalvos.

„Šiuo me­tu nė­ra nu­ma­ty­ta, kad sim­bo­lis, su­de­ri­nus jo pro­jek­tą su Lie­tu­vos he­ral­di­kos ko­mi­si­ja, ga­li bū­ti ir ki­tos spal­vos, nors is­to­ri­nės at­min­ties įam­ži­ni­mo tra­di­ci­jo­je yra pa­pli­tu­si ir ki­tos spal­vos šio sim­bo­lio sklai­da. Siū­lo­mos nau­jos tei­si­nio re­gu­lia­vi­mo nuo­sta­tos įtvir­tins tiks­lų, aiš­kų ir ne­dvip­ras­miš­ką dvi­gu­bo kry­žiaus sim­bo­lio, kaip Lie­tu­vos is­to­ri­nio na­cio­na­li­nio sim­bo­lio, nau­do­ji­mą. Ir, ma­nau, la­bai sim­bo­liš­ka, kad šis įsta­ty­mo pro­jek­tas tei­kia­mas šian­dien, kai šven­čia­me Lie­tu­vos ka­riuo­me­nės die­ną“, – pateikdama Seimui įstatymo pataisas sakė A. Jakavonytė.

Įvertinęs projektą Seimo Teisės departamentas pasiūlė pasiteirauti Lietuvos heraldikos komisijos nuomonės. Seimo nariai Stasys Tumėnas  ir Algirdas Stončaitis  akcentavo, kad yra svarbi He­ral­di­kos ko­mi­si­jos nuomonė šiuo klausimu.

„Bu­vo kon­sul­tuo­ja­ma­si su He­ral­di­kos ko­mi­si­ja. Ši ko­mi­si­ja tik­rai pri­ta­rė, bet  dar ne­at­siun­tė at­sa­ky­mo, tik­rai su jais bu­vo kal­bė­ta ir de­rin­ta“, – Seimo salėje tvirtino projekto autorė A. Jakavonytė.

Seimas po pateikimo pritarė įstatymo pataisai, ją palaikė 55 Seimo nariai,  prieš – 2, su­si­lai­kė 7. Įstatymo pataisą svarstys  Vals­ty­bės val­dy­mo ir sa­vi­val­dy­bių ko­mi­te­tas, o plenarinėje Seimo salėje ji turėtų atsirasti dar šiais metais, gruo­džio 19 die­ną.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžiečių Seimo narių sąžinė rami: teigia, kad parlamentines išlaidas naudoja sąžiningai

confident-noyce

KAM siūlo dar plačiau taikyti prievolę išklausyti pilietinio pasipriešinimo kursą

confident-noyce

Pirmadienį Seimo pirmininkė susitiks su frakcijų atstovais: aptars galimus parlamentinių lėšų reglamentavimo pokyčius

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau