15.3 C
Panevėžys
Penktadienis, 18 balandžio, 2025

Seimas linkęs leisti dviems metams pratęsti stambių investicijų sutartis

AutoriusŪla Klimaševska (ELTA)
FotoFREEPIK.COM

Seime liko paskutinis žingsnis, kad stambių investicijų sutartis išimtinėmis aplinkybėmis būtų leidžiama pratęsti dviem metams.

Parlamentui paskutiniu balsavimu priėmus įstatymą, įsipareigojimus dėl investicijų, naujų darbo vietų ir darbo užmokesčio būtų galima įgyvendinti daugiausiai per 7 metus.

Pokyčiai į Seimą nešami pernai pranešus apie stringantį milijardų vertės Taivano puslaidininkių gamyklų Lietuvoje projektą, kurį vysto aukštųjų technologijų grupė „Teltonika“.

Svarstymo stadijoje antradienį šias Investicijų įstatymo pataisas palaikė 111, prieš buvo 1 parlamentaras.

Pasak siūlymus parengusios Ekonomikos ir inovacijų ministerijos (EIM), dabar galiojantį maksimalų 5 metų terminą projektui įgyvendinti galėtų pratęsti investuotojas, atitikęs konkrečias sąlygas.

Įmonė turėtų įrodyti, kad projekto laiku užbaigti nespėjo dėl to, kad valstybės ar savivaldybės institucijos ir jų pareigūnai laiku nevykdė savo funkcijų, projektą veikė aplinkybės, kurios nepriklausė nuo investuotojo valios ir turėjo įtakos įsipareigojimo nevykdymui – embargas, nepaprastosios padėties įvedimas, ekstremalios situacijos ir karantino paskelbimas ar kitos.

EIM duomenimis, nuo 2021 m. sausio Seime priėmus „žaliojo koridoriaus“ įstatymų pakeitimus, pasirašyta 18 sutarčių dėl stambių investicinių projektų.

Juos įgyvendinant, Lietuvoje turėtų būti sukurta daugiau kaip 4,9 tūkst. darbo vietų ir pritraukta daugiau negu 1,51 mlrd. eurų investicijų.

Daliai stambių apdirbamosios gamybos arba duomenų apdorojimo interneto serverių paslaugų projektų taikomas nulinis pelno mokestis iki 20 metų laikotarpiui.

Tokių projektų vystytojas su Vyriausybe turi sudaryti stambaus projekto investicijų sutartį, kuri suteikia valstybei svarbaus projekto statusą.

ELTA primena, kad „Teltonika“ grupės įkūrėjas Arvydas Paukštys pernai gruodį skelbė, jog vystant 3,5 mlrd. eurų vertės „Teltonika High-Tech Hill“ Taivano puslaidininkių gamyklų parko statybas Liepkalnyje trūksta projektui būtinų elektros pajėgumų, užsitęsė žemės sklypų paskirties keitimas, kilo kitų biurokratinių iššūkių bendraujant su ministerijomis bei joms atsakingomis institucijomis.

Be to, kritikos sulaukė ir valstybės kelių valdytoja „Via Lietuva“, neleidusi kloti inžinerinių tinklų kelių apsaugos zonoje.

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ vėliau tvirtino, jog kliūčių tiekti elektros energiją bendrovės „Teltonika“ aukštųjų technologijų parkui Vilniuje nėra.

Savo ruožtu ministerijų vadovai tikino apie „Teltonikos“ projektui kilusias problemas sužinoję tik iš paties A. Paukščio įrašų socialiniame tinkle „LinkedIn“.

Į situaciją sureagavus ne tik aukščiausiems šalies politikams, bet ir kitų verslų atstovams, A. Paukštys teigė „nelaidojantis vilties“ ir mano, kad bent dalį projektų dar pavyks išgelbėti, o statybos galėtų būti baigtos iki 2032 m.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

L. Kasčiūnas: konservatoriai nepritars siūlomiems NT ir GPM mokesčių pakeitimams

JP Redakcija

V. Čmilytė-Nielsen po susitikimo su I. Segalovičiene: abejonės dėl kandidatės tinkamumo – neišsisklaidė

JP Redakcija

Seimas pavedė Valstybės kontrolei atlikti LRT auditą

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads