Seimas įteisino miestelių ir etnografinių regionų vėliavas

Seimas įteisino miestelių ir etnografinių regionų vėliavas

Jūratė SKĖRYTĖ (BNS) / DELFI nuotr.

Parlamentarai įteisino miestų, miestelių, kaimų, etnografinių regionų, kariuomenės vėliavas.

Už atitinkamas įstatymo pataisas balsavo 108 Seimo nariai, niekas nebuvo prieš ir nesusilaikė.

Į Valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymą įrašyta, kad savo vėliavas gali turėti statutinės institucijos, kariuomenė, Lietuvos etnografiniai regionai, miestai, miesteliai ir kaimai, užsienio lietuvių bendruomenės.

BIC

Iki šiol įstatymu pripažįstamos valstybinė vėliava, istorinė vėliava, užsienio valstybių vėliavos, Europos Sąjungos vėliava, tarptautinių viešųjų organizacijų vėliavos, prezidento vėliava, apskričių ir savivaldybių vėliavos.

Pagal priimtas pataisas, miestų, miestelių ir kaimų vėliavų naudojimo tvarką nustatys savivaldybės taryba, Lietuvos etnografinių regionų – Aukštaitijos, Dzūkijos (Dainavos), Suvalkijos (Sūduvos), Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos – Etninės kultūros globos taryba.

Užsienio valstybių (kraštų) lietuvių bendruomenių vėliavas tvirtintų užsienio lietuvių bendruomenių valdymo institucijos, suderinusios su Pasaulio lietuvių bendruomenės valdyba.

„Dabar įstatyme bus numatyta vėliavų iškėlimo eiliškumo tvarka“, – per įstatymo priėmimo procedūra atkreipė dėmesį „valstietis“ Stasys Tumėnas.

Kitu įstatymo pakeitimu įteisintas etnografinio regiono herbas.

Naujos nuostatos įsigalios spalio 1-osios.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.