Seimas suvienodino olimpinių ir parolimpinių čempionų pensijas

Seimas suvienodino olimpinių ir parolimpinių čempionų pensijas

BNS / Pixabay.com nuotr.

Seimas šią savaitę priėmė pataisas, kuriomis suvienodino olimpinių ir parolimpinių čempionų pensijas.

Ateityje parolimpiniai bei kurčiųjų žaidynių čempionai, kaip ir olimpiniai čempionai šiuo metu, galės gauti pirmojo laipsnio valstybės pensiją. Iki šiol parolimpiniai čempionai galėjo tikėtis antrojo laipsnio valstybinės pensijos.

Numatyta, kad šios Valstybinių pensijų įstatymo pataisos įsigalios nuo 2018 metų sausio. Šiuo metu pirmojo laipsnio valstybinė pensija siekia 232 eurus, antrojo laipsnio – 116 eurų.

BIC

Priimti pataisas kolegas kvietusi konservatorė Gintarė Skaistė argumentavo, jog „natūralus teisingumo jausmas reikalauja, kad būtų atitinkamai vienodai traktuojami tiek sveikų sportininkų olimpiniai pasiekimai, tiek parolimpinių žaidynių laimėtojų“.

Socialdemokratas Algirdas Sysas tuo tarpu priekaištavo, kad pernelyg plečiamas valstybinių pensijų gavėjų sąrašas.

„Šiuo atveju tikrai susilaikysiu, nes anksčiau buvo idėja skirti valstybines pensijas tik olimpiniams čempionams. Po to atsirado antra, trečia vieta, po to – pasaulio čempionai, po to – neolimpinės šakos, po to – parolimpiečiai. Kadangi aš esu pasaulio parlamentarų pusės maratono čempionas, tikiuosi, kad bėgant laikui ir aš atsirasiu tame sąraše“, – ironizavo A.Sysas.

Konservatorius Rimantas Jonas Dagys sakė, kad „turbūt nėra iki galo teisinga lyginti parolimpiečius ir sportininkus profesionalus“, bet pažymėjo, kad valstybinės pensijos yra atpildas ne už sporto rezultatus, o už nuopelnus Lietuvai, jos garsinimą.

„Neįgalieji, mano galva, nusipelno įvertinimo daugiau dėl dviejų aspektų. Neabejotinai jie garsina Lietuvos vardą, visas pasaulis į juos žiūri. Kitas dalykas, tai yra labai geras pavyzdys mūsų visuomenei, kad net sudėtingiausiose situacijose žmogus gali pasiekti rezultatų, kai kovoja su savo negalia, nenuleidžia rankų, tai suteikia vilties ir kitiems žmonėms“, – pabrėžė R.J.Dagys.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.