Savivaldybių kalbininkai kritikuoja Didžiųjų kalbos klaidų sąrašo atsisakymą

Savivaldybių kalbininkai kritikuoja Didžiųjų kalbos klaidų sąrašo atsisakymą

BNS / DELFI nuotr.

Savivaldybių kalbos tvarkytojai kritikuoja Valstybinės lietuvių kalbos komisijos  sprendimą atsisakyti Didžiųjų kalbos klaidų sąrašo.

„Savivaldybių kalbos tvarkytojai tam prieštarauja ir teigia, jog (…) dabartinė padėtis, kuomet komisijos nutarimai pakeisti rekomendacijomis, yra didelis žingsnis atgal, pataikavimas paviršutiniškumui, o kalbininkų darbas bus skirtas tik pačiai kalbos atstovų bendruomenei, bet ne visuomenei“, – rašoma Lietuvos savivaldybių asociacijos paskelbtame pranešime.

Pasak kalbininkų, rekomendacinio pobūdžio sąrašu galima remtis atliekant šviečiamąją veiklą, tačiau kontrolei vykdyti daugeliu atvejų jo galios bus per menkos.

BIC

Jie teigia, kad prieš naikinant esamą tvarką, reikėtų pateikti aiškią viziją, kuo ji bus keičiama ir palikti laiko pasirengti pokyčiams.

Savivaldybėms valstybinės kalbos vartojimo ir taisyklingumo kontrolę numato Vietos savivaldos įstatymas.

Nutarimas, žinomas kaip Didžiųjų kalbos klaidų sąrašas, panaikintas vasario 1 dieną. Taip atsisakyta instrumento, du dešimtmečius leidusio bausti už pagrindinių kalbos normų nesilaikymą.

VLKK atstovai pabrėžia, kad kai kurie kiti nutarimai, apibrėžiantys kalbos taisykles, lieka, tačiau vartosena, anot VLKK pirmininko Audrio Antanaičio, bus paremta „taisyklėmis, o ne klaidomis“.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.