Seimas svarstys, kaip reglamentuoti lauko darželių veiklą

Seimas svarstys, kaip reglamentuoti lauko darželių veiklą

BNS / JP nuotr.

Seimas svarstys, kaip reglamentuoti lauko darželių, kuriuose vaikai didžiąją laiko dalį praleidžia lauke bet kokiu metų laiku, veiklą.

Parlamentarai po pateikimo pritarė atitinkamoms sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos pasiūlytoms pataisoms. Jas toliau svarstys Seimo Sveikatos reikalų komitetas.

Kaip pažymi ministras, Lietuvoje kitų Europos šalių pavyzdžiu jau veikia tokios įstaigos, todėl siūloma aiškiai teisiškai apibrėžti tokių darželių veiklą, ugdymo metodiką, ko iki šiol nėra.

BIC

Anot A. Verygos, to pageidauja ir tėvai, ir tokią veiklą vykdantys darželių atstovai.

„Taip Lietuvoje atsirastų daugiau pasirinkimo galimybių tėveliams, į kokį darželį leisti vaikučius“, – Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime cituojamas A. Veryga.

Pakeitimais būtų įtvirtinta vaikų lauko darželio sąvoka, apibrėžti saugos reikalavimai ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo veiklai vykdomai lauko sąlygomis.

Atsižvelgiant į vaikų ugdymo veiklos lauko sąlygomis specifiką, siūloma numatyti, kad lauko darželiuose vaikų ugdymo grupės gali būti formuojamos iš ne jaunesnių kaip 2 metų amžiaus vaikų. Šiuose darželiuose vienam darbuotojui tektų ne daugiau kaip 5–6 vaikai.

Lauko darželyje turės būti sudaryta galimybė apsaugoti vaikus nuo vėjo, kritulių ir tiesioginių saulės spindulių. Turės būti įrengtas tualetas, sudaryta galimybė nusiplauti rankas tekančiu vandeniu, šaltuoju metų laiku vaikams turi būti sudaryta galimybė sušilti.

Jei vaikų poilsis, miegas organizuojamas lauke, kiekvienam vaikui turi būti skirtas individualus inventorius, atitinkantis oro sąlygas, o vieta, skirta vaikų miegui, turi būti apsaugota nuo vėjo, kritulių ir tiesioginių saulės spindulių. Vaikų poilsiui, miegui organizuoti reikalingą inventorių leidžiama pateikti jų tėvams.

Lauko darželiai bus įpareigojami parengti ir patvirtinti veiksmų planą vaikų saugumui užtikrinti, esant ekstremalioms oro sąlygomis ir su veiksmų planu supažindinti lauko darželį lankančių vaikų tėvus.

Ministerijos duomenimis, lauko darželių veikla yra pripažinta ir vykdoma Čekijoje, Jungtinėje Karalystėje, Skandinavijos šalyse, Vokietijoje, Austrijoje. Šios ikimokyklinio ugdymo įstaigos vaikų ugdymą vykdo lauke, dažniausiai miške, parke ar panašioje aplinkoje.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.