13.4 C
Panevėžys
Penktadienis, 18 balandžio, 2025

Seimas nepritarė siūlymui leisti tėvams spręsti dėl lytiškumo ugdymo poreikio

AutoriusPaulius Perminas (BNS)
FotoBNS

Seimas nepritarė parlamentarų siūlymui koreguoti Švietimo įstatymą, suteikiant teisę tėvams nuspręsti dėl lytiškumo ugdymo poreikio jų vaikams iki 16 metų.

Prieš siūlomas pataisas balsavo 32 Seimo nariai, susilaikė – 21, už buvo 38 parlamentarai, jos iniciatoriams gražintos tobulinti.

Seimo nario Igno Vėgėlės inicijuotų pataisų aiškinamajame rašte teigta, jog taip siekiama užtikrinti tinkamą balansą tarp konstitucinės tėvų teisės ugdyti vaikus pagal savo įsitikinimus ir valstybės įsipareigojimų švietimo srityje.

Pats parlamentaras pristatydamas pakeitimus teigė, jog pasiūlymas yra ideologinis.

„Tėvų teisė – pasirinkti lytiškumo ugdymą. Priešinga ideologija tai šeimos atstūmimas šiuose klausimuose ir valstybės iškėlimas virš šeimos, kuomet valstybė žino geriau ką ir kada apie lytiškumą kalbėti savo vaikams“, – sakė I. Vėgėlė.

„Kolegos, Leninas dar pridurtų: duokite man ketverius metus auklėti vaikus ir sėkla, kurią pasėjau, niekada nebus išrauta“, – pridūrė jis.

Už balsuoti kvietusi I. Vėgėlės kolegė Lietuvos valstiečių, žaliųjų ir Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijoje Rita Tamašunienė tvirtino, jog pakeitimai suteiktų galimybę „tėvams rinktis jų šeimos pasaulėžiūrą atitinkamą ugdymą ir dalyvauti priimant sprendimus dėl ugdymo turinio“.

Kaip rašoma siūlymo aiškinamajame rašte, 2016 metais priimta Sveikatos, lytiškumo ugdymo ir rengimo šeimai programa numatė bendradarbiavimo principą, kuriuo remiantis mokyklos bendruomenė galėjo susitarti, kokio lytiškumo ugdymo jiems reikia, o tėvai parinkti savo vaikams šeimos pasaulėžiūrą atitinkančią lytiškumo ugdymo programą ir jos įgyvendinimo būdą.

I. Vėgėlė.

Anot politiko, ją 2022 metais pakeitusioje Gyvenimo įgūdžių bendroji programoje minėto bendradarbiavimo principo nebeliko.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija BNS yra sakiusi, kad tokioms pataisoms nepritaria. Pasak jos, lytiškumo ugdymo temos „neatsiejamos nuo šiuolaikinio pasaulio, o pamokų metu įgyjama informacija – būtina visapusiškam jauno žmogaus žinių ir asmenybės formavimuisi“.

Ministerija taip pat nurodė, jog lytiškumo ugdymą apimanti Gyvenimo įgūdžių programą dėstantys mokytojai turi kompetencijų pateikti mokiniams jų amžiaus tarpsnius atitinkančią informaciją, iki šiol dėl nesulaukta jokių skundų.

Prieš balsuoti kvietusi konservatorė Dalia Asanavičiūtė iniciatorių klausė, ar tokie pakeitimai nepablogins esančios situacijos.

„Apmaudu, kad iš visos tikrai nuostabios programos, į kurią įeina daug disciplinų ir mokymų vaikams, išimama tik tapatybės, neva tai, diskriminacijos. Puikiai žinote, kad tai yra tik gairės, o mokymo turinį formuoja patys mokytojai“, – kalbėjo parlamentarė.

Pakeitimais taip pat siūlyta uždrausti pasiekimų patikrinimus organizuoti mokinių atostogų metu, siekiant užtikrinti galimybes vaikams pailsėti nuo mokslų.

Šį siūlymą švietimo ministerija BNS teigė svarstysianti.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Seime siūlant leisti tėvams spręsti dėl lytiškumo ugdymo poreikio, ministerija – prieš

JP Redakcija

Seimo teisininkai apie siūlymą leisti tėvams spręsti dėl vaikų ugdymo: ši teisė nėra absoliuti

JP Redakcija

Siūlo leisti tėvams nuspręsti, ar jų vaikams reikalingos lytiškumo ugdymo temos

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads