Seimas palaiko idėją kurti vienmandatę rinkimų apygardą balsuojantiems užsienyje

Seimas palaiko idėją kurti vienmandatę rinkimų apygardą balsuojantiems užsienyje

BNS / BNS nuotr.

Seime liko vienas balsavimas, kad būtų įsteigta speciali vienmandatė rinkimų apygardą balsuojantiesiems užsienyje

Parlamentarai antradienį po svarstymo pritarta atitinkamai įstatymo pataisai. Už ją balsavo 61 Seimo narys, prieš – du, susilaikė dešimt parlamentarų, pranešė Seimo spaudos tarnyba.

Kad naujos nuostatos būtų priimtos, Seimas turės balsuoti dar kartą.

BIC

Svarstomais pakeitimais siūloma nustatyti, kad kai naujausiuose rinkimuose Lietuvos diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose užsienyje balsavusių rinkėjų skaičius yra didesnis negu 0,9 vidutinio rinkėjų visose vienmandatėse rinkimų apygardose skaičiaus, būtų sudaroma Pasaulio lietuvių vienmandatė rinkimų apygarda.

Tuomet kitose valstybėse esantys Lietuvos piliečiai būtų įrašomi į šios vienmandatės rinkimų apygardos rinkėjų sąrašą.

Jeigu būtų sudaroma Pasaulio lietuvių vienmandatė rinkimų apygarda, šios apygardos rinkimų komisijos funkcijas privalėtų vykdyti Vyriausioji rinkimų komisija.

Pasak šio pasiūlymo iniciatorių, tokiu būdu būtų skatinamas užsienyje gyvenančių Lietuvos piliečių aktyvumas, įsitraukimas į politinį Lietuvos gyvenimą, užtikrintas sklandesnis ir efektyvesnis jų atstovavimas, nes jie atskiroje vienmandatėje apygardoje galės rinkti juos atstovaujantį Seimo narį.

Šiuo metu užsienyje balsuojantys Lietuvos piliečiai įtraukiami į Naujamiesčio vienmandatės rinkimų apygardos rinkėjų sąrašus ir atskiros vienmandatės Seimo rinkimų apygardos neturi.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.