14.5 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 5 rugpjūčio, 2021

Seimas priėmė skaidresnę verslo atskaitomybę įteisinančius pakeitimus

Seimas priėmė Finansų ministerijos parengtus Įmonių finansinės atskaitomybės bei Įmonių grupių konsoliduotosios finansinės atskaitomybės įstatymų pakeitimus. Jais skatinamas skaidrus ir atsakingas verslas Lietuvoje – didžiosios šalies įmonės bus įpareigotos atsiskaityti visuomenei už savo veiklą, pateikdamos ne tik finansines, bet ir socialinius, aplinkosaugos, žmogaus teisių užtikrinimo ir kitus klausimus apimančias nefinansines ataskaitas.

„Naujoji, socialinę atskaitomybę Lietuvoje ugdanti tvarka palies tik didžiąsias šalies įmones, tačiau papildomos administracinės naštos verslui nesukurs. Tuo pat metu vartotojams atsivers kur kas platesnės galimybės rinktis tik jų lūkesčius atitinkantį verslą“, – sako finansų ministras Vilius Šapoka.

Nustatyta, kad didelės įmonės (kurių ne mažiau nei du rodikliai viršijami: turtas –  20 mln. eurų, grynosios pajamos – 40 mln. eurų ir jose dirba ne mažiau kaip 250 darbuotojų), kurių vertybiniais popieriais prekiaujama reguliuojamoje rinkoje, į metinį pranešimą  įtraukiamoje bendrovių valdymo ataskaitoje privalės pateikti įvairovės politikos, susijusios su amžiumi, lytimi, išsilavinimu, profesine patirtimi ir kt. aprašymą, jos tikslus, įgyvendinimo būdus ir rezultatus ataskaitiniu laikotarpiu.

Skaičiuojama, kad Lietuvoje tokių įmonių galėtų būti apie 21.

Rengti socialinės atsakomybės ataskaitas įpareigotos didelės viešojo intereso įmonės (biržos bendrovės, bankai, draudimo bendrovės ir kt.), kurių vidutinis metinis darbuotojų skaičius per ataskaitinius finansinius metus viršija 500, o turtas ir (arba) grynosios pajamos – atitinkamai 20 mln. ir 40 mln. eurų.

Pastarosios privalės pateikti su aplinkosaugos, socialiniais ir personalo, žmogaus teisių užtikrinimo, kovos su korupcija ir kyšininkavimo klausimais susijusią informaciją.

Ši nuostata palies apie 20 įmonių.

Didelių įmonių grupių patronuojančiosios viešojo intereso įmonės taip pat privalės rengti konsoliduotąsias socialinės atsakomybės ataskaitas.

Įmonėms palikta galimybė pasirinkti, ar socialinės atsakomybės ataskaitą (konsoliduotąją socialinės atsakomybės ataskaitą) įtraukti į metinį pranešimą (konsoliduotąjį metinį pranešimą), ar rengti atskirą ir skelbti savo interneto svetainėje.

Priimtais pakeitimais į nacionalinę teisę perkeliamos nefinansinės ir įvairovės informacijos atskleidimą reglamentuojančios Europos Sąjungos (ES) direktyvos nuostatos.

Įstatymų nuostatos bus taikomos rengiant 2017 m. sausio 1 d. ir vėliau prasidedančių ataskaitinių laikotarpių įmonės (įmonių grupės) metinius pranešimus (konsoliduotuosius metinius pranešimus).


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Tėčio verslą perėmusi S. Katinaitė-Kavaliūnienė: „Viską darau tik dėl jo“

confident-noyce

S. Nainė papasakojo apie nuosavo verslo užkulisius

confident-noyce

Prezidentas: parama verslui turi būti spartesnė

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau