Praktiškai kiekvienas namuose turi daiktų, kurie yra itin svarbūs bei brangūs. Net jeigu ir nelaikote grynųjų pinigų didelėmis sumomis bei neturite sukaupę prabangių papuošalų kolekcijos. Tačiau praktiškai kiekvienos vagystės atveju yra patiriami gana nemenki nuostoliai.
Aišku, yra daugybė būdų nuo to apsisaugoti, bet brangiausiems daiktams saugiausia vieta bus tik viena. Kadangi tokiu būdu jie gali būti apsaugoti ne tik nuo vagystės, bet ir, pavyzdžiui, gaisro atveju. Kuomet nesunkiai galima prarasti visą kitą turtą. Būtent todėl šie gaminiai tampa vis populiaresni.
Kiek jie kainuoja?
Viskas priklausys nuo konkretaus pasirinkimo, kadangi yra labai įvairių variantų. Ir vienų kainos prasideda nuo keliasdešimties eurų, o kiti gali kainuoti ir kelis šimtus net netgi dar daugiau. Aišku, yra keli pagrindiniai aspektai, kurie labiausiai ir nulemia galutinę sumą.
Pirmiausia, tai būtų dydis. Ir praktiškai visuomet didesni seifai bus brangesni. Kaina dar priklauso ir nuo gamintojo, ir nuo medžiagų bei pačio gaminio konstrukcijos. Taip pat ir užrakto tipo bei kitų papildomų funkcijų, kurios dar labiau gali padidinti saugumą. Tačiau praktiškai visais atvejais tai bus gana nedidelė investicija, ypač įvertinus tai, kiek kainuotų juose laikomų daiktų praradimas.
Pagrindiniai tipai, kokie jie?
Nors iš pirmo žvilgsnio visi seifai gali atrodyti labai panašūs, tačiau galima išskirti kelis pagrindinius jų tipus. Dažniausiai į juos skirstoma pagal tai, kas laikoma viduje, pagal užrakto tipą arba kažkokias kitas konstrukcijos ar montavimo ypatybes.
Baldiniai variantai pasižymės tuo, jog juos bus galima pastatyti praktiškai bet kur ir tam nereikės jokios specialios vietos. Dažniausiai jie atsiduria spintų arba spintelių lentynos ir kitose mažiau matomose namų vietose. Ir tai yra vienas iš pačių populiariausių bei dažniausiai pasirenkamų variantų. Kadangi juos iš karto galima sėkmingai naudoti.
Sieniniai – tokie, kurie montuojami į sieną. Ir nors tai reikalauja papildomo darbo, tačiau kartu garantuoja ir tai, jog ne tik nebus pavogtas seifo turinys, bet ir pats jis. Taigi, toks variantas laikomas vienu iš saugiausių pasirinkimų, ypač turint nemažai daiktų, kurie yra tikrai vertingi.
Laikyti ginklams – pats pavadinimas jau nemažai išduoda, kam bus skirtas toks variantas. Ir jis yra puikus pasirinkimas praktiškai kiekvienam turinčiam ginklą. Kadangi taip apsaugomas ne tik jis, bet ir aplinkiniai, kadangi neaišku, kada ir kieno rankose jis galėtų atsidurti. O tuomet pasekmės jau gali būti įvairios, todėl geriau to išvengti ir apsisaugoti.
Dokumentams skirti variantai ne visuomet pasižymės tokiomis didelėmis apsaugomis, bet to pilnai pakanka, kad svarbi informacija kitiems būtų neprieinama.
Kokį užraktą pasirinkti?
Dar pakankamai neseniai pagrindinis variantas būdavo mechaninis užraktas, tačiau šiomis dienomis pasirinkimas gerokai platesnis. Todėl žymiai dažniau naudojama modernesnė alternatyva – elektroninis užraktas. Kurį atrakinti galima suvedant specialų kodą. Bet netgi ir tai nėra vienintelis variantas, kadangi kai kurie seifai turi galimybę juos atrakinti pasinaudojant pirštų antspaudu. Taigi, koks variantas būtų tinkamiausias kiekvienas gali nuspręsti pats. Kadangi visi jie naudojami pakankamai plačiai bei dažnai.
Taip pat yra galimybė rinktis tokią užrakto sistemą, kurioje suveiktų aliarmas, jeigu kažkas bandytų atidaryti arba paprasčiausiai pasisavinti seifą. Ir toks garsinis signalas tikrai atbaidytų ne vieną. Lygiai kaip ir funkcija, kuri praneša apie bandymą savintis turtą. Taigi, šiomis dienomis yra tikrai ne viena moderni naujovė, kuri užtikrina maksimalų saugumą.