10.2 C
Panevėžys
Šeštadienis, 3 birželio, 2023

Seimas sutarė dėl A. Stulginskio žvaigždės laureatų

AutoriusELTAFotoLRS

Seimas  pritarė siūlymui Seimo apdovanojimą – Aleksandro Stulginskio žvaigždę paskirti Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarui Česlovui Juršėnui ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados Pirmininkui Ruslanui Stefančukui (Ruslan Stefanchuk).

Už tokį nutarimo projektą, kurį pateikė Aleksandro Stulginskio žvaigždės skyrimo komisijos pirmininkas Antanas Vinkus, po pateikimo balsavo 111 Seimo narių, niekas nebuvo prieš, susilaikė 2 parlamentarai. Šio projekto dar laukia svarstymo ir priėmimo procedūros Seime.

Dėl Č. Juršėno kandidatūros  nepasitenkinimo iš Seimo tribūnos neslėpė konservatorius Vilnius Semeška. „Labai liūdna, kad kartu suplakamas buvęs komunistas, žinoma, daug Lietuvai  padaręs, su ypatinga asmenybe. Prašyčiau, kad būtų balsuojama atskirai dėl kiekvieno kandidato“, – iš Seimo tribūnos sakė V. Semeška.

Beje, jis gavo pastabą iš A. Vinkaus dėl nepagarbaus elgesio – kišenėse laikytų rankų. Tačiau į pastabą politikas nesureagavo. Parlamentaras pasipiktino, kad jį bandoma auklėti, kaip stovėti, kaip rankas laikyti.

Remdama Č. Juršėno kandidatūrą parlamentarė Laima Nagienė atkreipė dėmesį į jo indėlį kuriant valstybę, taip pat pastebėjo, kad jis yra pavyzdys visiems politikams, nes sugebėjo bendrauti su visais.

Įvertinusi gautus juridinių ir fizinių asmenų siūlymus, teikti parlamentui Č. Juršėno ir R. Stefančuko kandidatūras nutarė Seimo Aleksandro Stulginskio žvaigždės skyrimo komisija.

Lietuvos Respublikos Seimo apdovanojimą – Aleksandro Stulginskio žvaigždę laureatams planuojama įteikti šių metų gegužės 16 d.

Česlovas Juršėnas yra 1990 m. kovo 11 d. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, 1992–2012 m. buvo Seimo narys, 1992–1996 m. ir 2008 m. vykdė Seimo Pirmininko pareigas, 2000–2004 m., 2004–2008 m. ir 2008–2012 m. buvo Seimo Pirmininko pavaduotojas. Eidamas šias pareigas, Č. Juršėnas daug prisidėjo prie demokratijos, parlamentarizmo raidos ir valstybingumo stiprinimo Lietuvoje.

Ukrainos Aukščiausiosios Rados Pirmininkas R. Stefančukas yra vienas iš valstybės lyderių, stojęs kovos už Ukrainos laisvę priešakyje, savo asmenine lyderyste, drąsa ir pavyzdžiu įkvepiantis ukrainiečius priešintis Rusijos agresijai. Jis telkia demokratinio pasaulio parlamentinę bendruomenę už savo tėvynės laisvę.

R. Stefančukas 2022 m. ne kartą kreipėsi į demokratinių šalių parlamentus, taip pat Europos Parlamentą, NATO Parlamentinę Asamblėją, ragindamas suteikti Ukrainai šalies kandidatės į Europos Sąjungą statusą, stiprinti karinę ir humanitarinę pagalbą Ukrainai.

R. Stefančukas tarptautinėje bendruomenėje vertinamas kaip tvirtas Ukrainos euroatlantinės integracijos šalininkas ir advokatas, taip pat jis yra vienas iš pagrindinių būtinų Ukrainai reformų ir teisėkūros iniciatyvų autorių ir varomųjų jėgų.

Aukščiausiu Seimo apdovanojimu – Aleksandro Stulginskio žvaigžde – siekiama įvertinti Lietuvos ir užsienio fizinių ir juridinių asmenų laimėjimus ir indėlį, puoselėjant parlamentarizmo, demokratijos ir valstybingumo idėjas.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

„Valstiečiai“ įpareigojo frakcijos narius balsuoti už pirmalaikius rinkimus

confident-noyce

Seime bus paminėtas Sąjūdžio 35-metis

confident-noyce

V. Blinkevičiūtė apie susidariusią politinę krizę: valdantiesiems reikėtų įsiklausyti į tai, ką sako prezidentas

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau