13.4 C
Panevėžys
Penktadienis, 18 balandžio, 2025

Seimas spręs, ar palikti išmokas iš užsienio atvykusiems darbuotojams

AutoriusSniegė Balčiūnaitė (BNS)
FotoBNS

Seimas spręs, ar toliau turi galioti specialios išmokos iš užsienio atvykusiems darbuotojams ir juos pritraukusiems darbdaviams. Šių išmokų mokėjimas baigiasi birželį.  

Seimas po pateikimo priėmė svarstyti grupės parlamentarų inicijuotas Užimtumo įstatymo pataisas: už balsavo 82 Seimo nariai, prieš buvo septyni, o susilaikė 27.

Pakeitimų rengėjai sako, kas pradėjus mokėti išmokas užsieniečių ne iš kaimyninių šalių padaugėjo 58 proc., palyginti su 2021 metų srautu, ir jis toliau auga po 5 proc. kasmet.

Kaip sakė ekonomikos ir inovacijų ministras Lukas Savickas, tokia išmoka padeda susigrąžinti emigravusius Lietuvos piliečius. Jo duomenimis, vien šiemet išmokos skirtos 65 žmonėms: 19 indų, 18 grįžusių lietuvių ir devyniems ukrainiečiams.

Pakeitimų iniciatoriai taip pat sako, kad tokios išlaidos atsipirko 2-2,5 karto, o valstybės biudžetas, viešosios įstaigos „Investuok Lietuvoje“ skaičiavimais, gavo 7,3 mln. eurų šių darbuotojų sumokėtų mokesčių.

Išmoka siekia 4,1 minimalios mėnesio algos (MMA), kuri dabar yra 1038 eurai (iki mokesčių). Įmonėms, pritraukiančios specialistų, išmoka siekia vieną darbuotojo vidutinį darbo užmokestį, bet negali viršyti 7,2 MMA.

2022-2024 metais buvo išmokėtos 683 išmokos, o jų suma siekė beveik 2,4 mln. eurų.

Užimtumo tarnybos duomenimis, 2023-2024 metais daugiausia išmokų buvo skirta kompiuterių sistemų analitikams, jų  inžinieriams, programuotojams, programinės įrangos testuotojams.

Išmokos buvo įtvirtintos „Investuok Lietuvoje“ siūlymu, siekiant sukurti paskatas pritraukti į Lietuvą itin aukštos kvalifikacijos, trūkstamų aukštą pridėtinę vertę kuriančių profesijų atstovų.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

L. Kasčiūnas: konservatoriai nepritars siūlomiems NT ir GPM mokesčių pakeitimams

JP Redakcija

V. Čmilytė-Nielsen po susitikimo su I. Segalovičiene: abejonės dėl kandidatės tinkamumo – neišsisklaidė

JP Redakcija

Seimas pavedė Valstybės kontrolei atlikti LRT auditą

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads